Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  okvara odmične gredi BXE motor

OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 8:30 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Evo, slab začetek dneva.Požrta odmična gred na 1.9 tdi pd BXE motor, ter kolikor se vidi luknja v prvem dročniku ( prvi cilinder).Pa pravijo da bxe motor nima teh težav, pajade nej enga druzga farbajo.Okvara odmične je bila že ko sem kupil avto in to pri 145000 km, zato skoz jamram, da kakšno porabo imam.

Si upam garantirat, da kdor ima porabo na 1.9 tdi pd čez 7 litrov, da ima uničeno odmično gred, pa čeprav daje original olje not -aral 431, kot ga dajem jaz.Zdaj, kako sem do tega prišel, da sem danes odprl pokrov ventilov, vagcom mi je ves ta čas (2 leti) kazal da računalnik popravlja količino vbrizganega goriva, na 1 in četrtem cilindru kjer so tudi največje vrednosti, včeraj pa sem slučajno našel eno stran, kjer piše da vrednost vseh štirih šob mora biti čim bližje nuli, če pa so vrednosti raztresene po celem območju da to pomeni okvaro odmične gredi.
Tako da, vse kar sem menjaval na mašini je bilo brezveze, boljši da bi za tisti denar kupil odmično.Če kdo ve, kje bi dobil ohranjeno odmično z malo kilometri, mi naj javi.Dročnike in ležaje ter šraufe bom kupil nove.

Če kdo želi, mu lahko na srečanju priklopim na tester pa pogledam vrednosti šob.Imam tudi slikce odmične, samo jih bom kasneje naložil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 12:46 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 12:55 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Očitno je res problem s temi odmičnimi. Sem malo forume preletel.

Zgornji kit iz Ebaya je res ugoden.

@ bfranc - upam da čimprej zrihtaš zadevo ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 1:08 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Tud jaz upam da čim cenej, sem pa upal da mene to nebo štrafal. @jure5j, bom probal pisat prodajalcu, če bi poslal v slovenijo, ker piše samo united kingdom, druge možnosti ni, pa tud drugi link sem bral že zjutraj in me je kr groza če šeštejem vse skupi.Cenej bo,če kupim komplet glavo z malo kilometri.

Pač avto se ne bo več toliko vozil, dokler se ne popravi.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 1:29 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Bentiš ej, upam da boš čim ugodneje zadevo kvalitetno poštimal.
Prodajalcu na Ebayu pa kar napiši, da plačaš s PayPalom in če imaš dober feedback ne bi smelo biti težav s pošiljanjem, vsaj moje izkušnje (kar nekaj) do sedaj so take. Če pa nimaš dosti feedbacka, ti pa lahko tudi jaz naročim, če bo treba.

PS: Pa a ni to z odmičnimi težava zgolj 2.0 TDI motorjev?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 4:47 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Nič ni popolno, vsaj kar človek naredi ne.

Upam, da čimprej in čimceneje popraviš! Lahko bi prilepil še kako slikco, da vidimo storjeno škodo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 6:08 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Temu prodajalcu sploh ne moreš pisat, nima nikjer naslova oz. včasih je gumb contact seller, zdej ga pa ni :hmm: , če ni tole mal nateg, ker cena je res ugodna - 180 eur, pri nas v trgovini mi je naračunal 475 eur, pa to še ni vse.
Arminator, slikce bodo, samo se mal slabši vidi, ker odmične nisem pobral dol, je pa sigurno požrta, dročniki pa tud.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 7:02 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
Temu prodajalcu sploh ne moreš pisat, nima nikjer naslova oz. včasih je gumb contact seller, zdej ga pa ni :hmm: , če ni tole mal nateg, ker cena je res ugodna - 180 eur, pri nas v trgovini mi je naračunal 475 eur, pa to še ni vse.
Arminator, slikce bodo, samo se mal slabši vidi, ker odmične nisem pobral dol, je pa sigurno požrta, dročniki pa tud.

Ja, prodajalec ni ravno dober :(, čeprav so feedbacki pozitivni, ampak vsi samo za spojler.
Kar se tiče vprašanja pa so na Ebayu malenkost spremenili in imaš sedaj za Contact seller na prvi strani spodaj levo POD opisom artikla ;). Dobro poglej in boš videl, da je gumb za to. Preveri, če je PayPal zaščita veljavna in jaz bi tvegal. Itak dobiš denar nazaj, če bo kaj narobe.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 7:32 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
mtl, edino najdem ask a question, kjer ti pa odgovori ebay.Pa prodajalec ne sprejme nazaj delov, tako da ne vem če bi tvegal.

Evo slikce:

Slika

Slika

tuki se najbolj vidi poškodba
Slika

Slika


Zadnjič spremenil bfranc, dne Če avg 25, 2011 4:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 8:15 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Tm klikneš na prodajalca,pol maš pa contact member ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 24, 2011 9:20 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
mtl, edino najdem ask a question, kjer ti pa odgovori ebay.

Izberi shipping, potem pa spodaj izberi, da nisi dobil odgovora in ti bo ruknilo normalni obrazec za kontakt ;).

Kar se vrnitve tiče, ti verjetno ne boš vrnil, če je vse ok, je tako? Če pa ni, potem si je pa prodajalec sam kriv in mu bo PayPal povedal, da naj ne nateguje, a ne? ;)

PS: A poškodba je tisto, kar je je odrgnjeno in bolj zlate barve? Sorry, prvič vidim to zadevo :blush: .


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če avg 25, 2011 4:56 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Sem popravil tretjo sliko, da se vidi kaj me muči.Tisti del naj bi bil jajčast in vna delu kjer je rdeč kvadrat bi moral biti bolj špicast, pri meni je ta del odbrusilo, s tem pa tudi prebilo dročnik spodaj.Tisto bakreno sled se bi dalo spolirat, samo je drugje preveč požrto, da bi se to dalo popravt.
Sem pa pol našel stran, kjer lahko pišeš prodajalcu, tako da zdaj čakam.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 25, 2011 8:30 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
A so se še kako drugače kazali znaki okvare? Kakšno cukanje med vožnjo ali kaj podobnega?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 25, 2011 7:42 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
dejc je napisal/-a:
A so se še kako drugače kazali znaki okvare? Kakšno cukanje med vožnjo ali kaj podobnega?



Nič, nobenega ropotanja, kurjenja olja, cukanja...Razen zdaj zadnji mesec čutim cukanje nekje med 1500-1600 obrati, na avtocesti v tem območju čutim tresenje oz. kot trokiranje, sem mislil da so krive gume al pa polos, pa bo najbrž to.Pa kar imam avto, včasih na ravnini po AC, če vozim mirno kar zmanjka moči pod 2500 obrati.

Prodajalec je odpisal, poštnina pride 80 eur, pa nakazat moram preko banke nič paypala, tako da ta odpade.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 26, 2011 7:08 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
Prodajalec je odpisal, poštnina pride 80 eur, pa nakazat moram preko banke nič paypala, tako da ta odpade.

Loool. Brez veze potem gledat ja. Pošnina bi morala biti tja do maksimalno 40 funtov, pa še to je preveč. Tistega glede nakazila na bančni račun pa sploh ne komentiram raje.
Škoda, držim pesti, da boš kje drugje našel ugodno varijanto. A na Ebay.de si že kaj pogledal? Tam je precej kosov za te zadeve.

PS: A je to to? 320 EUR, prodajalec super, PayPal, v Slovenijo pošilja:
http://www.ebay.de/itm/Nockenwelle-Satz-VW-Jetta-III-1-9-TDI-105Ps-BKC-BXE-/260836153168?pt=DE_Autoteile&hash=item3cbb0bd750

Drugače je pa še tole (samo ta je pa bolj nov):
http://www.ebay.co.uk/itm/GOLF-A3-A4-BXE-ANU-038109101R-NEW-1-9-TDI-PD-CAMSHAFTS-/270805211262?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0d3f987e


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe avg 26, 2011 7:48 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Jp, to je to.Samo prvi nima ležajev in šraufov, ta drugi pa ima samo odmično.Pa za dročnike je fino da so črni, ki so izboljšana verzija - prejšni so sivi.Sem pa našel še enga na Poljskem za 340eur komplet kit, pa še tovarniško garancijo da 2 leti.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 26, 2011 10:49 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Fajn, vseeno boljša cena kot pri nas :).


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 3
35 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu