Avtor Sporočilo

<  Koristne povezave  ~  ebay

OdgovorObjavljeno: Ne feb 05, 2006 3:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1324Kraj: Tu pa tamPridružen: Po avg 01, 2005 10:02 pm
kako poteka nakup preko omenjene strani?


Zadnjič spremenil hitri, dne Ne feb 05, 2006 7:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 05, 2006 4:10 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
hitri je napisal/-a:
kako poteka nakup preko omenjene strani?
kupil bi namreč rad prednje luči xsenon look



Kontaktiraj uporabnika Apis96, ti bo on znal več povedat :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 5:25 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Vprašanje, če piše da se del nahaja v Angliji in da se od tam tudi pošilja, mi bodo carinili ker sem pozneje videl, da je prodajalec iz Kitajske( na njegovem profilu), pa od koliko vrednosti naprej carinijo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 7:50 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
DDV plačaš od 22€ naprej, za carino pa poglej http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog.jsp določene stvari so oproščene carinjenja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 8:44 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Davka mi ne bo treba plačat (19,05 eur), lahko pa fašem carino 4,70 %.Upam, da je res iz Anglije, ker ne dobi dobrega feedbacka od mene.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 10, 2012 10:11 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Citiram:
Plačila uvoznih dajatev so oproščene:

1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.
2. nekomercialno blago v majhnih pošiljkah nekomercialne narave, ki jo iz tretje države pošlje fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na carinskem območju Skupnosti. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:

* je priložnostna;
* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da ne gre za komercialne namene;
* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno;
* skupna vrednost blaga, vključno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 11, 2012 1:12 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Hvala dbola, sem pa dobil obvestilo, da je že poslal na moj naslov - mogoče pa zastonj delam paniko.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 04, 2012 9:06 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Nekateri pri pošiljanju označijo paket "gift". Na ta način si oproščen carine in dobiš direktno domov. Drugače pa dobiš od carinske pošte pismo, da pošlji fakturo, od tistega pa ti potem carinijo in pošljejo na dom. Druga varianta je, da sam dvigneš na carinski pošti na Viču v Lj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 07, 2012 11:26 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Stratus_ je napisal/-a:
Nekateri pri pošiljanju označijo paket "gift". Na ta način si oproščen carine in dobiš direktno domov. Drugače pa dobiš od carinske pošte pismo, da pošlji fakturo, od tistega pa ti potem carinijo in pošljejo na dom. Druga varianta je, da sam dvigneš na carinski pošti na Viču v Lj.


To z "gift" ne pali oz. imaš lahko še večje tažave zaradi tega. Sam dosti naročam iz tujine in še posebej iz kakšne Kitajske radi probajo z "gift". Kljub temu sem že večkrat dobil domov carinsko pošto naj jim pošljem račun za pošiljko. :) Na srečo je bilo vsa pod 20€...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr feb 08, 2012 2:22 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
14 dni nazaj sem prejel pošiljko s HK, označeno z gift. Sicer je bila res vrednost mala, dobil sem jo pa direktno v poštni nabiralnik. Mogoče so pa večje pošiljke bolj problematične z vidika "gift"..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 10, 2012 12:42 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Danes tud dobil iz Hong Konga ohišje za telefon, na paketu pisalo phone part ter vrednost 10$, označeno pa kot gift.Tako da v ebay in paypal kar dobivam zaupanje.Naslednjo stvar kar čakam iz Hong Konga je displaj za telefon in pa ene led žarnice.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 10, 2012 2:24 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Če pametno izbiraš prodajalca potem ni strahu na ebayu. Recimo sam kupujem od servisnega materiala za avto (original roba), žarnic in ostale tehnike. Največje naročilo v zadnjem času 380€. Iz UK dostavljeno domov na prag v reci in piši v 4 dneh in to paket težak 26KG za slabih 30GBP.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 10, 2012 5:52 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Anglija se meni tudi zdi precej ugodna. Sploh kake pisemske pošiljke so smešno poceni z royal mail airmail. Ceneje kot naša navadna pošta.. ?huh?

Drugače pa ebay je zakon. Do sedaj samo enkrat od 85krat nisem dobil paketa na dom. Po prijavi na ebay, sem imel preko paypala denar nakazan v 2eh dneh :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 11:39 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
A je še kdo naročal iz kitajske zadnja 2 meseca in ni prejel paketa?Kmalu bo tretji mesec kar sem naročil dva paketa iz hongkonga, pa do zdaj še nista prišla.Prodajalec mi je takoj odgovoril, da je krivda na strani njihove pošte, ker naj bi zadržali pakete, da se jih čimveč nabere, ter da naj počakam še 10 dni, ter mi po tem roku vrne denar :hmm: .A naj verjamem oz. zahtevam takoj denar nazaj?
Čudno se mi tudi zdi, da paket iz nemčije še ni prišel v 1 tednu, čakam do jutri, potem pa začnem tečnarit po pošti (naročil vložek šobe pri traktorju).Prejšni paket iz nemčije je rabil tri dni, da je prišel do mene.
Je še kdo z podobno izkušnjo, ter je možno, da je kdo iz pošte vzel paket?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 1:56 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
S Hongkonga je sodelavec ca. 2 tedna pred pustom naročil neko masko, dobil jo je prejšnji teden :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 2:12 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
bfranc je napisal/-a:
A je še kdo naročal iz kitajske zadnja 2 meseca in ni prejel paketa?


Jaz tudi v zadnjih 2 mesecih nisem dobil dveh od sestih paketov iz Hong Konga... :( sicer nic kaj pomembnega, same neumnosti, ampak vseeno...ce ne prideta v naslednjih dneh oz. mi prodajalca ne vrneta denarja, bom odprl case na ebayu... :|

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 3:44 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Aha, pol nisem edini.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
33 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu