Avtor Sporočilo

<  Srečanja  ~  novo leto v pragi

OdgovorObjavljeno: Sr sep 29, 2010 9:05 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Pozdravljeni,
ker vem, da vas je že kar nekaj bilo na Češkem v Pragi, me zanima ali imate kakšne veze ali poznanstva in bi mi lahko priporočili kak hostel za 10 ali več ljudi. Šlo bi se za novo leto in bi trajalo prb. 1 teden.
Šli smo in še gremo čez vse te strani a nam noben hostel ne odgovarja, namreč imamo limit 100€ za 6 noči na osebo in za vsaj 10 ljudi
Kakršna koli informacija bo zelo dobrodošla.

Lp

p.s. ali gre še kdo iz foruma tja za novo leto?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 23, 2010 9:56 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 26Kraj: krškoPridružen: So sep 05, 2009 5:29 pm
http://www.studenthostel.cz/strahov.html

to je študent na strahovu, direkt nad Hradčani, najvišja točka. Nor razgled, đabe cena in par minut do centra.... priporočam. Drugača pa je Praga moja top destinacija, vedno znova me navdušuje. Zgodovina, arhitektura in kultura... komu glih za vse to ne visi dol, se v to mesto naravnost zaljubi. uživajte... Dober žur pa zavisi od udeležencev, možnosti je dovolj. Sama lokacija, katera koli, pa za to ni nikoli garant :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 23, 2010 1:24 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Smo dubl preverjen hostl skor direkt v centru za dokaj male pare (110€ za 6 noči na osebo...gre nas okrog 10, aja pa dobimo še eno noč zastonj), tko da to mamo to najbrs zrihtan. A maš kak predlog kaj si mormo ogledat pa na kaj se mormo pazit? Kake so kej cene, kje kupovat in kje ne...kako je z alokotom?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 23, 2010 4:58 pm
Škoda loverPrispevkov: 279Pridružen: To avg 28, 2007 1:01 pm
Sir Videc; pazi VINJETA obvezna. :hysterical: :hysterical: :hysterical: :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 23, 2010 5:49 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Treba je samo srat pa umret...hehe
drgač pa še ne vem če mi bo ratal pridt. Upajmo na najboljš.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 23, 2010 11:32 pm
Škoda loverPrispevkov: 279Pridružen: To avg 28, 2007 1:01 pm
kam na češk al u zagreb :hmm: :hysterical:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 24, 2010 1:01 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 26Kraj: krškoPridružen: So sep 05, 2009 5:29 pm
sir Videc je napisal/-a:
Smo dubl preverjen hostl skor direkt v centru za dokaj male pare (110€ za 6 noči na osebo...gre nas okrog 10, aja pa dobimo še eno noč zastonj), tko da to mamo to najbrs zrihtan. A maš kak predlog kaj si mormo ogledat pa na kaj se mormo pazit? Kake so kej cene, kje kupovat in kje ne...kako je z alokotom?


Mogoče nisem čist taprav za na tole odgovarjat, v zadnjem letu in pol sem prepotoval komplet Turčijo, Sirijo in Iran. Skok v Prago je zame tak k bi šel v Piran....

Saj ne greš na konec sveta. Tam je tak k pri nas, oz. še bolje. Cene so v trgovinah malo nižje, gužva je po pivnicah skos, v baročnih cerkvah je bogata ponudba koncertov klasične glasbe... galerij in muzejev je veliko...Praga je ena od top evropskih turističnih mest, logično. Če najdeš kako zakotno gostilno kjer se zbirajo stalni lokalni pjančki bo pol litra piva okol enega evra, če pa hočeš razgled, npr. na karlov most, bo pa 5 evr. Mene prijatli čehi vedno opozarjajo, da moram pazit na karlovem mostu, tam je vedno ful folka, na žeparje. "tok tok" do sedaj se mi je samo enkrat zgodil, da sem ostal brez denarnice, pred kakimi tremi leti v Bratislavi. Je pa res, da smo se napil k majke in sem jo verjetno izgubil.

Kaj je vredno pogledat? Cel center. Ni majhen, dnevi so kratki... jaz bi začel z razgledno točko na Strahovu nad mestom, šel čez Hradčane, kupi karto "mali okrug" ker če ne boš samo za ogled gradu porabil 2. dni, muzeja in galerij k spadajo zraven in ker boste gor prvič, to tudi ni tako pomembno.
Potem obvezen sprehod proti Karlovem mostu, s postankom v Švejkovi pivnici (ali pa kateri koli drugi v centru). Potem čez Karlov most, po starem trgu proti narodnemu muzeju (mogoče velja pogledat, če majo kako zanimivo razstavo) in nazaj na židovsko četrt. Potem na Višegrad, ki je najstarejši del Prage, tam so imeli svojo utrdbo prvi češki vladarji že v 10 stoletju, danes je tam staro pokopališče s cerkvijo in parkom, in dobrim razgledom na mesto iz druge strani Vltave na center in hradčane. Tu so pokopani tudi nekateri znameniti Čehi, oz. imajo tu spominsko ploščo.
V centru je tudi nekaj razglednih točk iz starih srednjeveških zgradb (cerkva..), priporočam. Vstopnine so za študente cenejše (do vključno 26. leta), pokažite slovensko študentsko in osebno, ponavadi ni problema.

Glede kupovanja, tle sem jaz zelo bos. Ponavadi ne kupim nič, samo če kaj nujnega rabim. V tujini pač ne želim gledat trgovskih centrov k so res čist vsi isti. Ajmo, tržnice, bolšjaki in bazarji imajo pač svoj čar. Kič je naprodaj na izhodu iz karlovega mosta, pač najbolj znamenita točka v mestu, tu pa je tudi ena večjih diskotek... Glede hrane, gostilne v centru znajo bit drage, študentska menza na Strahovu pa bo vrjetno zaprta okrog novega leta, velja preverit, to pa ne vem. Tam lahko je vsak..... glede na to, da je tam 5000 študentov in Hostel bi po logiki morali delat...

To je to, kaj naj še rečem, zame najlepše mesto, kar sem jih do sedaj videl. Praga je pač Praga. Mesto z dušo in najstarejšo univerzo iz 14st. v centralni in vzhodni evropi, bila je osnovana pred dunajsko in je bila eden od najpomembnejših mest Evrope 16 in 17. stoletja. Drugače pa je bila Češka najrazvitejši del Avstro-ogrske in Škode so vozili tudi na japonskem dvoru. Vse Čehinje in Čehe, ki sem jih spoznal do sedaj so naravnost zakon. Glede Češke in sploh Prage iz moje strani pač same pozitivne izkušnje. Do sedaj "tok- tok " ;# :cool:

Aja, razen avtoceste Brno-Praga, ki je najslabša avtocesta kar sem jih do sedaj videl. In sploh najslabša glavna cesta... Jaz nisem mogel verjeti, ko sem tu vozil prvič. Jaz sem mislil, da mi bo na moji Ladički desetki dotalno razsulo armaturko, se splača vozit po prehitevalnem pasu... je pa smešno, da samo tu obvezno rabiš vinjeto, ki stane okrog 13 eur. Potem, da se ljudje pritožujejo, da je pri nas draga vinjeta. Pa kaj še....
Pa še to, če greste z avtom, do Mlade Boleslave ni daleč, ok 60km iz Prage (prej na netu prever kdaj je odprt Škoda muzej, okrog novga leta majo neke dni zaprto).... pa skok na rob Prage, vas Lidice, kjer je spominski park v spomin na nemško maščevanje zaradi atentata na Hydricha, šefa protektorata Bohemia in Moravska leta 1942. Te Nemške nacistične prasice so z zemljo zravnale celo vas, postrelile vse moške, ostale pa razgnale po taboriščih....skupno je umrlo okrog 5000 ljudi. Mene je ta kraj pretresel bolj kot Dachau in Aušvic.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 24, 2010 7:04 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Tnx VAZman...

Okapi, maš prou sm zaj... temo, sm mislu da sm tm pri zagrebu.... :hysterical:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 30, 2011 9:31 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1298Kraj: BrežicePridružen: Po avg 13, 2007 8:33 pm
Praga - Brno je najbolša avtocesta... še hujša kot naša stara H1 k je bla...same lojtrce...hehe..


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron