Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Skoda octavia 3 rs iz klime smrdi

OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 7:00 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Lp
Kot ze v nalovu pise imam problem z neprijetnim vonjem iz klime, smrdi po gnilih jajcih, obup. Danes sem kupil na petroli od sonax sprej ki ga postavis na tla in se sam izprani, notranjo krozenje klima na full. Delovalo je, ampak ko sem avto pustil stati 2-3 ure in se peljal domol je zacelo smrdeti isto, filtri so novi. Ali je imel kdo ze taksen problem. Prosim za pomoc


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 7:13 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Filtre je potrebno vzeti ven, Z dezinfekcijskem sredstvom ščistiti kanale, prižgati klimo in s sprejem očistiti zrak v vozilu. Postaviti novi čistilec/e kabine na svoje mesto. Pa je mir!
Vse ostalo polovičarstvo je sicer trenutno cenejše, pomaga pa tudi ne :(


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 7:26 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Saj sem naredil tako, ampak be pomaga. Sem razmisljal da bi se kupil aktivno peno. Pa brskam po forumih, pa eni stiskajo peno v zracnike, nekje pa sem zasledil da jo stisnes v nek odvod ali dovod zraka, to pa mi ni jasno kje se nahaja.ce mogoce kdo ve ali je ze delal stem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 8:50 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Sulc1 je napisal/-a:
Lp
Danes sem kupil na petroli od sonax sprej ki ga postavis na tla in se sam izprani, notranjo krozenje klima na full.


O tem sem pisal, to je polovičarstvo.
Najprej je potrebno dezinficirati kanale. Laik to težko naredi doma - že zaradi tega, ker nima materiala/orodja/znanja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 8:53 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Bi bil vesel ce bi mi svetoval kako in kaj. Nimam glih obe roki levi. Ti pa vidim da se spoznas, in ce ti nebi bilo odvec bi te prosil za nasvet, kako se zadeve lotim. Hvala ze v naprej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 19, 2020 9:36 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 23Pridružen: So feb 15, 2014 11:25 pm
Jaz vsako pomlad uporabim peno, sprej z dolgo cevko. Ampak vzamem ven filter kabine in grem skozi to odprtino proti uparjalniku in našpricam. Pri meni deluje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 20, 2020 6:47 am
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Aha super, bom poskusil. Me pa se zanima, ker sek razmisljal da je je mogoce zadelala cevka za odtekanje kondeza, mogoce ves kje se nahaja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 20, 2020 10:02 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 23Pridružen: So feb 15, 2014 11:25 pm
Na tej povezavi imaš navodilo kako še bolj enostavno očistiti uparjalnik s peno: https://www.liqui-moly.com/fileadmin/us ... III_EN.pdf

Cev za odtok pa naj bi se nahajala na sovoznikovi strani, točnejših podatkov žal nisem našel, za približno orientacijo slika iz golfa https://a.d-cd.net/aoAAAgF8aOA-1920.jpg


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 23, 2020 8:11 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Evo problem resen.aktivno peno sem nafilal v cev ca odtok kondenza (celo piksno) postil 30 min, nato prizgal klimo, nastavil na minimum, in vetilacilo na max, se 10 min.,in zadeva funkcjonira. Iz klime zelo lepo disi. Hvala vsem za pomoc.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 23, 2020 8:15 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Po feb 10, 2020 9:14 pm
Hvala maxxo za info, cev senahaja in je ista kot na slikipri golfu


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 24, 2020 7:35 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 23Pridružen: So feb 15, 2014 11:25 pm
Super da si rešil.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
11 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron