Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Octavia rs poraba olja

OdgovorObjavljeno: To okt 08, 2019 9:05 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Po okt 07, 2019 8:45 pm
Pozdravljeni!
Ker sem nov na forumu in tudi nov uporabnik škode (cca 2 meseca) imam vprašanje glede porabe olja.
Torej gre za skodo octavio rs 184 hp. Letnik 2016 z 98xxx prevoženimi km (kupljen z 93xxx km) . Avto je kupljen v Nemčiji, kjer tudi živim in delam. Težava se je pojavila ko sem se vračal iz dopusta ( iz Slo. V Nemčijo cca. 1100 km v eno stran) prižgala se mi je oranžna lučka za prenizek nivo olja v mašini. Na najbližji črpalki sem kupil olje katero naj bi ustrezalo tem motorjem. Dolil sem ga toliko da sem prišel normalno do cilja. Naslednji dan sem dolil olje do te mere da je bilo na "šibki" na vrhu. Po prevoženih cca. 1000 km je na "šibki" olja samo še za polovico. Klical sem na pooblaščene servise in pravijo da je normalno da v servisnem intervalu avto spije 1l -1,5l olja. Vendar meni se zdi to pretirano ali pač? Je pa tudi to večja poraba olja kakor mi je dana informacija. Sedaj pa ali res motor "skuri" toliko olja ali kje pušca? Rad bi se pozanimal prej, preden grem na seevis v Nemčiji, da mi ne bojo prodajali "bučk". Hvala za odgovore lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 08, 2019 9:15 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
V navodilih za uporabo tocno pise koliko je dovoljena poraba olja na prevozene km. Mislim da bo ta podatek kar nekje tocen.
Problem ki nastane je da ti je po dotocen olju pozrlo na polovico po malo km. Vendar bi vseeno preveril veckrat zaporedoma da to res drzi. Avto vedno na ravni podlagi vedno poglej pri mrzlem motorju ne da ga prej vzges. Tako bos dobil realen podatek. Kokr opazam svabi servisirajo na 30.000km ali se vec (ko se spomne).Tako da mogoce prvo razmislit v smeri servisa in nato ukrepat....Sploh ce je avto prejsnji lastnik gnal na obrate je to olje ze lahko zanic.....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 14, 2019 7:51 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Kako si se vozil po AC? Si ga žgal? Tudi sicer na AC žgeš?
Če ja, je neka poraba olja dokaj sprejemljiva. Če ti pa ga je požlo pri penzič vožnji, potem pa imaš (oz. boš imel) kmalu večjo težavo.
Preveri pod motorjem, če je karkoli mastno. Boš pa moral zaščitno plastiko pod motorjem odstranit.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To okt 15, 2019 8:05 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Po okt 07, 2019 8:45 pm
Da odgovorim vse hkrati. Olje se je preverjalo pri mrzlem motorju, parkiran na ravnem.

Moja napaka da nisem preveril.olja ob nakupu. Servisi so bili delani na 1 leto. Od zadnjega servisa do zdaj je avto naredil cca. 10000 km. Ker imam 1 leto garancije gre avto v vsakem primeru na pregeld in hkrati se naredi se servis.

Lučka pa je posvetila na AC pri cca 10-15 km vožnje 180km/h +
Sedaj je pa delno AC delno navadna cesta. Pri zadnej preverjanu je nekje na polovici.. se mi zdi da se ne premika tako drasticno kot na zacetku tezave. Vglavnem avto gre v kratkem na pregled ter na servis in upam da bo zdej vse normalno funkcioniralo. Hvala za pomoč , če pa še kaj ugotovim se a javim


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 30, 2019 3:43 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: To mar 18, 2008 10:08 am
Živjo,


če boš na servisu kaj zvedu se priporočam za info.
Moj avto je sicer 2015, motor koda CUPA.
Poraba ca. 5 litrov olja na 15.000.

Ima pa trenutno 220.000 prevoženih.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 12, 2020 12:21 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Kaksno olje kaj vlivate v vase motorje? se drzite Castrola 5-30, ali je kdo ze kaj testiral in bil s katerim drugim kaj bolj zadovoljen (manjsa poraba olja, mirnejsi in tisji tek,...).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 12, 2020 12:24 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Baje je Motul top.
Ko bom porabil zalogo Castrola bom probal to.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 13, 2020 9:36 am
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Razprave o motornih oljih se vselej vrtijo v krogu. Še nikjer nisem zasledil, da bi neka znanstvena in neodvisna raziskava ugotovila, da je za motor X najboljše olje Y in za to navedla objektivne kriterje in preverljiva dejstva ter dokaze. V odsotnosti tega smo uporabniki prepuščeni občutkom, kaj se nam zdi, ali pa sponzorskim nasvetom,kar ni najbolj zanesljivo. Na to temo sem ogromno prebral, pa nisem nič na boljšem kot na začetku. Hvali se razna olja, v zadnjem času v Nemčiji precej ROWE olje. Mislim pa, da je za vsakodnevno uporabo primerno vsako originalno olje priznanih znamk. Če bi obstajalo res neko superiorno olje, bi se to v roku 1 leta zagotovo razvedelo in bi ga večina uporabljala. Tako se pa ta vprašanja pojavljajo dnevno, kar je dokaz, da neke enotnosti ni.

Še večja neznanka od motornega olja, so olja za DSG. Tu bi me zelo zanimalo, kaj bi dal noter in kaj bi pridobil. Mnenj in izkušenj je pa malo...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 13, 2020 12:12 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
rstdi: torej v svojega dajes predpisano Castol 5-30?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 13, 2020 1:53 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Ja, za zdaj sem tega dajal. Za naprej se še nisem povsem odločil, ali bom zamenjal, ker nekih dobrih razlogov za to pravzaprav nimam. Avto uporabljam zelo zmerno, brez ekstremov oz hudih obremenitev, po načelu toplo hladno, za kar je Castrol ziher v redu. Sicer pa je vprašanje zase tudi, če in kako vpliva menjava drugega olja na motor, do nekega mešanja vseeno pride...ampak to so zopet podrobnosti in odvečno kompliciranje. Skratka, uporabljati preverjena olja in ni kaj zgrešiti.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 16, 2020 7:47 pm
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: So maj 07, 2016 11:32 am
Pozdravljeni,

do sedaj sem kupoval Castrola, v ponedeljek imam servis in bom prvič sprobal Motul olje :dirkac:

Lep pozdrav


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 22, 2020 5:12 pm
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Ne nov 19, 2017 7:58 pm
Odlocil sem se za Ravenol RUP 5W-40 (https://www.ravenol.de/en/product-range ... sae-5w-40/) in bom poslej menjal na dobrih 10t km. Bi bil pa tudi Castrolov povsem v redu, zlasti ce gre za obicajno uporabo znotraj garancije.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 26, 2020 5:24 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Po maj 02, 2016 2:30 pm
Ta nima standarda 504.000/507.000 kot je predviden za tvoj motor...


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
13 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu