Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  NEXEN n fera UI1

OdgovorObjavljeno: So apr 16, 2016 9:18 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
ker sem na svojo srečo danes pogledal zadnja kolesa sem na notranji strani obeh koles videl da je na pnevmatikah 3 cm notranjega roba čist gladka zunanja pa nič gume so Goodyear ug8 gor odkar sem kupil avto.
skratka od sredine gume proti notranjosti se začne obrabljenost najbolj pa potem okoli samega roba. spredaj sem pogledal in je tudi na notranji strani vidt da je obravljeno samo ne toliko minimalno kakšen mm ali 2.
sedaj me zanima se da to odpravit z optiko ali je zaradi takšne obrabe kaj druega lahko narobe z podvozjem? Moram še rečt da mi je avto začel tresti od 130 km/h naprej.
Sedaj pa sem gledal zgoraj omenjene pnevmatike ima zelo dobro oceno
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU1.htm

dimenzije so 225/45/17 94 XL hitrostni razred W k je po homologaciji ( ne vem zakaj za takšno hitrost).
avto je pa superb 2.0 tdi 140 ks, zdaj a je kaj narobe če je xtra load varianta ali ne?

kaj bi vi priporočali ?
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 19, 2016 9:09 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo že rešil
lahkpo zaprete temo
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 19, 2016 3:03 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Če jul 07, 2011 2:32 pm
Pozdravljen,

lahko poveš kaj je bilo narobe? Si delal optiko? Jaz sem mel lani enak problem, optiko sem že trikrat nastavljal, a še vedno se mi zdi, da ni ok. Avto mi rahlo vleče. Imam nove gume in sedaj spremljam, če jih neenakomerno obrablja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 23, 2016 12:31 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
ja optiko sem delal ko sem dal zdaj gor te NOKIAN Z-line in mi je rekel da je avto bil čisto razštelan vse je bilo rdeče na računalniku. čeprav so ble že prej gume zadnje po notranjem robu pobrane so jih najbrž takšne gor dali ali pa mi jih je toliko pobralo k je blo vse razštelano.
No zdaj ko sem naredil optiko sem se začudil avto se vozi kot bi prišel iz tovarne ni več tresenja nad 140 po AC vse gladko teče res sem bil zelo presenečen in pa avto se lepše drži na cesti ( prej sem imel občutek da me je na vinku malo vn nosilo). ja lej jaz sem z optiko rešil stvari
probaj


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu