Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Škoda Fabia / lučka za motorno olje in vodo

OdgovorObjavljeno: To apr 05, 2016 6:45 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: To mar 29, 2016 10:02 am
Zdravo,

imam Škodo Fabio, letnik 2000, 1.4 motor, 230000km. Par sekund po vžigu se mi prižge lučka za vodo in 3x zapiska. Ta se po ponovnem vžigu (ko je avto že segret) ne prižge več. Ko se je to dogajalo pozimi in je bilo zunaj mrzlo, mi je še nekako šlo v račun, vendar je sedaj pri 15+ enako in je voda ob vžigu še vedno na nuli.

Bolj kot voda me skrbi lučka motornega olja.

Za info: Olje je bilo menjano 1 leto nazaj, nivo olja je konstantno enak = ga je ravno prav.

Med vožnjo se nato prižge še lučka za motorno olje in tudi ta 3x zapiska. V priročniku omenja samo pojav te lučke ob vžigu in 1x pisk, tako da mi to ne pomaga. To se ponavadi zgodi takrat, ko menjam iz višje v nižjo prestavo oz. ko ima motor manjšo moč (npr. ko se peljem v klanec). Kdaj pa kdaj se zgodi da omenjena lučka ugasne in začne spet piskat (to se zgodi ene 5x, nato neha in samo utripa). Tudi če avto ugasnem in ga prižgem čez par sekund nazaj, se lučka spet pojavi, 3x pisk, vmes ugasne in se med vožnjo spet pojavi.

V zadnjih parih dneh pa se mi je lučka začela prižigati ob istem času kot lučka vode, enako 3x pisk. Vmes med vožnjo se (kot sem že omenila) ugasne in nato spet pojavi.

Ne spoznam se na avtomobile, vendar če kaj pomaga, menjan je bil komfortni računalnik in čez par dni se je to začelo dogajati.

Je mogoče v obeh primerih šel senzor ali je to preveč optimistično? :D


Hvala za odgovore!

Lp,
Karmen


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 17, 2016 11:07 pm
Češki fan!Prispevkov: 49Pridružen: To mar 09, 2010 8:48 pm
Čav,

Glede lučke za ojle zamenej stikalo za pritisk ojla.Fabie imajo problem,ker ta stikala spuščajo olje in kontakti ratajo mastni,zato zgubi stik in se prižge lučka.Če se ti seveda prižiga rdeča lučka.

Kar se tiče hladilne tekočine in lučke so problemi nemalokrat v ekspanzijski posodi-zanič senzor v posodi,se pa da tut drugač narest,ampak probej prej s posodo.

Lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
2 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron