Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  škoda superb

OdgovorObjavljeno: To feb 02, 2016 9:53 am
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 148Pridružen: Pe avg 05, 2011 4:15 pm
Če imaš ali nimaš pranja žarometov boš najraje izvedel prek kodnih oznak na nalepki v avtu ali servisni knjigi. Enkrat je že bil dodan link za ugotovitev kaj te trimestne kode pomenijo.
Glede retrofita na original biksenona je pa kr dost dela, prvo seveda zamenjava žarometov in prilagoditev priklučkov, pol seveda ureditev pranja(če ga ni), pol maš še avtomatsko prilagoditev snopa žarometov(tu maš senzorje spredaj in zadaj avta), pa verjetno še kak modul. Verjemi, ni ekonomske računice.

Lp, Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 02, 2016 10:15 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
no potem res ni računice da bi kaj dell me pa vseeno zanima na tehničnem so mi narihtali tako nizke luči da mi dolge svetijo kot kratke oz. bolj švoh svetijo. in to mi vsako leto naredijo ne glede kater avto sem mel. če bi potem vsaj žarnice druge dal not dolge in kratke za kratke imam leče in mislim da je H7 not dolga je pa H3 .
kaj priporočate
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 02, 2016 7:12 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 83Kraj: VRHNIKAPridružen: Pe avg 21, 2015 2:48 pm
če imaš pri stikalu za luči regulator višine snopa ,preveri kako je naštiman.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 02, 2016 7:43 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
to sem že vse preveril
ja na ničli če dam na št. 1,2,3 gre pa samo še nižje


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr feb 03, 2016 10:00 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Imaš senzor svetlobe in "auto" napis na stikalu luči ali imaš samo 0, pozicija in kratke?

Če imaš pranje luči, morajo biti luči prižgane, da se sprožijo. Pri poziji 0 oz. pri dovolj svetlobe na "auto" poziciji, se pranje sploh ne bo sprožilo.

Pri nažganih dnevnih lučeh se pranje avtomatsko sproži ob prvem pranju šip (daljši poteg ročice od cca. 0,3 sekunde) in na to vsakih 4-5 potegov ročice za pranje šip.

V kolikor imaš luči prižgane, tiščiš pranje šip vsaj cca. 1 sekundo in še vedno se ne sproži pranje žarometov, je nekaj narobe.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 3:41 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
imam na senzor oz. se mi luči same prižgejo ko je pač treba in ugasnejo.
stikalo pa je takšno: 0 potem je AVTO napisa potem je mislim da pozicijske pa potem zadnji dnevne luči.
sem probal vse in nič v meniju imam nastavitve funkcije DAY LIGHT za vklop in izklop.
probal sem pa pranje ne dela kot sem že napisal sem pogledal malo pod pokrovček za pranje pa nikjer ne vidim kakšnih šob oz. je zelo slabo vidit ker pokrovčki za pranje se malo gibljejo.
zdaj tud ne vem če sem prav mel luči prižgane a mora avto tudi bit prižgan?
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 3:45 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
sem lih vprašal prodajalca pa je rekel da nima do danes ga nisem mogel dobit drugače bi prej vedel
ima kao samo puščene blende.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 4:32 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Torej hoces povedat, da ko si kupoval avto, ti je pokazal nekega drugega in prodal tega ki imas zdaj z manj opreme?
Pa jaz bi sel nazaj in mu ga zapeljal cez zaprta vrata v pisarno.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 6:18 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ne avto je isti ker smo ga pregledali do konca ker bi vedu drugače je tud vin številka ista.
ne vem al sem jaz kaj drugega videl takrat ali ne vem kaj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 9:44 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
supernatural32 je napisal/-a:
živjo
zdaj tud ne vem če sem prav mel luči prižgane a mora avto tudi bit prižgan?
lp


Lahko narediš 2 testa:
1.) Daj kontakt/prižgi avto.
2.) Ko je noč/temno nastavi na avto in luči se ti morajo prižagi. Vsaj 1s tišči ročko za pranje šip in mora se ti sprožiti pranje žarometov.
3.) Kadarkoli nastavi na najbolj desno pozicijo (prižgane luči) in vsaj 1s tišči ročko za pranje


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če feb 04, 2016 9:58 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
hvala bom probal
lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 3 od 3
45 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron