Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Tri vprašanja - nova Yeti

OdgovorObjavljeno: To jul 26, 2016 3:29 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Sem nov uporabnik Škode, pravzaprav že dolgo nisem imel evropskega avta, sploh pa ne z VAG motorjem.

Moja nova pridobitev je Yeti, 1.2, prav danes sem zaokrožil prvih 1000 km.
Torej vprašanja:

- Od prodajalca sem dobil informacijo, bolje rečeno priporočilo za uporabo 100 oktanskega goriva, kar mi je nekoliko nenavadno, ker v vseh podatkih o vozilu tovarna priporoča 96 (ali več) Je to gorivo res treba uporabljati? Morda le prvih nekaj tisoč km?

- Ker mi prikazuje na sredinskem prikazovalniku, poleg ostalih možnih informacij tudi temperaturo olja, me številka, ki je večkrat preko 100° (tudi 120°) nekoliko skrbi, verjetno brez razloga, ampak vseeno raje vprašam.

- Ko sem iskal prečne nosilce za prtljažnik, sem ugotovil, da nobenega modela, ne bom mogel voziti s seboj v kabinskem delu. Ostala mi je le DIY predelava nosilcev 135 cm, tudi original je predolg. Je mogoče, da oblikovalec interjerja na to možnost sploh ni pomislil?

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po avg 08, 2016 5:19 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Si bom pa kar sam odgovoril, morda bo koristilo še komu:

- 100 bencin je priporočilo tovarne, ni pa nujno, vendar motorju (menda)podaljša rok uporabe

- temperatura olja okrog 100° ni problematična, če bo veliko prekoračena bom to izvedel pri gorenju lučke v armaturi.

- Glede nosilcev sem bil res nekoliko preveč zahteven, moja 'navada' da jih vozim s seboj je menda bolj redka. Kakorkoli - kupil sem nekoliko cenejše 135 cm, odžagal ravno toliko, da je za montažo dovolj dolžine in da jih lahko pospravim v kabino, za zadnje sedeže.

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To avg 09, 2016 12:42 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr jun 22, 2016 6:40 pm
Tudi mene je zanimalo prvo vprašanje glede 100 oktanskega bencina.

Hvala za ta in ostale odgovore!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 09, 2016 11:12 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Temperatura olja okrog 100°C je normalna. Ob priganjanju motorja se lahko povzpne tudi višje, tako da brez panike ;)


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu