Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  nakup octavie

OdgovorObjavljeno: So jan 23, 2016 4:43 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Damijan je napisal/-a:
A je nujno, da je ravno tista 105 konjska stara Octavia letnik 2013, vredna tega bolanega preplačila?

@mtl, objavljene cene vemo, da so kar nekaj!

Torej, sem malo brskal in izbrskal.
Nova Octavia Easy, to je nivo opreme Active, po ceni 15999€! Sicer mislim, da je res 66kW, ampak vseeno, enaka nepremičnina kot 77kW. Pa imaš vsaj aktualno Octavio letnik 2016 in čisto novo! Pa je tale Easy oz. Active že v osnovi bolje opremljen od stare Octavie z linka!

Ali pa, danes ob 19:30 reklama na TV-ju, Nova Octavia Family že za 14490€!

Vsekakor, zdrav človek, ki premisli in dobro pogleda, ne da 11600€ za star model neznanega izvora!

Greva počasi:
nikjer nisem rekel, da je tista vredna tega denarja, ni pa tako pretirano precenjena, kot tukaj debatirate. Veliko sreče pri nakupu take DOBRE Octavije za tvojih 8000 EUR, kolikor naj bi bila baje po tvojem vredna.
Naprej: Family je že akcijska oprema, veliko sreče pri konkretnem popustu nanjo.
Naprej: ta tvoja Easy oprema je pa še ''olajšana'' Active, torej praktično je avto brez vsega. Edino kar ima več kot Octavia zgoraj je 7 airbagov in pa TPMS sistem, ki je pa zakonsko obvezan.
Naprej: 66kW ni enako kot 77kW. In ravno tako ni ročna klima enaka samodejni. Ali pa radio iz začetka tega stoletja, navi izpred 5-ih let. In tako naprej in tako naprej.

Torej, da zaključim: primerjajte primerljivo, ne pa svoje filozofije (ki ne pravim, da je napačna, vsak ima svojo in je pač njemu pravilna) potrjevati z bullshitom.

@franc: marsikomu je 3 jurje veliko. Vsekakor pa je treba katerikoli avtomobil pred nakupom preverit. Osebno sem gledal že kar nekaj Octavij (4) iz uvoza in vse so bile karambolirane in brez preverljive servisne zgodovine. Bi kupil takšen avto za to ceno? Ni šans: bi kupil slovenskega, nekaramboliranega, prvi lastnik, redno servisiran na pooblaščencu: to je pa čisto druga stvar in bi bila ta cena popolnoma realna in avto bi se prodal takoj. Ampak identično velja za Passate. Tudi teh sem že nekaj preverjal, situacija je enaka. Italijančki in francozi so večinoma brez preverljive servisne zgodovine, pri dveh sem pa ugotovil še, da so vrteli kilometre.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 23, 2016 10:27 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Če dec 31, 2015 4:31 pm
napisu sm da gledam do 12000 max. Manj kot 77kW nebi nikoli vzel in ja avto bom uzel na leasing, ker drugace ga v tem trenutku pač ne morem. kar se pa tice nove octavie za 15.999. tudi to potem preplačam cca 3.500-4000 €z leasingom,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 23, 2016 11:08 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Kolkor hočeš, samo še enkrat poglej oglas, ki si ga gor napopal.Avto ima samo pet prestav in ne šest(1.6 tdi motor), ter to v avtu ni climatronic ampak navadna ročna klima.Prodajalec, ki že v oglasu ponuja neki kar ni res, se ga jaz ognem v loku, ker bogve kaj še skriva v avtomobilu.Pa še to, da boš ti tretji lastnik oz.četrti, ker boš vzel leasing.

Če že kupuješ na leasing in na daljšo dobo, vzami vsaj climatronic ter da ima avto 6 prestav, motor 2.0tdi CR ter z dežnim senzorjem...in da se ne boš nasral, kot sem se jaz z Octavio 2, poklič Mtl-a in pejta pogledat avto.

Lej tale je napisal, da je avto iz Nemčije, že to da je to napisal neki pove o prodajalcu, pa še prvi lastnik je, mlajši avto, več opreme in cenejši.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=Škoda%20Octavia%20Combi%202.0%20TDI%20CR%20DPF%20Elega...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 29, 2016 10:09 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: Pe maj 29, 2015 10:42 am
Damijan je napisal/-a:
A je nujno, da je ravno tista 105 konjska stara Octavia letnik 2013, vredna tega bolanega preplačila?

@mtl, objavljene cene vemo, da so kar nekaj!

Torej, sem malo brskal in izbrskal.
Nova Octavia Easy, to je nivo opreme Active, po ceni 15999€! Sicer mislim, da je res 66kW, ampak vseeno, enaka nepremičnina kot 77kW. Pa imaš vsaj aktualno Octavio letnik 2016 in čisto novo! Pa je tale Easy oz. Active že v osnovi bolje opremljen od stare Octavie z linka!

Ali pa, danes ob 19:30 reklama na TV-ju, Nova Octavia Family že za 14490€!

Vsekakor, zdrav človek, ki premisli in dobro pogleda, ne da 11600€ za star model neznanega izvora!


OK, tole so pa res buče! :hmm:
Easy je bolje opremljen od octavie na linku?? Easy nima usnjenega multifunkcijskega volana, naslona za roko, zadnjih el. stekel, tempomata, park.senzorjev in litih platišč. Drugi ima vse to. Poleg tega ni zanemarljivo, da oprema Easy nudi samo 2 leti tovarniške garancije, brez podaljšanega jamstva. Je pa res, da rabljen avto garancije nima (razen 1-mesečne zakonske).
Še to - izračunaj, koliko te pride poceni nova octavia easy, če jo vzameš na kredit ali leasing, kot ima kacon namen. Prištej še kake 3 jurje. To je pa kar veliko za avto brez opreme.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
21 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron