Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Čudni zvok - Črpalka nafte (pod avtom)

OdgovorObjavljeno: Po nov 27, 2017 8:22 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
Zdravo družba!

zadnje čase opažam da ko stopim iz avta ki je prižgan da se sliši neko piskanje v zadnjem delu avtomobila, piskanje je konstantno neglede na obrate vozila, slutim da je nekaj narobe s črpalko goriva ker je to edina stvar ki bi lahko bila tam spodaj da bi oddajala tak zvok.

je kdo imel kakšno podobno težavo ali pa slišal za kaj takega? vem za Golfe 5 in Golfe 6 GTD da so imel nekej s črpalko, tudi Golf 7GTD z elektronko na črpalki (vzrok slab PRVI vžig po 10urah...) ker imam tud jz težave pri prvem vžigu motorja me res matra da bi dobil čim več informacij preden začnem menjati vse po spisku :D

pa naj tema ustane odprta ker sem kar ziher da imajo tudi drugi težave pri vžigu tako da ko razrešimo to bom napisal napake itd in bo uporabno vsem


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 27, 2017 11:25 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Če nov 23, 2017 2:05 pm
webasto mogoče?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 28, 2017 10:56 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Če imaš bolj prazen rezervoar se sliši črpalko, pri polovici tanka se jo ne sliši.Pri meni se je na Passatu težava delno rešila, da sem menjal naftni filter in je občutno tišja oz. pomoje se je črpalka matrala zaradi umazanega filtra.

Težav z vžigom pa nisem imel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 28, 2017 12:50 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
gusti je napisal/-a:
webasto mogoče?


tud pomislil nism na webasto, kje ga pa ima? ker tukaj pri meni se dajnsko sliši pri zadnjem desnem kolesu (v smeri vožnje) kjer je tank in lajtnge za dovod nafte.

bfranc je napisal/-a:
Če imaš bolj prazen rezervoar se sliši črpalko, pri polovici tanka se jo ne sliši.Pri meni se je na Passatu težava delno rešila, da sem menjal naftni filter in je občutno tišja oz. pomoje se je črpalka matrala zaradi umazanega filtra.

Težav z vžigom pa nisem imel.


imel popolno prazen tank in čisto polni tank zvok je isti. naftni filter sm menjal prejšni servis 15.000km nazaj tako da to nemore biti.


na AvtoDoc-u sm našel VDO Črpalko za pol ceneje kot tukaj pri nam, imam mojstra ki jih je na golfih 5 in 6 in 7 GTD že menjal tako da mora biti nekaj na tem in na tej elektronki njihovi, poročam ko bom dobil zadevo in jo nataknil gor!


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu