Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Mladá Boleslav

OdgovorObjavljeno: Po apr 22, 2013 8:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
V začetku maja sem gor.
Je tam zraven še kaj kar se splača pogledat?
Se da kaj dele ceneje kupit? :D
A so Škodini artikli normalne cene ali je vse skupaj pretirano?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po apr 22, 2013 10:20 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Jaz sem bil samo v tovarni in v muzeju (še starem). Malo me mika ogled novega muzeja, pa še tamali bi rad pokazal kje so Škode doma. Ima bolezensko nagnjenje do Škod - tk ko foter :)

Mi smo imeli plan obiskati Prago, vendar jo bomo izpustili. Plan je en dan ostati blizu Mlade Boleslav, potem pa obiskati Češko Švico za par dni http://www.ceskesvycarsko.cz/en/ nacionalni park - ko se bomo naveličali pa čez Nemčijo nazaj. Tak kratek potep ca. 7 dni.

Zbiram pa še kaj bi se dalo na češkem še pogledati, seveda da bo zanimivo dvoletnemu otroku. ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2013 4:35 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
dbola je napisal/-a:
Zbiram pa še kaj bi se dalo na češkem še pogledati, seveda da bo zanimivo dvoletnemu otroku. ;)

V Pragi imaš v parku jezero, kjer si izposodiš pedalino. Vsekakor top za ta malo. Cena zelo zmerna, ranga 10 EUR na uro (kar je dovolj). Pa živalski vrt je baje tudi lep v Pragi. Za ostalo niti ne vem.
Drugače pa se splača ti it čez Pribram (lahko tudi prespiš tam: http://www.kolektiva.si/ljubljana/pribram-adrenalinski-paket-z-voznjo-sportnega-avtomobila-za-2-osebi.html). Če nimaš te želje, pa pride 30 minut vožnje s superšportnikom cca. 60 EUR (če ni navala, imajo popoldan to akcijo). Mene mika, da bi se tudi letos ustavil, Ferrari mi še manjka. :D Listo avtov na voljo si pa lahko tukaj ogledaš: http://www.topgearcar.cz/en/list-cars

Drugače pa, tudi sam komaj čakam na muzej od Škode: lani, ko sem bil gor je bil ravno v prenavljanju :( .


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2013 10:37 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Drugače pa čist blizu Mlade Boleslav poteka Rally Krkonoše in to 7. in 8. junija. Lansko leto je bilo zlo veliko Škodinih dirkalnikov na dirki, od Octavie WRC, Felicie Kit Car...... ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So maj 11, 2013 11:12 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Evo, par kratkih vtisov (ne samo o muzeju).
Najprej o cestah: WTF takšnih lukenj skoraj še nisem videl v življenju. Pa ne govorim o 5cm luknjah, temveč 10cm in več. In to na avtocesti :N:. Sem bil že velikokrat gor, ampak kaj takega pa ne. Sem potem cikcak vozil :D.
Mlada Boleslav: sem mislil, da bodo samo Škodičke, pa ni bilo nič kaj več kot drugje po Češkem. Razen okrog tovarne, kjer pa so bile res samo Škode.
Toliko Superbov še nisem v življenju videl: vseh barv :buny:
Praga: nenormalno koliko dragih najnovejših avtomobilov je tam: v enem dopoldnevu sem naštel cca. 15 najnovejših Cayennov, v roku 5 minut sta šla mimo dva zadnja BMW M3, Masseratijev, Jaguarjev je nenormalno, tako da S klasa izgleda skoraj kot avto za rajo :D . ML-i, GL-i, S- C63 AMG so nekaj normalnega. Noro...

Sedaj pa o muzeju:
Moram reč, da je bil veliko razočaranje. Namreč vsega skupaj so tri malo večje sobe. V eni od njih je prikazana restavracija starih modelov (izredno zanimivo, priporočam), v drugih dveh pa je prikazana kratka zgodovina Škode. Žal je precej malo modelov razstavljenih, kar nekaj jih je na platojih do katerih pa ne dostopaš (glej slike spodaj), torej ti prav nič ne pomagajo. Vsekakor bi moralo biti vse skupaj na bistveno večjem prostoru predstavljeno. Recimo če primerjam z BMW Welt-om v Munchnu je tam zgolj prostor recepcije tako velik kot tukaj cel muzej :( . Naslednja pripomba leti še na jezik. Recimo prodajalki v trgovini s spominki angleščina ni šla ravno ok, tako da smo se potem sporazumeli nekaj s slovenščino nekaj pa z rokami. Tudi v trgovini s spominki je cca. pol stvari bilo razprodanih (WTF :hmm: :crazi: ), cene pa zelo visoke. Recimo soft shell jakna 100 EUR, itd.

Zaključek: če bi šel samo zato na Češko bi bili zelo razočaran in jezen, ker je bilo ''usput'' je bilo ok, ampak se bo morala Škoda še precej naučiti glede ''marketinga''. Ogled tovarne pa morda sledi naslednjič. Recimo zgolj za primerjavo: v BMW Welt-u sem bil čisto slučajno saj nisem nek ljubitelj BMW-jev, ampak me je zadeva popolnoma prevzela. Poleg ogleda vseh živih modelov si se lahko usedel v vse najnovejše modele (tudi top), tam je bil kotiček s fotelji, itd... In seveda brezhibna angleščina še s strani čistilcev. In seveda ogromen prostor, tam mirne duše zabiješ dan ali še več. V glavnem čisto drugačen občutek...

Avti zloženi na panoje:
Slika

Original Octavia :buny: :
Slika

Prikaz obnove avta:
Slika

Športni prototip:
Slika

Dirkalnika - nekoč in danes:
Slika

Pa še malo prihodnosti:
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So maj 11, 2013 12:23 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Tole s platoji so ga res posrali. Sem bil še v starem muzeju, tam so bili vsi razstavljeni na istem nivoju.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 21, 2014 11:36 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Pe jul 11, 2014 8:09 am
Kolega bil prejšnji teden, čist očaran je... sicer zvest ljubitelj škod :buny:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 05, 2017 5:25 pm
Simply cleverPrispevkov: 407Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 23, 2017 2:09 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Če nov 23, 2017 2:05 pm
tudi mi smo bili letos poleti na češkem in seveda v Mlada Boleslav. Tako češka kot sam rastavni salon vredno ogleda in preveriti kakšno pivo je v vsaki vasi :pir:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 23, 2017 4:15 pm
Simply cleverPrispevkov: 407Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Brez pira se na Češko in iz nje ne gre :pir:
A ni tisti bufet v Logatcu z deli od Škode in z češko zastavo od lastnike tiste legende?


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 3 od 3
44 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu