Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Škoda Fabia 1 bencin 1,6 - zmanjkuje vode

OdgovorObjavljeno: Če okt 15, 2020 2:28 pm
Škoda majstrPrispevkov: 112Pridružen: Sr maj 21, 2008 12:37 pm
Lep pozdrav,

Težava se je začela že spomladi, ko sem na čepu olja opazil pene. Sledilo je menjava tesnila na glavi. Potem je bilo nekaj časa vredu (nivo vode je miroval). Nakar je mesec nazaj zmanjkalo vode. Ko dolijem, jo je ponovno zmanjkalo po cca 200 kilometrih. Na pokrovu olja nobenih pen. Gledam ostalo in vidim rdeč hladilnik, ki je pošteno puščal. Dam nov hladilnik in sedaj je ponovno že dvakrat zmanjkalo vode (po cca 200km). Ali je možno, da se še vedno ni odzračilo? Na pokrovu olja nobenih pen. Drugih napak ne vidim razen nekoliko rdečo vodno pumpo (mislim pa, da tam ne more spuščati toliko, da bi vode zmanjkalo že po 200km).
Ali je za ta avto značilno še kakšno drugo puščanje vode?

Hvala.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 15, 2020 5:18 pm
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Lahko na vodni pumpi ko se material segreje raztegne in hitro ven stece. Tako mi je na fiat-u delalo. Je bilo na koncu vse mokro sem moral komplet veliki servis delat ker je jermene in sponarje zalilo. Poglej pod avto bo hitro luza


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 19, 2020 7:30 am
Škoda majstrPrispevkov: 112Pridružen: Sr maj 21, 2008 12:37 pm
Lep pozdrav,
Gledam pod avto, okrog motorja, povsod....
Problem je, ker nikjer ne vidim ničesar mokrega. Samo rahlo rdečino pri vodni pumpi. Verjetno jo bom zamenjal ker kaj drugega ne vidim pa bom potem videl ali je razlika. Očitno bo potrebno po korakih.
LP


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu