Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Superb segret avto obrati občasno na 1000

OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 7:44 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Regeneracija je odvisna tudi od kvalitete nafte.Sam sem par dni nazaj šel tankat na eno drugo Petrol črpalko, ponavadi tankam samo na eni Omw in Petrol, zdaj pa je bila nuja..po 50 km se mi je prižgal napis FAP regeneration, pa čeprav sem par dni prej šel na Krk in sem stiščal avto na AC.. nazadnje se mi je ta napis prižgal cca.4 mesece nazaj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 10:23 am
Simply cleverPrispevkov: 409Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Veliko je parametrov, ki vplivajo na regeneracijo!
Glavni poleg kvalitete nafte je tudi temperatura ozračja in s tem raztezanje cevi.
A na Shell in INA si kaj probal?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 12:44 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja jst sem na zadnje tankal na petrolu k je bla nuja in tsam nisem še nikoli tankal. zdaj al je to zarad tega ne vem. ponavadi tankam na agipu v novem mestu do zdaj nikoli mel probleme kaj sem tam tankal. Pa potem misliš da je možno da je bla temperatura ta k ga naj bi zajebavala? ker avto ko sem ga hladnega vzgal so bli obrati povečani zarad temperature sam da bi bli pa tud potem ko je bil motor segret mi je bilo čudno. no bom poročal kako bo pri naslednji.
na koliko km pa dela to regeneracijo al je to odvisno od same zamašitve filtra in potem senzor javi kdaj se čisti?
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 12:47 pm
Simply cleverPrispevkov: 409Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Možno je tudi to.
Kdaj si pa kaj očistil motorček prostega teka?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 5:13 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
nisem nič čistil sam a nebi potem obratomer nihal?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 5:30 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Na dizlu ni motorčka prostega teka!!

Evo, danes priklopil na tester, motor brez napake, na FAP filtru 0 gramov saj, pa vendar vsake toliko kar zmanjka moči, v klanec se je prav čutilo, kot da mi je en odvzel gas, na ravnem pa tudi motor nima več odziva na gas kot je bil prej, občasno je zamika cca 2 sekundi.Sem pa 100% da je kriva nazadnje natankana nafta.

@supernatural32, če imaš kolikor toliko prazen rezervoar, probaj natankat drugje nafto, jaz je še najmanj dva dni ne bom.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 6:19 pm
Simply cleverPrispevkov: 409Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Meni je ponavadi nihal v takih primerih


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 06, 2016 7:20 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
bfranc jst tud še vsaj 4 dni ne bom al pa več :)
bom pa tankal drugje da probam ja pr men je mogoče blo tud včash no to mi je mogoče 2 krat nardilo da sem imel občutek ko sem šel v hrib kot da bi mi kdo za sekundo odvzel gas ampak avto je šel naprej normalno in tud zdaj gre mogoče se mi zdi da ne potegne tako kot bi moral zdaj ko je čipiran in je malo hladneje. tudi gume sem dal nokian d4 gor 16 colke in bom počakal na pomlad kako bo


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 07, 2016 4:09 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Če lahko dodam svojo izkušnjo:
Simptomi so bili popolnoma enaki, kakor jih je opisal 'bfranc', le da na popolnoma drugem avtomobilu (Hyundai Matrix 1.5 CRDI). Klanec na relaciji Višnja gora - Grosuplje je bil tisti, ko sem ugotovil da je nekaj res narobe. Manj kakor na polovici mi je motor dušilo, moral sem prestaviti prestavo nižje, hitrosti pa nobene. Na tistem avtu ni bilo nobenih možnih podatkov, kakor jih omenjata - le lučka za motor je malo posvetila.

Nato smo menjali vse filtre, nekoliko bolje je bilo, vendar še vedno ne dovolj. Na koncu se je vzrok sam pojavil - intercooler, ki je pričel vidno puščati, pred tem pa (verjetno) le na daljših vožnjah.

Opis nesreče mi daje misliti, da gre pri tem avtu za veliko možnost poškodbe intercoolerja.

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po nov 07, 2016 4:12 pm
Simply cleverPrispevkov: 409Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Tudi to sem že zasledil.
Najbolje da daš intercooler pregledati in največkrat so vzrok poškodovane cevi ter slabo tesnenje,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 08, 2016 3:36 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
evo danes ko je bilo zjutraj 3 stopinje je avto delal spet na 1000 ampak sem ga opazoval ko je dosegel temperaturo so bili obrati normalni.
ja pregledat ga bom dal in tudi mehanik ko bo menjal odbijač bo pregledal še vse ostalo sam kje se točno nahaja intercooler? mam pa slab občutek tudi če bo mehanik ki tudi ocenjuje škode na avtih vidi da je res to vzrok nesreče mam občutek da zavarovalnica tega ne bo hotela požret in se bo izogibala tega.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 08, 2016 3:39 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
sam avto vleče normalno nič ne cuka problem so samo te obrati ki sem zdaj pogruntal da grejo na normalo ko se avto segreje in če bom nehal vožnjo in nadaljeval čez pol ure ali uro in bo temperatura motorja tam nekje na 50 bodo obrati zopet na 1000 in ko se bo segrel bodo pali na normalne.
a mislite da je vzrok nizka temperatura? ker k sm decembra lani kupil avto na to sploh nisem dajal pozornosti da bi gledal kolk so kaj obrati ob nizkih temperaturah


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 08, 2016 7:36 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pri men je težava odpravljena..prodal Scenica in kupil Passata B7..sem pa bil v zmoti, ker meni je spet crknil senzor pritiska turbine, katerega sem kupil cca 2 mesca nazaj..


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 4 od 4
64 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu