Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Škoda superb škripanje prtljažnih vrat

OdgovorObjavljeno: Po dec 14, 2015 2:19 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Če dec 10, 2015 10:30 am
Pozdravljeni,

zanima me če še kakšnemu lastniku Superba combi l. 2012 začnejo "škripati" prtljažna vrata, ko se spustijo temperature. Menjana sta bila oba mehanizma za dviganje pa ne pomaga. Rečeno mi je bilo da tudi če zopet zamenjajo da ne bo verjetno nič bolje. Pa se kar ne morem sprijazniti s tem.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To dec 15, 2015 10:13 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Meni so na octavii tako škripala pri odpiranju in zapiranju - rabil sem dve leti, ampak pri meni je bil problem, da se na zglobu, kjer je fiksiran amortizer vrat na karoserijo, nabira umazanija in ga s tem "suši". Sedaj vsake toliko to očistim in našpricam, pa je ok.
Je pa res vedno škripalo, ko je zunaj začelo hladit, verjetno se je zmanjšala efektivnost mazanja zaradi temperature.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 15, 2016 10:01 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
S čim pa si podmazal?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne jan 17, 2016 6:11 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Mam eno mast v spreju, ki mi jo je poslal naš orodjar iz Nemčije, lahko pogledam kako se ji reče, ko bom v delavnici.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 17, 2016 6:31 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Se priporočam za info.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 18, 2016 7:57 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 83Kraj: VRHNIKAPridružen: Pe avg 21, 2015 2:48 pm
Razočaran !
Eno leto star avto in tudi meni od danes škripajo vrata prtlažnika :( . Na Italjanu se po sedmih letih to ni zgodilo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 18, 2016 10:05 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Jaz imam sicer gepek na elektriko. Pri meni zaenkrat ne škripa nič. Verjetno je amortizer vpet na enak način. Imam pa combi verzijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 19, 2016 8:33 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Tole sem uporabil jaz...

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 19, 2016 10:00 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Uporabna zadeva!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 09, 2016 4:01 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Če dec 10, 2015 10:30 am
kolen je napisal/-a:
Razočaran !
Eno leto star avto in tudi meni od danes škripajo vrata prtlažnika :( . Na Italjanu se po sedmih letih to ni zgodilo.


Se strinjam, tudi jaz sem močno razočaran.

dask je napisal/-a:
Tole sem uporabil jaz...


Dask, ali mogoče veš če se da to mast kupiti tudi kje pri nas. Sam sem iskal pa ne najdem.
A pa to moraš zdej redno mazat?

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 09, 2016 10:12 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Si upam stavit da je tole ena boljsih rešitev za vajin problem.

http://www.tech-masters.eu/sl/content/p ... =3&did=360

Sta ta dva superba se v garanciji? ce ja bi zahteval menjavo amortizerjev!
Kot sem ze omenil....jaz imam el. pa vaju lahko potolažim...ker je crknil en el. amortizer so potem menjali kar oba!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 10, 2016 9:02 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Rajc je napisal/-a:
Dask, ali mogoče veš če se da to mast kupiti tudi kje pri nas. Sam sem iskal pa ne najdem.
A pa to moraš zdej redno mazat?

lp


Žal se po moje ne da kupit tega pri nas, vsaj jaz še nisem zasledil. Namazal sem pa samo enkrat do sedaj, je že skoraj leto od tega, pa je še ok.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 10, 2016 1:46 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 83Kraj: VRHNIKAPridružen: Pe avg 21, 2015 2:48 pm
agerg2 je napisal/-a:
Si upam stavit da je tole ena boljsih rešitev za vajin problem.

http://www.tech-masters.eu/sl/content/p ... =3&did=360

Sta ta dva superba se v garanciji? ce ja bi zahteval menjavo amortizerjev!
Kot sem ze omenil....jaz imam el. pa vaju lahko potolažim...ker je crknil en el. amortizer so potem menjali kar oba!


sploh nisem pomislil , da je moja v garanciji in ga res lahko zamenjajo :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 01, 2016 2:39 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Če dec 10, 2015 10:30 am
agerg2 je napisal/-a:
Si upam stavit da je tole ena boljsih rešitev za vajin problem.

http://www.tech-masters.eu/sl/content/p ... =3&did=360

Sta ta dva superba se v garanciji? ce ja bi zahteval menjavo amortizerjev!
Kot sem ze omenil....jaz imam el. pa vaju lahko potolažim...ker je crknil en el. amortizer so potem menjali kar oba!


Men so že oba menjal. Z naslednjo zimo se je škripanje ponovilo.

Sicer so že tud mazat probal, ne vem sicer kaj na uradnem servisu uporabljajo. Bom poiskusil zadevo v linku.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
14 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu