Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Rabljen Superb 2.0 TDI

OdgovorObjavljeno: Sr mar 18, 2020 10:53 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: To apr 05, 2011 10:55 pm
Pozdravljeni ljubitelji Škodinih vozil.
Zopet sem pred nakupom Superba in sicer bom kupil rabljenega,ker do sep 19 sem vozil 2.0 Tdi-ja katerega sem kupil novega in bil ponosen lastnik 8.let brez nekih težav razen,da so šobe nekaj"kihale" ampak sem to rešil z ANTIGRIPANTE 25 dodatkom in sem naredil 300k kilometrov potem pa je šel na jug. :svaka:

Gledam po Avtonetu te motorje 2.0 TDI l 2016/17 avtomatike in opazujem, da se Superbi kr na veliko prodajajo.
Imate mogoče kake info ali je kaj narobe s temi motorji ali na splošno s to serijo?

Upam,da se najde kdo na forumu(vidim,po objavah,da se tu bolj malo dogaja gor),ki mi lahko malo pomaga z odgovori,ker sem sedaj bil 8.let brez strahu,prej pa same težave z rabljenimi avtomobili sicer ne Škode. :cry:
Hvala in lep pozdrav!
Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 20, 2020 2:56 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Ah z temi vozili ni nic narobe.....Finta je v tem da so v 90% superbi in octavije sluzbena vozila (tudi doma imam tak avto) in operativni lizing dovoljuje uporabo vozila 4leta in na obrok je odvisen koliko kilometrov naredis na leto. Standart je 4 leta in 120.000km vec se dodatno doplaca pri obroku. Servisi so slabo delani na 30tisoc ali 2leti po principu najnujnejse stvari. Torej nasa octavia je bila 28jurjev glede na obrok in use ostalo. Po 4letih je se cca 9jurjev za odplacat samo prodajo pa tak avto za 15jurckov tako da niti nevidijo radi ce das povprasevanje za odkup oz. dajo ceno po eurotaxu....
Iz nemcije je isti drek saj octavia iz nemcije stane isto kot slovenska. Zdaj se te avti prodajajo ker je slovenija sprejela direktivo da so sluzbena vozila najvec z 1.6 dizelskim motorjem sami so oktobra usli za 3dni z naso octavio 2.0tdi. Drugace nebi bilo nic z tega motorja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 23, 2020 3:14 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
shooter je napisal/-a:
Zdaj se te avti prodajajo ker je slovenija sprejela direktivo da so sluzbena vozila najvec z 1.6 dizelskim motorjem sami so oktobra usli za 3dni z naso octavio 2.0tdi. Drugace nebi bilo nic z tega motorja.


Kaj?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 23, 2020 3:15 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Drugace pa tako, kot je napisal shooter, ni nobenih težav, samo starost je takšna, da gredo v prodajo, ker potečejo leasingi in se obnavlja vozni park. Glede servisov pa, nekateri so imeli takrat še 15k interval. Tko da je vse odvisno od posameznega vozila oz lastnika/najemnika. Ni nekih pravil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 23, 2020 9:17 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Ok mogoce nisem precizno napisal. Firme imajo svoj carpolice (svoje omejitve) in vecina jih gre na 1.6 za dizel vozila ker je nizji izpust ekologija davek in vsa ta jajca ki pridejo zraven.......In narobe sem napisal ni sprejela ampak so neke usmeritve ki pa niso obvezujoce.
Kokr sem seznanjen je nekaj teh motorjev bilo prav z temi nameni narejenih (sluzbena vozila z nizjimi izpusti) Eden takih je bil Audi A4 2.0tdi 120KM.
Octavia je za fizicno osebo 15.000km ali 1leto za sluzbeno vozilo 30.000km ali 2leti......
Zato je zelo priporocljiva aplikacija My Skoda vneses št.sasije in je takoj jasno za kateri avto se gre.
Ko je oce kupoval yeti-ja so bili vsi iz tujine sluzbeni (kar sva jih pogledala) servisirani na 30.000 do 36.000km ceprav v oglasih pise prvi lastnik servisiran kar je se najbolj posteno napisano so po vecini res realni kilometri servisi pa kokr za koga.....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 24, 2020 11:16 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: To apr 05, 2011 10:55 pm
A super za informacije,torej je spet dosti odvisno tudi od sreče kaj kupiš :D. Sam sem pač narobe razmišljal,ker se res veliko teh Superbov prodaja tako pri nas (večina uvoženih)kot v tujini. Kaj pa glede tujine,sem nekje bral, da boljše kupit v Belgiji(imajo nek Carpass,kjer je vse zavedeno)kot v Nemčiji o Franciji in Italiji pa tako niti ne razmišljam, ker je sem tudi več kje slišal da se je potrebno na veliko izogibat teh vozil.
Sicer mam še kak mesec dva na razpolago,da nabavim, ker sem trenutno v tujini tako, da če kdo kje najde kakega pametnega bi se priporočal.Lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
6 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron