Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  števec ne deluje

OdgovorObjavljeno: Če okt 30, 2008 9:27 am
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 112Pridružen: Pe avg 01, 2008 11:59 am
Kolegu, na Golfu IV, je crknu števc. Niti kilometrov ni štel. Čist crknu. Kaj je blo krivo za to, "rikverc" šaltar(stikalo) na menjalniku(prestavni ročki). Men in še marsikomu ni blo nč jasno kaj ma rikverc veze s števcem. :N:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 10, 2008 12:54 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Kraj: LjubljanaPridružen: Pe sep 19, 2008 8:25 am
glista12 je napisal/-a:
Pa kakšni hladni loti.......????!!! Kaj vam pa je?

Nekateri ste pa res trdi.....kajne joze kumer.....napisal sem kaj je potrebno narediti......pa ne stane skoraj 600€, pač pa 150€.....prosim zaupaj komu.....
Dean Kocbek, Avtohiša Drev dela to......

Lp


Sem imel enake težave. Cagerji padli dol, občasno so se pobrali. Ni bilo alarma za gorivo, in ene par signalizacij ni delalo. Sem probal varovalko št.15 in glej ga zlomka. Deluje. Ampak nisem zadovoljen, ker to je samo gašenje požara. Razlog mora biti nekje drugje.

Težava je točno taka,kot sem domneval. Slab lot, oz vez. Stvar je podobna kot je opisal (prepisal z drugega foruma) bklun. Na desni strani je en element 427GGV50 ( sa pet nozica ) , ki ni tranzistor ampak regulator napetosti. No, težava ni na njem kot tam piše, ampak blizu. Na drugi strani tiskanine, skoraj točno za tem regulatorjem, so trije upori, vsi obrnjeni v isto smer. Med tistim, ki je bliže sredini števca in srednjim uporom je ena zelo tanka vez, ki ima na sredi en otoček (to je via proti tistemu regulatorju spodaj). Če dobro pogledaš z lupo vidiš, da je ta boga vez v precej slaben stanju, je pa precej obremenjena. No, to vez, oziroma povezavo med uporoma fino precinite. Je malo manj prostora, ampak plastika lahko malo privzdignete. Kazalce pustite pri miru.

To je to. Ne izključujem ša možnosti, da je kje pri komu še kak slab spoj kar povzroča še druge težave. Vsekakor se splača plato (ko imate že razkopano) pregledati, če ni kje kak slab spoj.

Kdorkoli je dajal popravljati in so mu zaračunali besne denarje za menjavo čipa in ostale hude posege, je pač plačal drago šolo. Drugič več sreče.

LP
J


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So nov 22, 2008 11:43 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Za foro probal narediti kar je napisal @johanez, na moje presenečenje cagri delajo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 7:59 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: To jun 24, 2008 8:09 pm
Ali je odklop varovalke št. 15 takšna rešitev, da lahko zdrži par 1000 km? Ta teden gremo na morje in mi ni do tega, da bi okrog servisov skakal, me pa nič ne moti, da mi vsakokrat resetira uro in potovalni računalnik...

Skratka, ali je lahko kaj narobe, če se nakaj časa vozim brez te varovalke?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 9:13 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 368Kraj: logatecPridružen: Pe jun 10, 2005 11:34 pm
majstri to se da porihtat in zelo ceneje kot 35000
se mal informacij to je serijski feler,problem je v števcu da ne bote razglablal preveč.sm jih popravu že sigurn 50 tko da ...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 09, 2009 7:12 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: To jun 24, 2008 8:09 pm
gpe je napisal/-a:
majstri to se da porihtat in zelo ceneje kot 35000
se mal informacij to je serijski feler,problem je v števcu da ne bote razglablal preveč.sm jih popravu že sigurn 50 tko da ...


bom dal popravit, ja, ampak pred dopustom se mi časovno nikakor ne izide...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 08, 2009 2:36 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe avg 07, 2009 4:15 pm
Jaz imam isti probelm in sicer med vožnjo mi kar naenkrat padejo kazalci in nato se spet čez kakšnih 5 min vrnejo nazaj. pri nekem električarju mi popravijo to za 80 -90 eur. pozna kdo kakšnega ali pa če kdo to popravlja za nižjo ceno. lep pozdrav in hvala za odgovore


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 9:56 am
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 11:25 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1493Kraj: Okolica Krškega......Pridružen: Po maj 16, 2005 9:02 pm
jure5j popravi link! ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 11:54 am
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Sem probal pa mi niti strani ne odpre(verjetno problem na strani)Ko bo dosegljiva popravim.
Je pa odgovor od Fan-a tako da se bo verjetno oglasil sam in bo dodal komentar.
Lp Jure :blush:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 1:07 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe avg 07, 2009 4:15 pm
ja, stran jim ne dela že cvel dan


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 4:49 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pa zakaj iščete pa sprobavate kje je napaka.Napaka je samo v tretjem uporu, ki ga je treba zamenjati ali pa preprosto zaliti v lot.

Sam sem probaval vse načine, nazadnje pa sem ugotovil, da je napaka v uporu, tako da od novembra 08 nimam več teh težav.Vse o tem si lahko pogledate v rubriki Sam svoj mojster, pa še slikce so boljše, razen da tam kaže vez med drugim in tretjim uporom.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 09, 2009 10:37 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
bfranc je napisal/-a:
Pa zakaj iščete pa sprobavate kje je napaka.Napaka je samo v tretjem uporu, ki ga je treba zamenjati ali pa preprosto zaliti v lot.

Sam sem probaval vse načine, nazadnje pa sem ugotovil, da je napaka v uporu, tako da od novembra 08 nimam več teh težav.Vse o tem si lahko pogledate v rubriki Sam svoj mojster, pa še slikce so boljše, razen da tam kaže vez med drugim in tretjim uporom.


Pozdravljeni

X2

Lep pozdrav


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 10, 2009 10:47 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1493Kraj: Okolica Krškega......Pridružen: Po maj 16, 2005 9:02 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 16, 2021 9:58 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Ne feb 14, 2021 5:14 pm
Pozdravljeni,

Na Octaviji so mi tudi odpovedali vsi števci, kot da nimajo napajanja. Vidim, da so nekateri imeli podobno težavo. Ali mi lahko poveste kako ste to težavo odpravili, oziroma ali lahko priporočite kakšnega ok avtoelektričarja oz servis v Ljubljani in okolici, ki bi to znali popraviti za normalno ceno.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
32 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron