Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Nakup Octavie Combi

OdgovorObjavljeno: Po jul 18, 2016 11:44 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Po jul 18, 2016 11:17 pm
Pozdravljeni,

slaba dva tedna nazaj mi je zaribal BMW 2003 318i Touring. Avta se ne splača popravljati, je le še za prodajo. Iščem pa, seveda, nov avto. Med brskanjem po spletu in iskanjem najbolj primernega avta zase (plus partnerica, plus pes s kletko, plus precej fotografske opreme) sem se navdušil nad Octavio, karavanom.
Slab teden že brskam po spletu, obiskujem centre rabljenih vozil in iščem primerno Octavio. Med brskanjem sem našel tudi ta forum, pa sem rekel, da še vas vprašam za nasvet, saj se ne bi rad nategnil, kot z nakupom BMWja.

Torej, budget za nakup avta sem si postavil nekje 10.000€. Iščem avto, ki mi bo služil vsaj 5 let. Iščem dizla, na leto naredim dobrih 15.000km. Seveda bi za ta denar, tako kot vsak, rad dobil čim novejši avto, s čim manj kilometri in čim več opreme.

Zdaj pa me zanima, po vaših izkušnjah, na kaj realno lahko ciljam? Ker se na avto.net pojavlja veliko sumljivih vozil bi bil rad zelo previden pred nakupom. Najraje bi videl, da bi avto kupil od 1. lastnika s SLO poreklom, ali pa vsaj s preverljivo zgodovino, če bi bil uvožen iz tujine. Voda mi zaenkrat še ne teče v grlo, saj si lahko sposodim druge družinske avtomobile, vseeno pa bi rad v kratkem kupil avto.

Mehanik mi je svetoval 2.0tdi mašino pred 1.6, čeprav ga po pravici povedano nisem najbolje razumel zakaj. Naj bi bile bolj zanesljive in da gre lahko baje manj stvari narobe - je to res? Sem in tja se kakšna 2.0 mašina znotraj budgeta najde, a za ta denar je veliko več 1.6 dizlov. Po izušnjah sodeč bi mi 1.6 mašina zadoščala, vseeno pa bi bilo luštno imeti več konjev in več navora, ki ju prinese 2.0 motor.
Sam sem nad 2.0 navdušen tudi zaradi 6. prestave, ki je 1.6 motor nima. Kakšne so vaše izkušnje glede prestav... jih zadostuje 5, ali je vseeno bolje imeti še 6. prestavo?

Brskal sem tudi po spletnih bazah porabe teh dveh motorjev in naj bi bila oba zelo varčna (ob primerni vožnji, seveda). Tu pa so me kolegi tudi opozorili, naj bom pozoren na nedaven škandal VAG motorjev in lažni porabi - imate tudi glede tega kakšen nasvet?

Torej, da povzamem.
10.000€,
dobrih 15.000 km/leto,
dizel motor (1.6 ali 2.0?).

Na kakšen avto lahko realno ciljam (preko privatnikov in preko centrov rabljenih vozil). Kater letnik, koliko prevoženih kilometrov, katera mašina?


Hvala! Če sem na kaj pozabil, pa prosim povejte.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 19, 2016 8:07 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Škandal VW nima povezave s porabo goriva, temveč z onesnaževanjem, saj sistem čiščenja izpušnih plinov ne deluje pravilno. Poraba je pa zato celo manjša. Potencialni problem tukaj je le, če se bo po odpravi napak poraba povišala.

Raje vzemi 2.0 TDI, žal so pa precej redke. Večinoma so 1.6TDI. Le te pa imajo zelo rade drage probleme z injektorji.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jul 19, 2016 8:11 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Po jul 18, 2016 11:17 pm
Vidim da so zelo redki, ja :/ Tole sta edini dve z dokaj ok kilometri... če so realni seveda.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Elega...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Ambie...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 19, 2016 6:08 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Po jul 18, 2016 11:17 pm
Kako pa je z 1.9tdi mašinami?

Do 10.000€ se bore malo pametnega najde :/


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 19, 2016 6:36 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
1,9 tdi so starejše, zadeva je izredno zanesljiva, preverit moraš edino, da nima problematičnih ojničnih ležajev. Tudi če jih ima ni panike, 300 eur in je zadeva rešena.
Je pa poraba pri tej minimalno višja, pa traktorček je :).
Drugače pa z vidika stroškov vzdrževanja najboljša med vsemi tremi.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jul 21, 2016 1:33 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Če avg 13, 2015 9:56 am
Nakup rabljenega je loterija...najbolje če poznaš osebo od katere kupiš.
Jaz sem prodajal Octavio Combi 1.9 TDI 2000 letnik 370.000 km, prvi lastnik. Tip jo je kupil za 1.100, malo porihtal nato prodajal za 2.100€, trdil da je prvi lastnik, servisna knjižica in ostalo. kilometri zavrteni nazaj na 240.000. Nato se je čez tri mesece pojavila na avto.net kot drugi lastnik in se prodajala za 2.400 s 230.000 km.
Sam sem nato kupil rabljenega Scouta pri uradnem servisu za 9.900 EUR, 2007 letnik, 150.000 km. V 4 mesecih je počil bat motorja, popravilo v garanciji...po mesecu vožnje je počila glavna gred...trgovec je vzel avto nazaj in mi vrnil kupnino, jaz pa po dolegem premisleku vzel novega Scouta 2.0 s 6. leti garancije. Trgovec je avto po pol leta popravil in ga prodajal za 10.500€.
Skratka, kamorkoli pogledaš, nateg, vrtenje kilometrov in vse ostale možne mahinacije.

Je pa res, da je Škoda odličen nakup za denar, ki ga vložiš. Motor 2.0 pa boljši od 1.6. Ahhh, kje so dobri stari 1.9 TDI?

Lp,


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
6 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron