Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  KAMIQ TSI 1.0 Ambition

OdgovorObjavljeno: Po mar 01, 2021 10:45 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Pe feb 19, 2021 5:36 pm
Pred dnevi sem se odločil, da naročim novega Kamiqa. V igri je bilo več avtomobilov (Peugeit 2008,T-cross, T-roc, Nissan QASHQAI). Nakup sem 3 mesece načrtoval in se o vseh avtomobilih podrobno pozanimal. Na koncu je prevladalo, da sem se odločil za Kamiqa ker za denar največ dobim. Me simbol Škode sploh ne moti, saj bi pri VW dobil občutno manj opreme. Avto se bo vozil po mestu in delno po avto cesti, zato menim, da je 110kM čisto dovolj. Pa še na vseh primerjalnih testih je ta SUV pometel z vso podobno konkurenco.
Vaša mnenja, želel pa bi predvsem mnenja voznikov Kamiqov, kako ste z avtom zadovoljni.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 01, 2021 12:30 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Po okt 14, 2019 10:15 am
Sem opravil podobno pot, le časovno daljšo:-)
Iskal sem zamenjavo za Tourana in prioriteta pri novem avtu je bilo visoko sedenje, manjši od Tourana, bencinar, avtomatik.
Preizkusila sva Kono, Croslandx, SX4, C3 Cross in T-Cross. Odločitev je padla za T-Cross, ko so najavili Kamiqa. Izgled naju je prepričal, da sva počakala do jeseni, ko je bilo avto možno testirati.
Novembra 19 sva naročila TSI DSG 1.0 Ambition verzijo z nekaj dodatne opreme. Napram T-Crossu sva za isti znesek poleg podobne konfiguracije dobila še polne LED žaromete, ogrevan volan in vetrobransko steklo. Dobava je bila ob vplačilu are maj 20, vendar se je zgodila korona in je bil prevzem avgust 20.
Trenutno je prevoženih 9000km, porabo kaže BC 6.4 (50:50 mesto:avtocesta), vozi se udobno in okretno. Moči je dovolj, je pa res, da žena vozi striktno v S programu, kjer so obrati nad 2000, kjer motor bolje vleče in tudi zveni.
Najbolj sva zadovoljna z avtomatskim menjalnikom, LED žarometi in vsem ogrevanimi zadevami:-)
Vzel sem fiksni servis na 15.000km/1leto, v tem času sta bili dve okvari: pregorela varovalka za vžigalnik (zamenjal sam) in v enem žarometu je prenehalo delovati avtomatsko niveliranje višine (na servisu zamenjali cel žaromet pod garancijo).
Moti občasno rošenje dnevnih luči/smerokazov in da se težko dobi kaj tipske opreme za Kamiqa.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 02, 2021 8:47 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Pe feb 19, 2021 5:36 pm
Sem vesel, da sem dobil info iz prve roke. Jaz sem naročil ročni menjalnik ker sem tega najbolj navajaen. Po izjavi prodajalca imam čakalni rok 2-3 meseca. Upam, da se ne bo zavlekel. Dobrodošlo, če še kdo kaj napiše o Kamiqu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 02, 2021 4:27 pm
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
In ce ni skrivnost koliko nanese cena za taksen model.
Vsi v familiji vozimo skode ampak se mi dozdeva da je zadnjih par let ratala precej draga tudi nakateri trgovci so istega mnenja. Na racun dobre prodaje so kar navil ceno.
Osebno bi se zdaj odlocil za Renault Captur-ja 150edc. Mislim da sem sam pri taksnih cenah zakljucil z Skodo


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 02, 2021 8:20 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Pe feb 19, 2021 5:36 pm
Glede cen je tako. Odvisno kaj vzameš, pa moč motorja, pa barva, pa menjalnik.... kolikor vidim se cene gibljejo od najcenejše 14.100 EUR pa preko 20.000EUR. Najbolj pomembno pa je, da pokličeš več avto hiš in jih povprašaš da ti pošljejo ponudbe. Največ pa urediš na licu mesta pri samem prodajalcu. Treba je vztrajati pri popustu, se ga da sigurno dobit.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 02, 2021 9:19 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 23Pridružen: So feb 15, 2014 11:25 pm
Jaz sem včeraj in danes s tastovim 110KM ambition prevozil 850km, večinoma po avtocesti in je bila poraba 6,3 s tempomatom na 135km/h. Drugače imam scalo 95KM in lahko rečem da je kamiq z nekaj več konji in 6 prestavami bolj prožen, se precej lepše pelje.
Vsega sem že navajen iz scale, višje sedenje mi ne odgovarja, prav tako ne manjši prtljažnik. Kot boljše bi izpostavil osnovne led žaromete, kateri so pri kamiqu tudi dolgi v led tehniki in res super svetijo.
Občasno so ob zagonu napake, določeni sistemi niso na voljo (lane assist, park assist, esc, front assist, opozorilnik za tlak, sos klic) ampak je rešljivo s ponovnim zagonom. Pač elektronika in se ne obremenjujemo, tudi pri scali se to dogaja.
Menjali so mu zadnjo meglenko zaradi kondenza, ki se je sedaj pojavil tudi na desni strani kjer je samo odsevnik.
Kamiqa ima tudi oče 1.5 dsg style, katerega pa žal še nisem vozil.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
6 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu