Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  obrati v prostem teku ne več kot 2500rpm

OdgovorObjavljeno: Sr dec 30, 2015 11:00 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo sem novi lastnik superba in me zanima nekaj.
bil sem na tehničnem in ko je hotel nabiti obrate mu ni ratalo it čez 2500 kot da ima avto blokado. in je rekel da je nekaj z avtom narobe. in da me ne more spustit naprej češ da ne more izmerit plinov. sedaj me zanima a je to kakšen varnostni software tako narejen da to ne pusti al je res kaj narobe? avto je superb 2.0 tdi CR DPF letnik 2011.
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 30, 2015 11:04 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Za tvojega konkretno ne vem, imajo pa vsi novejši avtomobili blokado obratov v prostem teku - ne moreš ga v leru spraviti v rdeče polje.

Moja TSI Oktavija ima blokado pri cca. 3500 obratih. Lahko v leru in ne v gibanju pritisneš do daske vendar obrati ne rastejo čez to mejo.

A si sam sprobal pri parkiranem avtomobilu in v leru pritisnit "do daske" gas? Do kje gre?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 7:42 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
ja tud sam sem ga probal in ne gre več kot 2500
mogoče je res to neka varovalna varianta da hladnega ne nabijaš.
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 11:38 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
supernatural32 je napisal/-a:
živjo
ja tud sam sem ga probal in ne gre več kot 2500
mogoče je res to neka varovalna varianta da hladnega ne nabijaš.
lp

Ne hladnega, ampak da ne gre v prostem teku čez...
Kot zapisano, to imajo vsi novejši avtomobili. Konkretno za tvojega pa naj še kakšen lastnik zapiše. Kolikor vem je vsaj še en točno tak na forumu :).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 1:06 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
da ne bom načenjal nove teme bi tiukaj vprašal.
ko hočem oprati prednje steklo mi ne delajo ne brisalci in tudi voda ne šprica. če jih vklopim za samo delovanje delajo normalno pri vseh hitrostih. razen če avto prižgem ko hočem oprati šipo takrat brisalci delajo vode pa od nikjer in to je to potem pa več ne dela nič razen če bi ob dežju vklopil brisalce v teh načinih delajo. a so tu kakšne nastavitve ker kot sem prebral v knjigi so šobe ogrevane ko se spusti temperatura pod 10 stopinj. tako da zdaj ko je -3 ne bi smelo biti problema.
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 1:14 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Ogrevane šobe ti ne bodo prav nič pomagale, če ti bo tekočina zmrznila pred šobami in po možnosti boš še črpalko skuril.
Zadeva bi morala delovati normalno pri teh stopinjah, če imaš ustrezno tekočino notri. Če ti ne deluje preveri varovalko, potem pa ostalo. Vključno s črpalko.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 1:38 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja tekočina je notri -30
bom pogledal pa javim kako in kaj
ker pri tem avtu se sploh ne sliši črpalka
saj avto je v garanciji samo prvo moram vidt če je res samo zmrznilo ali je drugje problem
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 2:47 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
ja sem se malo poigral v bistvu sem imel prej luči na avto pol sem jih dal na nulo in potem je delalo vse skupaj in potem sem dal nazaj na avto in tudi delalo
upam da zdaj bo ok
hvala za informacije sicer sem lastnik šele 2 dni ampak moram reč da avto super dela sploh vožnja da ne govorim. upam da tako tudi ostane .
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 3:05 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Če imaš brisalce na prvi stopnji (interval) Irak ne bodo delali, ker jih senzor kontrolira in če ni dežja, ni brisalcev. :D
Stestiraš pač enostavno, da poliješ vodo na senzor. Pa vrata imej zaprta in ne bit na voznikovi strani. :buny:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 4:12 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja jst sem mel brisalce vgasnjene ker sem vse probal no zdaj delajo :)
drugače pa ja me je že enkrat tako zalilo pa saj potem se naučiš.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 22, 2016 9:25 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Pe avg 08, 2014 9:45 am
supernatural32 je napisal/-a:
živjo
ja tud sam sem ga probal in ne gre več kot 2500
mogoče je res to neka varovalna varianta da hladnega ne nabijaš.
lp




To je neka varovalka proizvajalca. V leru ti obrate omejuje na določeno vrednost iz varnostnih razlogov in je tako delovanje povsem normalno. Če naprimer pohodiš samo sklopko pa bodo obrati šli do limitatorja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 24, 2016 1:46 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja sem probal s sklopko ampak gredo isto samo do 2500.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
12 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron