Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Reportaža iz izleta - Plzen (CZ) - Pozor: veliko slik!

OdgovorObjavljeno: To okt 17, 2006 8:51 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2562Pridružen: Pe maj 06, 2005 9:34 am
Ahoj!

Zadolžena sem bila, da naredim kratko reportažo z izleta na Češkem.
Z Venomom sva se na Češko, natančneje v mesto Plzen odpravila z namenom nakupa wide body kit-a za Škodo Felicijo ter tanjšanja denarnice.

Prvi postanek sva naredila tik pred Dunajem, kjer sva na parkirišču bencinske črpalke naletela na ta »multicolor-primerek«...
Slika
Slika

Nekaj posnetkov sva naredila na AC skozi Avstrijo in Češko

Se mi je zdelo nekaj čudnega s tem starim MB E
Slika

Od zadaj lepa Fabia (GT?)
Slika
od spredaj pa...
Slika

Hm...
Slika

Med carinama se nam začne odpirati popolnoma nov svet, ki napoveduje, da vstopamo v državo, ki nima skoraj nič skupnega s svojo sosedo (Avstrijo), kjer si malokdo dovoli, da bi njegova fasada izstopala ali da kje ne bi ločevali odpadkov. Češka je pravo nasprotje Avstrije.
Slika
Slika

Prva vas, ki jo vidiš na Češkem je polna jumbo plakatov s prostitutkami, malce poniževalnih, potem vidiš polno zanikrnih hiš z neonkami in raznimi »vemokakšnimi« napisi, ob cesti stoječe in sedeče najstarejše obrtnice pa so me naravnost šokirale. Tega sicer nisem slikala. :twistedevil:

Venom se je lahko pobliže spoznal s pravimi češkimi tunerji, slike od spredaj hvala bogu nimam :blink:
Slika
Tukaj so se očitno Venomu tresle roke, sicer še ne vem ali od joka ali od smeha (kvaliteta barve avta)
Slika
Slika

Zvečer sva končno prispela v Plzen, ki daje vtis, da je vsaj 3x večji od Ljubljane. Imajo ogromno zgodovinskih zgradb, cerkev, med drugim tudi tale (btw, ali kdo opazi rumenega vsiljivca na tej sliki?)
Slika
Slika
Slika
Slika

Škoda avtobusna postaja
Slika

To je bila najina soba v hotelu Plzen, cena za dve osebi za en dan 56€, kopalnice raje ne opisujem... :P
Slika
Slika

Za konec sem prihranila še slike same trgovine, ki sva jo obiskala. Trgovina oz. trgovinica je po sami kvadraturi sicer zelo majhna, skriva pa ogromno.
Slika
Slika

Lastnik oz. prodajalec z nasmehom
Slika

Hidravlična ročna
Slika

D2 Racing diski 330mm + 8 batna čeljust
Slika
Slika

Domači proizvodi
Slika
Slika

Skriti proizvodi
Slika
Slika

Odmična gred + dif.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Rabljene gume in platišča + na vidiku nova bela magnezijeva platišča.
Slika

Slick gume – nove
Slika

Kdo pravi, da je punto majhen avto?
Slika

Za zaključek naj povem, da se nameravava kmalu spet vrniti na Češko, pa ne samo zaradi avto opreme, tudi zaradi dobrega vzdušja in neverjetno poceni ter kvalitetne postrežbe, ki sva jo bila deležna v hotelu. Plzenčani so se izkazali kot dobri gostitelji ter predvsem dobri ljudje. Komaj čakam na naslednji izlet v mesto dobrega piva in Škod!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 17, 2006 10:23 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
te druge bi pa jest meu... a vesta kok je bila cena?

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 17, 2006 10:35 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
ja dejta mal povedat kake so cene tm gor :) bote kaka naročila dobil za naslednjič :D

zgleda pa fajn. Češka mi je všeč, ker imajo pivo cenejšo kot vodo :D

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 8:43 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Mene pa zanima glede Škodinega (predvidevam, da 1,3) motorja, ki je na sliki skupaj z menjalnikom (za bolid z zadnjim pogonom)!

Je to mogoče, oziroma se da v tej trgovini dobiti motor z 5x uležajeno glavno gredjo? Pa glavi sta bili tudi kaj posebej obdelani?

Je nasplošno samo za novejše Škode, ali se dobi tudi za tastare, z zadnjim pogonom?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 9:55 am
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Kaj sta prodajalca podkupila z mesnim burekom k se mu tok smeje?? :hysterical:

Enkrat mormo it kot TEAM na takle izlet tja... ;# ;#


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 1:53 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2562Pridružen: Pe maj 06, 2005 9:34 am
@ MitjaGT: Tukaj imaš uradno stran proizvajalca felten, naj te samo opozorim, da nikjer nisem zasledila 19 col :D
http://www.braid.es/competicion/monoblock/catmonoeng.htm
Glede na to, da si gledal druge v vrsti, ki so 16 col, se mi zdi, da stanejo preveč, to je cca 45.000 SIT/kos. :blink:

@ eclipse: Cene česa te zanimajo? Avto opreme ali še česa drugega?
Cene, ki so navedene na izdelkih so definitivno nižje od naših (npr. univerzalni izdelki, ki so uporabni tudi za druge znamke vozil). Večina delov pa tako ali tako ne moreš primerjati s slo trgom, ker teh stvari tukaj ni. Na splošno stvari za Škodo niso drage, nekatere izdelke pa prodajo po principu, da jim ti daš svoj rabljen del iz avta, oni pa tebi njihovega - predelanega.
Bila sva v Tescu (njihov City Park), kjer najdeš kar nekaj trgovin, ki jih imamo tudi tukaj. Oblačila in obutev imajo po isti ceni, moram pa priznati, da imajo popolnoma drugačne kolekcije oblačil, kot mi (meni dosti slabše). Se pa splača jest in pit zunaj, v hotelu sva plačala za postrv s prilogo 900 SIT, da piva in vina ne omenjam, oboje noro dobro ;# in poceni. Komaj čakam, da grem naslednič v njihov hotelček.

@ Fabia RS: Jaz sem tam videla samo veliko modelov 130 v kakršnem koli stanju. Po večini so njihovi avti popolnoma razmajani (večini je vseeno v čem se vozi in kako izgleda), sem pa videla tudi nekaj ohranjenih; npr. deda zapelje svojo Škodo enkrat na mesec ven, avto nima sledu rje ali kakršnekoli poškodbe.

@ Damijan: za te zadeve se bo potrebno pozanimati pri prodajalcu, bom rekla Venomu.

@ super-b: Tam se ljudje ne palijo na mesni burek, so noro sladkosnedi in jejo vse samo da je sladko. _: Da pa bi šli v skupini tja, pa dvomim. :D Upam, da poznaš češki način vožnje po AC. :N: Bi nas pol končalo na odstavnem ali pa v kakšnem grabnu. :twistedevil:

Aja, pozabila sem povedat, da redkokdo pri njih govori angleško, ponavadi govorijo nemško in seveda se jih 3/4 vozi v Škodah.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 5:28 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
Cool predstavitev :cool:
Lep izlet sta si naredila. Naslednjič pa še več slik od škodilakov :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 8:12 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Damijan je napisal/-a:
Mene pa zanima glede Škodinega (predvidevam, da 1,3) motorja, ki je na sliki skupaj z menjalnikom (za bolid z zadnjim pogonom)!

Je to mogoče, oziroma se da v tej trgovini dobiti motor z 5x uležajeno glavno gredjo? Pa glavi sta bili tudi kaj posebej obdelani?

Je nasplošno samo za novejše Škode, ali se dobi tudi za tastare, z zadnjim pogonom?



Če te kaj zanima, mi lahko pošlješ kak PM!


Konec tega meseca se odpravljava nazaj v domovino škodilakov, na neki večji izlet :P


Tk da po možnosti obiščem še muzej škodičk :P


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 9:06 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 426Pridružen: Pe maj 06, 2005 2:37 pm
E moj venom in ti si poleg vseh teh dobrot kupu bodikit :doh: :doh: :doh: :doh:


@damijan: res čuden motor tista stvar, sem prvo mislu da je AEE, potem pa vidim puše...slabo se vidi iz tiste slike

a je mogoče kdo opazu ležeče fergije v kartonasti škatli?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 9:15 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Fergijev imaš tam viška, na žalost jih jaz ne potrebujem, zakaj? Jah mi ni več prioriteta 1.6 tuninga :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To okt 24, 2006 6:24 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Je zelo dober rezultat, če namontiraš 2x 2 dvojna fergija. Za kakšno malo bolj "nehumano" zadevo pa montiraš 4x manjše dvojne fergije ali pa 4x dvostopenjske fergije.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 01, 2006 5:20 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Ah, kar je v mojih mislih, mi na pamet ne pade fergi!


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
12 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu