Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Kodiaq my 21 adaptive lane guidance

OdgovorObjavljeno: So mar 13, 2021 6:50 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 12, 2021 1:32 pm
Pozdrav,
Imam en problem, v februarju sem dobil novega kodiaqa s style opremo in dodatno sem naročil adaptive lane quidance v sklopu opreme PWM (doplačilo 500€). Problem je da v menuju ni dveh postavk (adaptive lane guidance in jakost). Izberem lahko samo lane assist in vibracijo volana. V avto hiši pravijo da je adaptivno vodnje že vključeno in se ne da več izbirati. Stvar seveda ne dela.
Zanima me če ima kdo na forumu letošnjega kodiaqa in ima to opcijo vidno v menuju. Nekako ne verjamem avtohiši, čeprav tudi sami trdijo da so malce zmedeni in da bodo še raziskali zadevo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 14, 2021 1:44 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Nima noben. Sem delal že nekaj Kodiaqov MY2021 in imajo vsi isto kot ti.
Z MY2021 so se namreč asistenčni sistemi nekoliko spremenili, ker so se fizični moduli spremenili.
Se da pa to dodatno vključit, žal pa ne na pooblaščencu.
Kolikor jaz vem v konfiguratorju nikoli ni bilo posebej možnosti za prilagodljivo vodenje po voznem pasu.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne mar 14, 2021 8:16 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 12, 2021 1:32 pm
Žal konfiguratorja ni več na voljo verjetno zaradi face lifta. Ampak sam sem čakal na my21 kjer se je poleg volana posodobil tudi tempomat. In z prediktivnim accjem so se odprle tudi tri posamične opcije glede lane assista. In sicer osnovni 100 pa nekaj evrov, potem pa dve opciji za 500 € kjer je eksplecitno naveden adaptivni lane assist. In res me zanima kaj sem plačal. Verjetno bom pa na koncu sam plačal za to "kljukico" v menuju, ki je kao ni več.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 14, 2021 8:36 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
V ponudbi/računu bi moralo biti jasno napisano vse, kar si plačal.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To mar 16, 2021 2:13 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 12, 2021 1:32 pm
Na računu je oprema pod oznako PWM. Kot že omenjeno, ko sem izbiral opremo je bilo v konfiguratorju na volju več opcij lane assista. In sicer PWL (samo lane assist in side assist) nato pa še opcija PWM in še ena katere kode se ne spomnim. Oprema pod oznako PWM je zajemala (lane in side assist, adaptive lane guidance, emergency assist in še nekaj). Oprema pod oznako, ki se je ne spomnim pa je imela iste postavke, razen emergency assista ni bilo.


In zato me zanima kakšna je razlika med opremo PWL in PWM, razen v denarju (400€). Zato sem pričakoval v izbirnem menuju adaptive lane quidance, itd.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2021 6:26 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 12, 2021 1:32 pm
No danes sem dobil klic iz avto hiše in rešitev problema(sem jim presenetljivo še kar nekaj dela naredil) je sledeč.
Pravilno ugotovitev je bila, da so se asistenčni moduli z my21 spremenili. Adaptive lane guidance se ne izbira več v menuju ampak se vklopi funkcija travel assist s tipko na volanu. Tipka se nahaja na desni strani volana, desno zgoraj.

Ko pritisneš tipko, se nam ispiše da je travel assist vklopljen in črti, ki nakazujeta rob vozišča se obarvata oranžno. In to je to. Sistem avto dejansko ohranja na sredini vozišča. Seveda ga zanese izven pri ostrejših ovinkih, ampak na avtocesti stvar funkcionira.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2021 7:04 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
:)
Sem mislil, da to veš in da ti gre samo na živce, ker je pri Travel Assistu vključen tudi ACC, ter bi ti rad imel le Lane Assist.
PS: Svetujem, da si vzameš en večer časa in se zatopiš v navodila za uporabo. Te zna presenetiti, kaj vse tvoj avto zna ;).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2021 7:19 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 12, 2021 1:32 pm
No pa si zadel še moj komentar avtohiši
Navodila sem namreč pregledal, ampak so stara in ne opisujejo dejanskega stanja.
Torej komentar je bo, da če delajo posodobitve v avtomobilih naj jih še v navodilih.
Ker kot novinec pri škodi se res še malo lovim.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2021 7:25 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... Manual.pdf
Stran 186 ;):
Prilagodljivo vodenje po voznem pasu
Funkcija ohranja položaj vozila znotraj voznega pasu,kot ga je izbral voznik

Če so ti slučajno dali stara navodila, naj ti uredijo nova tiskana navodila.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu