Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Problem z elektriko - Yeti 2010

OdgovorObjavljeno: To mar 02, 2021 9:22 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Če mar 12, 2020 9:29 pm
Pozdrav.

Imam problem, da sovoznikova stran nima elektrike. Ne morem odpreti sprednjih ter zadnjih vrat ter obeh oken. Tudi smerokaz ter pomik ogledala ne delata. Dela pa zvočnik v vratih. Sem opazil že pred kakšnima dvema mesecema, da ni šlo odpreti sovoznikovih vrat s tistim stikalom pri ročni zavori. Potem je to spet začelo delati, zdaj je pa zgleda vse odpovedalo.

Je imel kdo podobne težave oziroma bi kdo znal vedet, kaj bi to lahko bilo? Pregledal sem vse varovalke in so OK. Odklopil sem akumulator, da bi morda resetiral sistem pa ni pomagalo. Edino kar je bilo drugače je bilo to, da sprednja desna luč ni svetila. Po ponovnem zagonu se je pa prižgala in za enkrat dela normalno.

Hvala vam za odgovore.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 03, 2021 2:12 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Odpri gumi pregibe na vratih kjer so kabli notri.Tam se kabli ob odpiranju vrat radi prekinejo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 03, 2021 2:59 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Če mar 12, 2020 9:29 pm
Problem je ker ne morem odpreti ne sprednjih ne zadnjih vrat. Niti od znotraj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 03, 2021 6:59 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Odpri pregib na sprednjih voznikovih vratih in preglej kable.Še posebej belo/moder tanek kabel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 04, 2021 6:11 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Če mar 12, 2020 9:29 pm
hvala za nasvet. sem pogledal. kabli so celi. se pa vidi, da se lušči izolacija na določenih kablih. samo mislim, da ni problem na tej strani. zdaj je pa vprašanje, če so kabli na sovoznikovi strani "precvikani", kako naj sploh odprem vrata.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 04, 2021 6:24 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Če modul v sovoznikovih vratih nima napajanja potem je to problem.Najlažje se to ugotovi če se avto priklopi na tester in se poizkuša komunicirati s tem modulom.V najslabšem primeru pa vratno tapeciranje dol z notranje strani in direkt plus na vratni modul da se poizkuša odpreti vrata)na rdeče / violet kabel premera 0.75 kvadrat.Si pregledal tudi varovalke v motornem delu?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 04, 2021 9:12 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Če mar 12, 2020 9:29 pm
pregledal sem vse varovalke. danes je bil avto na testerju. menda ni komunikacije med določenimi deli oziroma je po vsej verjetnosti uničen kabel. baje se da priti do kablov tako, da se vzame blatnik dol. upam, da bo delovalo :D


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron