Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Octavia II 1.9 TDI ?

OdgovorObjavljeno: Pe mar 31, 2006 10:36 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
No zadeva je taka, da kupujem nov avto .... in ja seveda bo to spet octavia.

Zdej pa vprašanje:

Ker se mi je budget močno zmanjšal in mi ne bo ratalo kupiti 2.0 TDI, me zanima kako ste lastniki 1.9 TDI z 105-imi KM kej zadovoljni glede same prožnosti avtomobila (odzivnost motorja, pospeševanje, prehitevanje...), ker nisem ravno pristaš turistične vožnje.
Dobrodošli so komentarji +,- pomanjklivosti avta po določenih kilometrih...
in vem ja, vzet si bom moral čas in se odpravit kam na testno vožnjo, ampak komentarji lastnikov, ki imajo za sabo že nekaj kilometrov z novo octavio pridejo zmeraj prav, "saj nisem tako bogat da bi kupoval slabe stvari".

saj veste, nebi bil rad čez nekaj časa razočaran nad nakupom.

Hvala za odgovore!

LP Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 01, 2006 12:02 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
če maš res tako rad športno vožnjo ter ne narediš tako veliko kilometrov, potem mogoče malo razmišlaj o 2.0 FSI.

Sicer z 105 konjsko dizel octavio II nimam izkušenj, sem pa vozil audija a3 TDI z 105 konji, kar je v principu enak avto, razlika je na žalost kar očitna, v primerjavi z octavio 2.0TDI. Spet pa za moje pojme ni tako blazno kritično da se nebi dalo zdržat.

Sicer pa rabljene si kej pogledal? Lahko dobiš kakšno leto staro 2.0TDI, z vredu opremo, za lep denar. Malo prebrskaj na www.rabljena.porsche.si

Upam da sem ti bil v pomoč, sicer pa pa čimprej se zment za testno ;)
Pa mogoče bo še kdo drug kej več vedel.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So apr 01, 2006 7:57 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
Smo jih že par testirali, pa ti lahko kot sovoznik povem, da zelo dobro vleče. Seveda se ne more primerjati s 2.0TDI, ampak bi bil tudi s tem zadovoljen. :D
Če pa lahko dodaš nekaj denarja in če te ne moti malo večja poraba, potem si pa kupi 2.0 FSI, kot ti je že mish predlagal.

Več ti bo pa Fabia RS povedu ?huh?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 02, 2006 10:26 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 426Pridružen: Pe maj 06, 2005 2:37 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 02, 2006 7:30 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
mish je napisal/-a:
če maš res tako rad športno vožnjo ter ne narediš tako veliko kilometrov, potem mogoče malo razmišlaj o 2.0 FSI.


Saj v tem je problem!
Namreč letno naredim okoli 40k km in zato kupujem dizla, sicer bi še nekaj časa obdržal sedanji avto. Trenutno dam polovico plače samo za bencin (delam še preko študenta).

Rabljenih 2.0 TDI je sicer ena malenkost ampak "problem" je v opremi ki bi jo rad. Mogoče sem "malenkost" zahteven saj hočem xsenon žaromete, ker sem veliko tudi ponoči na cesti in bi rad malo boljše videl ;)
Ker bi nov avto vzel preko stričeve firme, bi me nov avto stal manj kot marsikateri rabljen - that's the point.

No sem se malo razpisal :)

Hvala za dosedanje nasvete, upam da bo še kdo kaj napisal o pomanjkanju teh mašin in še kakšni nasveti.

LP Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 02, 2006 7:38 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
sicer ne vem kok močn motor maš sedaj, sam če se velik vozš, verjetno avto kupuješ predvsem zato da se voziš in ne da se 'postavljaš'. Torej če mene vprašaš ti bo pol tud 105 konj čisto dovolj. Verjetno veš tudi to da se jaz že lep čas vozim z 90koncem, sicr bi kdaj rad da bi bl potegnu, sam po drugi strani sm pa čist zadovoljen z njim. Če bi bla taka kriza bi že zdavnaj menjal za kej z 130konji. Sej če se ti bo pa res zdel tako zelo podhranjen avto, ga pa še vedno lahko pelješ k RSR-u ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po apr 03, 2006 6:02 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
He he saj v 2.0 TDI tud lahko da čip :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 04, 2006 7:59 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
No danes sem bil na testni vožnji z obema motorjema.
Kot je že fabia RS povedal je razlika v glasu in pospeševanju zelo očitna.
Sedaj imam 1.6 s 75 KM in se mi je zdela vožnja s 105 konjsko približno enakovredna sedanji ( no vseeno malenkost boljša ), le da dizel "povleče" v nizkih obratih, v višjih pa kar nekako izgubi na moči, moja sedanja pa vleče od 3500 naprej do tam pa je bolj zaspano. Tako da si z 105 konjsko TDI nisem na testu upal kaj dosti prehitevati in sem imel približno enak občutek negotovosti kot pri sedanji.
S 140 konjsko je pa prava pravljica. Tako pri umirjeni vožnji kot pri pospeševanju.

No pa smo spet na začetku!

Če mi bo uspelo zbrati kaj več denarja bom vsekakor posegel po 2.0 TDI
( kdo mi šenka kej dnarja? :twistedevil: )

Se pravi da je od sedaj važno večinoma kakšne tovarniške napake ima 105 konjska različica.

LP Matej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 07, 2006 2:16 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Pe apr 07, 2006 2:12 pm
105 konjska nima tovarniških napak. Ko se jo malo navadiš tudi kar solidno pospešuje, sigurno boljše kot 1.6. Pa tudi prodati jo ne bo problem.
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 07, 2006 2:27 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Sicr je res filing sigurnosti k se spravš z 2.0 prehtevat. Drgač pa tko kot je sdi napisu. Ko se jo navadiš ti tud z 1.9 nikakor ne bo problema prehitevat. Načeloma je pa pri dizlih tko.. ko se spraviš prehtevat mej vedno okoli 2000 obratov notr, pol pa sam po gasu in je ;)
Če jst z 90km prehitevam in prežvim (ok zaenkrat :blink: ) pol boš tud z 105 zadovoln.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe apr 07, 2006 5:29 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
Fantje THX za odgovore, drug teden grem naročit!

LP Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 07, 2006 5:33 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
sporoci kej bos kupu !!

najvijam za 2.0 TDI :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 08, 2006 1:22 pm
Uporabniški avatar2.0T VRS 245hpPrispevkov: 522Kraj: CeljePridružen: So jun 25, 2005 5:07 pm
jst tut navijam za 2.0tdi
:N: :N: :N:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 08, 2006 7:08 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
No evo!

Končno kupu!

V petek sem jo dobil. In sicer octavio 1.9 TDI.
Za 1x zelo zadovoljen. Ima veliiiikooo dodatne opreme, no sej bom ob priliki
dal kakšne slike v album pa boste vidli.


L.p. Matej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 08, 2006 7:40 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
;#
Čimveč prevoženih kilometrov, pa čim manj okvar ti želim


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 09, 2006 7:17 pm
Češki fan!Prispevkov: 29Kraj: LJPridružen: To maj 17, 2005 1:24 am
Čestitam, jaz imam enak avto, z nekaj dodatne opreme. Zelooooooo zadovoljen. Pokaži kakšno slikco.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 26, 2006 10:25 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
Slikce takoj ko bo kaj cajta, pa še oprat jo moram prej ker bi lahko šel z rezino kruha čez in bi imel namazan med na kruhu (damned flowering trees :( )


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
17 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron