Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Katere zimske gume za Yeti?

OdgovorObjavljeno: Ne okt 09, 2016 7:17 am
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Ker se približujejo zimske razmere, nameravam 'preobuti' svojo Yeti-co.

Sedaj ima letne gume, 'skoraj' nove (3,5 mes, 4000 km), moja dilema pa je kaj kupiti.
Ne morem se odločiti med varianto nakupa zimskih, ki bi jih spomladi spet menjal ali pa celoletnih (M+S), ki bi jih pustil na avtomobilu, sedanje letne pa poskušal spomladi prodati.

Prav veliko se ne vozim, v povprečju manj kakor 15000/leto, če ni nujno, se v snegu sploh ne prevažam, vendar mi je jasno, da se lahko zgodi tudi takšen, snežen, scenarij.

Kaj mi lahko svetujete?

Hvala!


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne okt 09, 2016 12:21 pm
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Kupis zimske med cenejsimi in imas mir za 3leta sigurno.Ce je tako kot ste napisali bodo prej ratale "trde" kot pa brez profila.Glede na to da se vozite malo in najbrz niste dirkac bo kaksna fulda montenero ali sava eskimo vec kot super.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 10, 2016 10:41 am
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Hvala za odgovor in mnenje 'shooter'!

Sem se pa kar danes odločil in kupil ter dal montirati Michelin CrosClimate, celoletne (ki so nekaj dražje od predlaganih), vendar skupna vsota nekaj več kakor 120€ več ni toliko, da bi je ne zmogel.
Občutek da imam eno najbolj ocenjenih gum tega razreda pa je vsekakor vreden tega denarja.

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe okt 14, 2016 3:39 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
ko smo lih pri pnevmatikah me zanima ker res ne vem kaj naj kupim glede zimskih gum tam do 400 € za vse 4.
zdaj vem da se pnevmatiko kupuje glede na to kako se obnese in ne kolk je cena posledično seveda gledaš tudi kolk stanejo sam zdaj me zanima ima kdo kakšne izkušnje katere so tiste v redumnenja me predvsem zanimajo.
imam pa superba 2011 letnik platišča so 225/45/17 ker trenutno nimam za manjša platišča. delam pa vsak dan okoli 100 km včash tud več
najlepše hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 14, 2016 4:30 pm
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Ce mas homologirana 16 te pride priblizno isto cena 17col gum ali 16col+4x jeklena platisca


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 14, 2016 10:21 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ok če prav razumem naj bi me isto stalo platišča + gume 16 col kot same gume za 17 col?
skor malo težko vrjamem.
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2016 8:11 am
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Sej ne rabis zracunaj si sam.Stem da ce te prvo leto pride par eur vec te vsako naslednjo kar precej manj.
http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/prod ... 100&type=4


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2016 9:13 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ok bom pogledal
samo a je razmak 5×100 ker nekje piše da je 5×112


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2016 10:20 am
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Za superba nevem.....niti ni bistvo cena je ista


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2016 11:52 am
Škoda voznik!Prispevkov: 67Pridružen: Če sep 01, 2016 8:54 pm
Skoda ker ste takega mislenja... zakaj ne pozabis tistih par € in kupis gumo kot se sika ce si 100km na dan na cesti... Skoda no.... guma je edini stik z podlago... pa ne zagovarjam priznanih znamk in najdrazjih gum... ampak eno dobro gumo ki se tudo v dezju dobro obnese.

To je isto... cakam pred merkurjem na izdobavo materiala pa gledam zraven novega bmw 5 karavan... gor pa 20 colne platisca .... super zgleda gledam dalje .... na njih pa najcenejse nexen gume.... zakaajj???

Samo enkrat te guma znori pa si zmagal... pa lahko pazis pa nevem kaj... pridejo tudi nepredvidljive situacije kjer bos odreagiral pravocasno ampak guma nebo naredila svojega dela kot je treba pa je...
Sem izkusil na lastni kozi... in dobro da sem imel dobre gume gor.

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2016 11:07 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
urošj se čist strinjam s tabo in nisem nikoli bil mišlenja da bi dal slabe gume na avto samo sem pa razmišljal ali kupim za 500€ same gume 225 45 17 ali pa za ta denar kupim platišča 16 col in manjšo istoznamko pnevmatike. sicer sem pa prišel do zaključka da bom kupil jeklena platišča 16 col in dunlop winter sport 5 205 55 16 ali ima še kdo kakšno mnenje za katerokoli drugo pnevmatiko?
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 16, 2016 6:03 am
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Cisto odvisno od tvojega nacina voznje.Sam naredim na leto 40.000km in sem na zimskih fulda montenero hp zato ker vec ne rabim.Pozimi se vozim z tokom prometa kadar je sneg se ponavadi ne da prehitevat.Realno gledano se peljem po snegu 5x na leto in mogoce 5x po plundri.Nevem zakaj bi kupil drage gume ce negre z cenenimi sava fulda negre tudi z najdrazjimi.Zastopim tiste z nexen in bmw5 za po mestu je to povsem vec kot dovolj.....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 16, 2016 11:47 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
sej pozimi ja tud jst ne prehitevam pa sem mel že od save gor in druge sam ko sem se normalno peljal v ovinek res počas kot kolega pred menoj sem jaz drsel ven iz ceste ko je on lepo šel čez ovinek pa sem mel nove gume gor iste dimenzije samo on je mel goodyear jst pa savo eskimo HP. zarad tega bi prešel na bolj višji razred da vidim kako bo pa z temi gumami.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 16, 2016 3:04 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Nekako tako razmišljam tudi jaz.
Kako dobre so sedaj Michelinke, bom preskusil po svoji preskušeni metodi:
v bližini je 90° ovinek, kjer je malo ali nič prometa, nekoliko 'visi na ven' in tam se zapeljem vsakič ko imam gor nove gume, seveda ko je mokro.
Če je treba grem tam večkrat, dokler ne začutim spodrsavanja.
To mi je potem znak, koliko nove gume prijemljejo.
S temi do sedaj še nisem poskušal, bom pa verjetno v naslednjih dneh.

Ob tem pa še vprašanje: ko zapade sneg, nekako le nekaj centimetrov, grem z vsakim novim (drugim) avtomobilom na najbližje parkirišče, ali na kakšen podoben večji asfaltiran prostor. in tam preskušam z 'driftanjem', samo zato, da ugotovim, kje so značilnosti tega novega, oziroma drugega avtomobila.
Dela to še kdo?

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To okt 18, 2016 4:46 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja tega do sedaj še nisem probal je pa v bližini ind. cona kjer je prostora več kot dovolj.
imam pa še eno vprašanje za nokian wr D4 ima kdo izkušnje z to gumo je par evrov cenejša od dunlop winter sport 5 pa tud na testih mislim da je boljš ocenjena.
lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
15 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu