Home Aktualne novice Škoda prvakinja v rallyju!

Škoda prvakinja v rallyju!

Škoda je slavila še enega od mnogih naslovov v rallyju, ki so pomembni za njeno širitev!

Škoda Fabia - Super 2000 (SWRC)

Škoda Fabia – Super 2000 (SWRC)

Christopher Atkinson s sovoznikom Stephane Prevotom, z dirkalnikom Škoda Fabia Super 2000, sta si namreč z drugim mestom na kitajskem rallyju privozila naslov prvaka v azijskem prvenstvu med vozniki, sovozniki in prav tako med moštvi.

Škoda se je tako z vozilom Škoda Fabia Super 2000 vsekakor zapisala v zgodovino. Letos so postali prvaki v že omenjenem azijskem prvenstvu, prav tako je že tudi odločen evropski naslov prvaka, katerega si je privozil Juho Hänninen s sovoznikom Mikko Markkula. V prvenstvu IRC (ki se bo drugo leto združil z ERC) je Škoda osvojila že tretji konstruktorski naslov z voznikom Andreasom Mikkelsenom.

Škoda je sodelovala tudi v državnih prvenstvih. Najbolj znan za nas je seveda naslov slovenskega državnega prvaka Aleksa Humarja in moštva Target Motorsport, ki je letos zmagal na vseh dirkah, razen na zadnjem v Idriji. Drugi pomembnejši, in tudi po kvaliteti tekmecev zanimiv, je naslov češkega državnega prvaka, kjer je slavil Škodin dolgoletni sodelavec Jan Kopecky. Poudarimo lahko še Škodine naslove v sosednji Avstriji (Raimund Baumschlager), v Nemčiji (Mark Wallenwein) in Turčiji (Luca Rossetti).