Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  senzor za dež vgradnja avtomatski brisalci

OdgovorObjavljeno: To sep 14, 2021 10:36 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: To sep 14, 2021 9:34 am
Lep pozdrav vsem,

Brskal se po forumu, pa ne najdem odgovora.

Imam Škodo Octavio 2017 facelift, pa bi želel imeti avtomatske brisalce.

Vgrajen ni ne senzor za svetlobo in ne senzor za dež/svetlobo.

Imam naknadno vgrajeno samozatemnitevno ogledalo.

Vidim, da je pri ogledalu pripravljen vtikač za priklop senzoja. Ne vem ali to pomeni, da je inštalacijsko pripravljeno, da se samo priklopi?

Kateri senzor je potem pravilen? Je te mogoče ta 5Q0 955 547 B?

Vsekakor vem, da je potrebno dokodirati.

Za pomoč/informacije se zahvaljujem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 15, 2022 1:45 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: To sep 14, 2021 9:34 am
Ker mi nihče ni odgovoril. Bom si pa sam.

Po raziskovanju na spletnih straneh/forum kot je tale:

V moji Škodi je bil samo senzor za humidity, ki je seveda vezan na climatronic. Globje ne bom šel. :)

Po raziskovanju kateri senzor, (rain/humidity/light sensor), je sedaj primeren za moje vozilo je veliko napisanega.


Za moje potrebe:
5Q0955547A

Kaj je potrebno storiti?
Pri ogledalu je plastika, okrog nosilca ogledala in tega senzorja. Sestavljena je iz dveh delov in je treba biti previden pri odstranjevanju, ker so 4 zatiči (na vsaki strani dva), ki obe plastiki držite skupaj in notranjega potrebno ali stisniti ali zunanjega v bistvu dvigniti, da ne polomimo. Notranji del gre lažje dol, pri steklu malo težje, je treba malo narazen potegniti, da preskoči rob. To je simple razlaga. :)

Plastika je različna pri navadnem ogledalu in samo zatemnitvenem ogledalu (imate navodila kako ga montirati na tem forumu). Sam se ga montiral in dela super.

Ko pridete do senzorja:
1. ob strani so 4x zatiči (kovinska zadeva, zgleda kot nek pakej na 4 noge. :) ), ki drži senzor na mestu. Prej odklopi kabel. :)
2. Med senzorjem in steklom je poseben gel ali blazinica, ki ga je smiselno zamenjati, da senzor dela brez težav. Stick z vetrobranskim steklom je s tem zagotovljen. Cena 20€ caa Novomat, internet research-->ne delam reklame
3. Vetrobransko steklo počistiš na mestu senzorja :)
4. Daš gel/blazinico na senzor in ga pritrdiš na mesto. Kabel noter. :)

Meni je brez VDS kodiranja začelo normalno delovati. Intenzivnost/intervalnost se določa z majhnim stikalcem na ročki za brisalce.

Strošek vsega skupaj.

60€,

Delo nekje urca na easy.

Happy day! :) :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 01, 2022 8:16 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Odlično! Sploh tisti del, da deluje plug&play, da ni potrebno potem še kodirati.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu