Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Nakup nove Škode RS

OdgovorObjavljeno: Pe okt 20, 2017 9:39 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Po okt 16, 2017 6:45 am
Pozdravljeni.

Sem nov na tem forumu. Že nekaj časa se odločam o zamenjavi oziroma nakupu novega avtomobila.
Glede na raznolikost ponudb mi najbol diši VAG grupa. Malo sem se zagrel za novo Škodo RS 2.0 TSI 245km.

Potreboval bi malo informacije glede same različice in pa vaša mnenja. Kako se obnesejo 2.0TSI motorji? Ročni ali DSG menjalnik? Izbira opreme? DCC da ali ne?

Zanima me tudi koliko stanejo servisi in vzdrževanje?

Vsaka info. in komentar dobrodošla.

Lp, Danijel


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 20, 2017 11:45 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Kar se mene tiče DSG definitivno JA => veliko večje udobje, če bi rad kdaj šaltal se super obnese tudi v ročnem načinu, lahko deluje zelo športno, sploh če imaš obvolanske ročice. Servis menjalnika je na 60.000km, menja se olje in filter (pooblaščeni servis mislim da cca 300€).

Za ostalo pa ne vem:)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2017 12:54 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Po okt 16, 2017 6:45 am
Živijo.

Si mogoče kdo tukaj na forumu lasti Škodo RS( MK III ali MK IV)?

Drugače pa hvala za mnenje. Še vedno nisem povsem prepričan, če je vredno 3k€ avtomatski menjalnik +DCC.
Zato so vse info in izkušnje dobrodošle.

Na žalost nimajo na voljo testnih modelov RS, da bi lahko sprobal.

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2017 6:00 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 85Kraj: KočevjePridružen: Če nov 17, 2016 6:55 pm
Pri Škerjancu v Domžalah imajo testno resko, pa mislim da je tudi dsg.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 21, 2017 6:59 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
DCC je po naših razdrapanih cestah vreden vsakega EURa.
DSG moraš pa sam premislit. Če ti je budget ovira, ne vem sploh zakaj sprašuješ ;) .


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2018 4:38 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Jaz rečem tako - edino, česar mi je žal pri Scoutu je to, da nisem vze avtomatika. Naslednji definitivno bo :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2018 6:10 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
dask je napisal/-a:
Jaz rečem tako - edino, česar mi je žal pri Scoutu je to, da nisem vze avtomatika. Naslednji definitivno bo :D



Alejuja...koncno en sprevidel, da nardis napako, ce ne vzames avtomatika.. :pir:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 08, 2018 10:28 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
:D seveda je v prid tudi kombinacija z močnejšim motorjem...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 08, 2018 2:33 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Če mar 03, 2016 8:32 pm
Pozdravljeni, si bom sposodil to temo,sem nov na forumu, odlocam se za nakup nove octavie rs. Avto imam namen imeti vsaj 7let Težavo mi povzroča odločitev glede motorja. Letno delam 20000-23000km od tega tedensko naredim 300km za šiht, v eno smer je 50km(40% avtocesta s tempomatom 130-140 , 60% podeželje) mestne vožnje je nasploh zelo malo. Koliko vecja bi bila priblizna letna razlika v stroskih pri bencinarju? Po izracunih ki sem jih na hitro opravil nekje 100-200€ drazje zavarovanje, poraba nekje 6,5l dizl proti 8l bencin? Servisi pa tam tam?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 08, 2018 6:43 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Tukaj si poglej razliko v povprečni porabi:
https://www.spritmonitor.de/
In potem imaš več ali manj vse potrebne podatke za izračun razlike v stroških.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po apr 09, 2018 8:30 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Če so finance pomembne, bi pred razmišljanjem bencin/dizel, veljalo razmišljati o nakupu avta v tujini. V rangu RS so prihranki v tujini brez problema 10+ %. Pri nas imajo večji zastopniki VAG koncerna ogromne dobičke ravno zaradi pretiranih cen in naše nevednosti. Uvoz iz tujine je silno preprost, hiter in poceni, prihranek pa takojšen in znaten. Zgolj v razmislek.

Če pa se je treba odločiti med bencin/dizel, pa bi veljalo v upoštev vzeti še marsikaj drugega kot prihranek pri gorivu. V vsakem primeru pa bo dober avto ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 09, 2018 9:24 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 67Pridružen: Če sep 01, 2016 8:54 pm
Zivjo....

jaz imam 2 leti rs limuzino dizel... ja 20% mi je zal da nisem vzel bencinarja.... ampak decki roko na srce... meni dizel pije cca 7l do 8.5l... Jaz sem rs vzel z namenom in motor se obraca.... ja bencinar gre malo bolj ampak tudi dizel je v tem avtu bomba... 20% gre bolj kot kater koli drug avto z 180 konji.... moj ima 1430kg tehtano....

Bencinar vem da bi mi pil 10l gor... ker z tem avtom se enostavno ne mores peljat 130 po avtocesti .... ne gre...

Drugace pa kar koli vzames je superca...
men se edino luci ne dopadejo na novi... so prevec mehki... ni vec tiste ostrine....

Ce pa gledas kje bos prisparal pri takem avtu pa ne kupuj...


lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 11, 2018 8:03 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
UrošJ je povsem prav povedal. RS ni avto, na katerem bi varčeval. Prej ravno nasprotno, ker ima ogromen potencial za številne izboljšave in je na voljo ogromno stvari. Meni gre kar precej denarja za razne izboljšave.

Res pa je tudi, da se RS dizel (za bencinarja ne vem, ker ga ne vozim) napram primerljivim zmogljivim avtom pelje izredno dobro. Vsekakor vredna nakupa.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 12, 2018 4:52 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Dajmo si naliti čistega vina:
RS-ka pri Octaviji je hiter udoben avto, to je pa to. Ni to nek hud športnik, kar je takoj jasno recimo v primerjavi z GTI/GTD Golfom, ki je bistveno bolj športno nastavljen in pravi ''hot hatch''.
To se jasno vidi na podvozju, ki je pri Octaviji udobnejše, s tem pa izgubi ostrino skozi zavoje. Vsak si mora sam razčisti, čemu da prednost.
In ja, lahko z izboljšavami spraviš tudi Octavijo na nivo hot hatch-a, ampak če to iščeš, zakaj ne bi raje že kar v štartu šel na original?

PS: Osebno bi raje izbral RS-ko, ker karavanov ne prenesem, prostora ima pa več kot Golf, hkrati ostrino skozi zavoje takoj žrtvujem za večje udobje.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jun 22, 2020 1:43 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jun 22, 2020 9:20 am
Najprej lep pozdrav celotni ekipi Skoda-team in vsem uporabnikom foruma.

Sem v ''procesu'' nabave Octavie RS od letnika 2015 naprej.
Avto mora bit diesel z ročnim menjalnikom, obvezno karavan.

Glede na znanje in izkušnje uporabnikov, je realno pričakovat, da se za 15.000€ dobi dober avto?? RS-ka je moj sanjski avto že 10+ let in končno sem v položaju, ko si jo lahko privoščim, zdaj pa bolj kot berem bolj me skrbi, da so vsi avti zgonjeni do amena ... pitje olja? pregrevanje? Že kar nekaj postov je v smislu, da se avta ne špara, da je to za gont narejo ipd ipd ... ne vem no moj službeni avto ima 200KM pa se komot z njim peljem 120 km/h - če me razumete kaj hočem povedat. :hmm:

Mogoče pozna kdo kakšen avto, ki je v budgetu in je vreden nakupa?

Hvala za vsa mnenja in predloge.

LP
Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 22, 2020 2:09 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Pri rabljenem žal nikoli ne veš kdo in kako ga je vozil. Razen, če poznaš lastnika.
Dejstvo pa je, da je verjetnost, da je divjak kupil rsko konkretno manjša kot recimo pri gtdju ali Seatu FR, vsaj po mojem mišljenju.
So pa imeli nekateri dejansko težave z motorjem.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jun 22, 2020 2:20 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jun 22, 2020 9:20 am
Hvala za odgovor.

V oko mi je padla ponudba AH Slak (slišal sem kar nekaj dobrih mnenj), ki dajo lastno garancijo na rabljeno vozilo - 1 leto kot pri novem avtu. Pogoj je, da je pri njih servisiran avto.
Nekak se k temu nagibam, ker se mi zdi veliko bolj uporabna garancija, kot tista neki jamstva, ki jih je zelo težko potem uveljavljat, na koncu pa še ne krijejo nastalega problema :protest:
Zdaj nekak čakam, da spet dobijo kako RS-ko, ker so mi eno pred nosom speljali

LP
Matej


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
18 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu