Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Cene Škod pri nas in v tujini

OdgovorObjavljeno: Če nov 17, 2016 5:23 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Če nov 17, 2016 12:24 pm
Hojla vsem, sem namreč novinček.

Spravljam se v nakup Superba, pa sem po netu odkril, da je npr. cena polno opremljenega pri nas cca 5.000 eur nižja kot v Nemčiji in Angliji, v Avstriji pa celo skoraj 10.000,!

Zdaj se mi poraja vprašanje, ali je to pač zaradi naše nižje kupne moči, ali so vozila za tki. vzhod diskretno malce drugačna. Slišal sem, da npr. Peugeote, kjer je cenovna razlika približno enaka, po zadnjem čekiranju v tovarni razvrstijo za zahod in vzhod. Superbe delajo na češkem in v Indiji. Težko si predstavljam, da bi npr. indijski romali v Evropo. Torej "naše" superbe očitno delajo na češkem. Kar težko se mi zdi možno prej opisano razlikovanje, se pa nikoli ne ve. Po svoje se mi ob taki cenovni razliki zdi precej nenavadno, da večine Škod pri nas ne pokupijo zahodnjaki. Upam, da ne zato, ker bi vedeli zakaj jih ne.

Ima kdo kakšne info ipd. na to temo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 17, 2016 6:15 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Pozdravljen na forumu:)

niceasmay je napisal/-a:
Po svoje se mi ob taki cenovni razliki zdi precej nenavadno, da večine Škod pri nas ne pokupijo zahodnjaki.


Ne vem če je ravno večina, ampak ena mala javna skrivnost slovenskega avtomobilskega trga je, da gre ogromno novih avtomobilov na zahod, ker so pri nas cenejši. Skrb glede drugačne kvalitete avtomobila je odveč, vsaj pri škodah in ostalih nemcih, in "nemcih".


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 17, 2016 7:53 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Glavne razlike so običajno v različnih obdavčitvah. Če boš gledal vstopne modele motorjev, bodo cenejši od tujine. Večji motorji (še posebej 3.0+ pri VW, Audi, ...) bodo pa pri nas precej dražji od tujine zaradi davka na luksuz, DMV, ...

Indijski, Kitajski, USA, .... modelov VW grupe pri nas ne boš srečal saj imajo malenkost drugačna oblikovanja/pakete kot v Evropi. Kitajci so npr. mahnjeni na les in imaš notri imitacijo lesa, ki ga pri nas ni. Američani imajo pri večini modelov malo drugačne luči in praviloma steklo smernikov oranžne barve...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe nov 18, 2016 1:22 am
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Če nov 17, 2016 12:24 pm
Hvala za odgovore.

Ja, upam, da res ni razlik. Ko pa tule malo berem teme, npr. malo dvomim, da Nemcem po enem letu škripa prtljažnik :)

Mimogrede, da ne načenjam nove teme, ko sem šel na testno vožnjo, mi ni bral ipoda. Na ipodu je bil znak Škode, Columbus pa je jamral, da je medij neberljiv. Ipod je classic 3.generacija in mi ga je v Volvu in sedaj Peugeot 508 bere normalno.

Kakšne izkušnje s tem?


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu