Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Octavia 1.6 tdi glasen menjalnik.

OdgovorObjavljeno: Ne okt 06, 2019 4:15 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Po okt 23, 2017 8:44 pm
Živjo, na vas se obračam ker me bo nov avto ob živce spravil.. In sicer gre se za octavio 1.6tdi 2019 5 prestav, ko se z avtom peljem in držim gas je menjalnik brez vsakega zvoka, problem samo nastane ko spustim gas rata menjalnik glasen (žvižga, tuli hecen zvok ko da bi bil sekvenčni) :D na servisu pravijo da je to normalno za ta menjalnik da je malo bolj glasen... Samo mene to ful moti... In bi rad dobil mnenja od vas kakšna so vaše iskusnje in mnenja?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 11, 2019 1:00 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe okt 11, 2019 9:48 am
Zivjo,
imam enak primer, le da gre v mojem primeru za golfa, 1.6tdi bluemotion 110hp.
Avto imam v lasti par dni. Gre sicer za rablejno vozilo iz uvoza, prevoženih ima 75 000km, letnik 2016.
Problem pa je tudi pri meni ta, da se sliši neko rahlo tuljenje, zavijanje, žvižganje ko spustim gas pri cca. 2000 obratih in ko motor sam bremza. Najbolj se to sliši v 4. in 5. prestavi, ko pa je dodan gas se tega ne skiši toliko.
Ravno danes sem se odpravil do dveh pooblaščenih servisov. Na prvem se je z menoj peljal mehanik oz je on vozil avto in rekel da se sliši sproščanje motorja. No, ko sem odšel še po drugo mnenje na drug servis, je ravnotako vozil avto mehanik in rekel, da se sliši menjalnik. Rekel je tudi, da naj bi bili te menjalniki od 1.6 tdi res bolj glasni.
Vse skupaj mi je čudno, saj sem pred tem imel dizel vozilo druge znamke in tega nikoli ni bilo slišati. Vem, da je vsak avto zgodba zase, vendar gre tudi meni to rahlo tuljenje oz žvižganje na živce.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 12, 2019 12:04 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Po okt 23, 2017 8:44 pm
No pri meni ima pa avto 1500km... Jaz sem bil včeraj se 1x na servisu ter smo se zapeljali en krog z mehanikom. Isto je še 1x rekel da so tej menjalniki bolj glasni, sploh pa na začetku prvih par tisoč, kao zaradi dolgega prestavnega razmerja (octavia ima 5prestav 116hp). Tako da smo se dogovorili da počakam vsaj 5000km da vidimo kaj se bo menjalnik spomnil... Saj ta zadeva je doticna samega diferenciala v menjalniku in on povzroča ta zvok... 100t% tišine pa nebo nikoli... Nato sem šel probat testnega njihovega ker mi ni dalo miru, z 37000km in seveda zvok enak, razen tega da ga je 60% manj slišati... Seveda pa vse skupaj se ni bilo dovolj sem pa za nameček poklical enega majstra ki ima SP in rihta samo menjalnike da mi pove svoje mnenje, in je rekel: Tej menjalniki so vsi glasni.. Eni piskajoc, eni žvižga jo tralala... Eni so bolj tihi in eni bolj glasni.. ZAKAJ? Se sam Neve.. Pa še z menjalniki ukvarja 30let... Tri je imel narazen in v nobenem ni našel napake... Tako da zgleda, da se bo potrebno sprijazniti, ni druge. :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 12, 2019 2:35 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe okt 11, 2019 9:48 am
Potem se bo treba zgleda res samo navadit na ta zvok.
Ker kot laik, najprej pomisliš, da je zanič menjalnik oz. da pojejo ležaji, ali da je kaj narobe s turbino itd..
Nekje sem zaseldil. da je lahko tudi neka jermenica od alternatorja glasna.. uglavnem pojma nimam.
Zvok je uglavnem prisoten in trenutno moteč.
V sredo peljem avto še na en servis, da še oni podajo mnenje in javim kaj bo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 20, 2019 9:21 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Po okt 23, 2017 8:44 pm
Si kaj izvedel? ?huh?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 22, 2022 3:06 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: So maj 29, 2010 10:23 pm
Lep pozdrav,

Je tu že kdo kaj novega izvedel?
Tudi moja 1,6 tdi 2018 ima večkrat takšen moteč zvok.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 06, 2022 6:03 pm
Simply cleverPrispevkov: 409Pridružen: Če jan 07, 2016 11:51 am
Ste kaj pomislili na menjave tekočin kot so olje v menjalniku in diferencialu?
Kakšne so kaj polosovine?


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu