Avtor Sporočilo

<  Avto akustika in avto video  ~  BLUETOOTH

OdgovorObjavljeno: Če mar 19, 2015 2:47 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
Živjo
V Superb Combi letnik 2013 se mi telefon nikakor ne spoji z radiem, da bi lahko uporabljal prostoročno telefoniranje.

V telefonu sploh ne najde Radia na voljo za povezavo...je težava v telefonu ali... ?

Hvala za pomoč


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 19, 2015 7:42 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 148Pridružen: Pe avg 05, 2011 4:15 pm
Kateri radio imaš? Maš MFD? Kateri telefon? Še dobr bi blo vedet serijsko številko bluetooth modula pod sovoznikovem sedežu. Pol ti pa mogoče lahko pomagamo.

Drugače je pa postopek tak: imej prižgan bluetooth na telefonu, v MFD izberi paritev, ko najde avto tvoj telefon, ti izpiše mislim da 4x4 znakov, ki jih vneseš v telefonu, s tem končaš paritev, potem lahko še preneseš imenik v avto.
Mogoče je postopek ta Iphone drugačen(sam ga nimam), tko da ti pri temu ne morem pomagat.


Lp, Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 21, 2015 10:06 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
Živjo
Težava je v tem, da mi niti telefon ne najde naprave (radia). Tudi ko pritisnem tipko Phone na radiu, se ne zgodi nič razen funkcije "mute"...Torej stiša radio in to je to.

Ima pa fotr enak avto, in ko stisne tipko Phone, mi začne paritev kot si jo opisal....

Telefon imam pa Samsung galaxy core 2... Glede na to da imam v avtu celotno napeljavo, bi moralo to delati....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 21, 2015 2:13 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
spariš telefon z radiom preko MFDja, ne preko tipk na samem radiu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 10:27 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
Ocitno se ne razumemo: telefon ne najde nobene naprave za sparitev. In ali obratno.
Torej radio ne obstaja kot medij s katerim bi telefon se lahko povezal.
Pri ocetovem enakem avtomobilu teh tezav ni.
Kako preverim ali je radio tapravi? Enkrat so ga namrec menjali pod garancijo pa sumim da so dali tak model not ki ne podpira telefona?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 10:53 am
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 148Pridružen: Pe avg 05, 2011 4:15 pm
Radio nima nobene veze pri paritvi in prepoznavanju na telefonu. Malo sumim, da sploh nimaš bluetooth modula pod sovoznikovem sedežu, lahko pa tudi ni pravilno kodiran. Seveda so pa to čisto ugibanja. Torej prvo preveri kaj imaš pod sovoznikovem sedežu pod predalom, če je črna škatla, potem probaj paritev tko kot sm napisal(nč preko radia, pusti ga na miru).

Lp, Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 12:19 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
Sem pogledal pod sedež. Razen črne škatle (predal ki je itak prazen) ni videti nobene druge stvari.
Kako pa naj bi ta bluetooth modul izgledal?

A je možno da avto nima tega, če pa naj bi bilo v serijski opremi Ambition paketa?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 12:21 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
- kater radio sploh maš?
- na telefonu označiš da je viden drugim napravam?
- v mfdju označiš da je radio viden drugim napravam?

https://www.youtube.com/watch?v=0tIUaSpMtwM


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 12:36 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
part number 3T0035156G
HW index 003
SW index 0013
SW version 20130219A
bootloader version 2.00

Kako nastavim da je MFD viden drugim napravam?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 12:46 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
aha Bolero maš.
tkole nekak zgleda modul
http://www.ebay.com/itm/VW-SEAT-SKODA-B ... 5d56dbf13c

hmmm, zdej ne vem točno, ampak v enem meniju za BT v MFDju je ta možnost (oče ima rns310 z zunanjim bt modulom in je zadeva podobna)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 12:58 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
NO tega nisem opazil pod sedežem....
A bi bil kdo prijazen pa mi povedu kako grem v radio in nastavim vse tele reči....res namreč ne vem več kaj vse morm narest...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 2:59 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Superb1 je napisal/-a:
NO tega nisem opazil pod sedežem....
A bi bil kdo prijazen pa mi povedu kako grem v radio in nastavim vse tele reči....res namreč ne vem več kaj vse morm narest...


Kateri telefon imaš?

Greš v MFD, bluetooth in pairing (nekaj takšnega). Poskrbi za to, da bo telefon viden. Potem pa spariš v MFD, ne na telefonu. Lahko da imaš bluetooth vmesnik, ki podpira samo rSAP protokol (nekateri androidi in symbian nokie), čeprav pri letniku 2013 to ni najbolj verjetno.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 7:14 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Sr mar 18, 2015 10:20 am
Imam samsung galaxy core 2.
Sem pa dobil info da avto ni imel narocenefa bluetooh modula.
Mi je pa strasno cudno ker ima ambition oprema ponavadi to serijsko.
je mozno da so ga vzeli iz avta pred prodajo?

Oprosti ampak ne razumem kaj je sploh MFD. Se manj pa kje je menu za bluetooth...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 22, 2015 10:09 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 148Pridružen: Pe avg 05, 2011 4:15 pm
MFD je multifunkcijski displej med števci. Kot sm sklepal, nimaš vgrajenega modula za bluetooth. Tudi sam ga nism imel, pa imam tudi ambition opremo, tko da ta modul ni bil leta 2011(moj letnik) vključen v paketu. Sam sm si ga vgradil kr kmalu po nakupu avta(glej mojo predstavitveno temo).

Lp, Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 05, 2017 7:58 am
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: To apr 04, 2017 8:21 pm
Bom kar tukaj vprašal, ker imam isto težavo s istim radiom in istim avtom (oprema, letnik...). Torej imam octavio 2013, ambion, avtoradio Bolero. Avtoradio nima ne tipke PHONE in tudi navigacije ne (sem nov pri škodi, tako da ne vem točno kak ima kateri model radia). Zanima me, če kupim drugi model radia (original od škode), ki ima BT in GPS-navigacijo, a to lahko samo priklopim in bodo ostale funkcije (tipke na volanu, status vozila, ki je viden na radiu) ostale na tistem drugem radiu, ki bi ga kupil?

Še enkrat naj omenim, da sem nov pri Škodi in bi mi kakršna koli informacija prišla prav.


LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 05, 2017 3:53 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
peterkec je napisal/-a:
Bom kar tukaj vprašal, ker imam isto težavo s istim radiom in istim avtom (oprema, letnik...). Torej imam octavio 2013, ambion, avtoradio Bolero. Avtoradio nima ne tipke PHONE in tudi navigacije ne (sem nov pri škodi, tako da ne vem točno kak ima kateri model radia). Zanima me, če kupim drugi model radia (original od škode), ki ima BT in GPS-navigacijo, a to lahko samo priklopim in bodo ostale funkcije (tipke na volanu, status vozila, ki je viden na radiu) ostale na tistem drugem radiu, ki bi ga kupil?

Še enkrat naj omenim, da sem nov pri Škodi in bi mi kakršna koli informacija prišla prav.


LP


Samo v razmislek: predno greš v investicijo in vgradnjo, raje stvar pri komu probaj v praksi. Sam delam veliko kilometrov in po mojih izkušnjah se noben prostoročni sistem, kar sem jih do sedaj probal, po kvaliteti zvoka niti na daleč ne more primerjati s kakšno vrhunsko BT slušalko, sploh pri višjih hitrostih. Na koncu sem kupil tole, pa čeprav imam vgrajenega columbusa z BT:
Slika

Plantronics voyager legend. Čista poezija.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
16 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu