Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Octavia Combi 1,5 TSI - poskočno speljevanje

OdgovorObjavljeno: Sr nov 07, 2018 11:33 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Ima še kdo ta motor na Octavii / Karoku ali kateri drugi Škodi v povezavi z ročnim menjalnikom?

Meni pri speljevanju, preden prestavim iz prve v drugo, namreč zelo grdo cukne. Nekje na polovici spuščanja sklopke obrati naenkrat padejo in skočijo nazaj. Posledično avto zelo grdo cukne.
Sedaj sem začel (da bi se cukanju izognil) speljevati kot stari deda z nekje pol sklopke in za moje pojme preveč plina. Zunaj je slišati, kot bi speljeval z avtomatikom

Tuji forumi in testi so polni pritožb čez to napako (še najbolj v povezavi z VW t-rov), pri nas, kot so mi zagotovili na Škoda Slovenija, se ni še nihče pritožil.

Če je še kdo opazil to, naj se prosim javi, da malo pritisnemo servis, da najdejo rešitev.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2018 11:36 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: Pe maj 29, 2015 10:42 am
Najbolje bi bilo, če greš testirat čim več octavij s tem motorjem in primerjaš, če imajo drugi tudi te težave.
So pa imeli Britanci nekaj težav s tem motorjem, vendar malo drugaćnih - pri spuščanju sklopke je motor sam od sebe navijal obrate do 1800-2000.
Link: https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... celarator/


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2018 1:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 24Pridružen: To avg 21, 2018 1:06 pm
Nekateri po tujih forumih že pišejo, da imajo težave s tem pri mrzlem motorju in da se pričakuje update programa (Bosch mora nadgraditi program).

En nemški komentar: Das ist das Gangige Kaltstart problem mit der mangelnden Anpassen des Zündwinkels im Kennfeld "Katheizen".

Je težava opazna bolj pri mrzlem motorju?

PS: Meni rukne avto pri 2.0 150 ps če dam poln gas v prvi in hitro šaltam v drugo ;# - preveč moči ... :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2018 2:22 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Mrzlo - toplo . Nima veze. Vedno cuka. Moram zelo pazit pri speljevanju. Precej zoprno v glavnem.
Ko sem bil na testu VW T-roca sem opazil isti problem, so pa na VW vsaj "priznali" težavo. Na Škodi sem očitno prvi, ki sem se "pritožil" na online pomoč na njihovi spletni strani.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 28, 2018 9:41 pm
Češki fan!Prispevkov: 22Pridružen: To mar 19, 2013 4:21 pm
Imam Karoqa s tem motorjem z istim problemom. Včasih zgleda speljevanje tako, da kot da bi prvič sedel za volan avto poskakuje kot podivjana kobila. Tudi ko se peljem avto cukne, med konstantnim gasom kot da bi za trenutek prekinil dovod goriva. Bral sem na nemškem forumu tudi pišejo o napaki. Napako sem omenil pri Ah Vrtač, kjer sem avto kupil. Rekli so , da so z napako seznanjeni in da me obvestijo ko dobijo rešitev iz Škode. Napako sem prijavil konec oktobra, prejšni teden sem klical in ni nič novega. ;) :blush:

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 28, 2018 10:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Sem se ravno te dni najavil pri Praprotniku v Velenju. Sedaj ko je mrzlo, mi ne cuka le med speljevanjem, ampak tudi med konstantno vožnjo pri recimo 1500 obrati. Dobesedno kot bi jahal konja. Sedaj se zjutraj v službo vozim v 4. prestavi, ko bi se lahko v 6.

Ko je motor ogret, dela ok, razen cukanje pri speljevanju ostaja.

Po 10.januarju bom lahko povedal, ali so našli kakšno rešitev. Bom vsekakor sitnaril, dokler zadev ne odpravijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2019 6:55 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: So jan 26, 2019 2:48 pm
Pozdravljeni,

Tudi sam sem lastnik Octavie 1.5 TSI ( od avgusta 2018) in imam iste težave s cukanjem motorja pri speljevanju in pospeševanju pri mrzlem motorju. Sem prijavil to na servis, pa so mi rekli, da morajo počakat odgovor s strani proizvajalca kaj se da naredit, da to popravijo.
Ker tukaj na forumu vidim, da je to kar serijska napaka pri teh motorjih, me zanima koliko časa nas bodo pustili tako čakat. Jaz dolgo ne mislim več čakat.
Kakšne imate vi izkušnje z odzivnostjo servisov, glede tega problema?

Lp,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2019 8:12 pm
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Če apr 03, 2014 3:14 pm
Meni so pokazali uradno obvestilo serviserjem, da pripravljajo nov software, ki naj bi bil na voljo v drugi polovici leta. Ni pa serviser vedel, ali bo vpoklic, ali bodo strankam enostavno posodobili avtomobile na rednih servisih.

Rekli so mi tudi, da do takrat nima smisla, da karkoli delajo. V glavnem, ne vedo prav, kaj naj s tem. Ko sva šla s serviserjem na poskusno vožnjo, se mu ni zdelo nič kritičnega.

Dan ni bil najbolj mrzel in avto se po 2 urah ni čisto ohladil...

Ko sem imel drugi avto (1.6 tdi) na servisu pri vw in sem jih povprašal po tej težavi so imeli vsaj nekaj idej, kako zadevo odpravijo (za isti motor).

Je pa sedaj ko je vedno bolj mrzlo, zadeva vedno bolj zoprna.

Premalo ljudi gnjavi, zato se jim pač ne mudi. V Velenju mi je rekel, da sem edini, ki sem se pritožil glede tega, čeprav so prodali precej teh motorjev...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To feb 12, 2019 8:50 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Žal je ta zadeva ''serijska'' na teh motorjih.
Mi je že kar nekaj strank pojamralo o tem.
Sem imel pa tudi stranko s T-Roc-om, ki so ga že 2x vpoklicali na odpravo napake. Sem ga pa pozabil povprašati, če je to kaj pomagalo pri cukanju.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To feb 11, 2020 7:56 pm
Češki fan!Prispevkov: 22Pridružen: To mar 19, 2013 4:21 pm
Pozvan iz servisa na posodobitev motorja. Posodobitev trajala cca. pol ure. Do sedaj nisem več opazil, da bi avto cukal. Zaenkrat zadovoljen. :buny:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu