Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Nihanje temperature hladilne tekocine nad 90°

OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2018 3:25 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jul 16, 2018 6:18 am
Pozdravljeni!

Sem novna forumu in imam Skodo Octavilo 2.0 letnik 2014 kakih 8 mescev in imam en cuden problem. Namrec prejsnji mesec se mi je zgodilo, da mi je prvic narasla temperatura za hladilno tekocino prek 90° in nato padla po cca 1 km nadaljne voznje. Je pa stvar taka, da je bil nato 1 mesec mir, pred tednom dni pa spet ista zgodba. Grem k enemu mehaniku, rece senzor hladilne tekocine, menjam, ista zgodba dalje. Grem k drugemu mehaniku, rece termostat, menjam, stvar se slabse, ker mi je mehanik potem pozabo odzracit sistem in je avto mi skor zakuhal dvakrat, je ze vrela voda v posodi. No nato grem pa k mehaniku, ki pa se spozna malo, pa rece da je vodna crpalka zanic. Jaz to zadevo menjam, naredim veliki servis in je blo mir kake 3 dni, po recimo 600 prevozenih km. Zaj pa me zanima vase mnenje, kaj je dejansko lahko pokvarjeno?

Da se pojasnim to narascanje temperature, pride normalno do 90°, nato pa v nekem trenutku naraste nad 90 in do kakih 110, 120°, potem spustim malo gas in po nekaj 100 metrih temperqtura pade na 90 in je nato mir. Ventilator se normalno vklaplja (pac deluje normalno) in tudi ko naraste temperatura je voda dejansko hladna, ce grem direkt po tem gledat v posodo. Sem gledal po forumu in nisem zasledil, da bi kdo imel taksen problem. Prosim za pomoc, hvala.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2018 6:25 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
To me spominja na okvaro tipala. Drugace pa kolikor vem, se odzracevanje dela preko racunalnika, tako mi je bilo receno za moj motor.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2018 6:34 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jul 16, 2018 6:18 am
NoFear85 je napisal/-a:
To me spominja na okvaro tipala. Drugace pa kolikor vem, se odzracevanje dela preko racunalnika, tako mi je bilo receno za moj motor.


Kaksno tipalo to?
Ja, odzracevanje se dela prek racunalnika, cca 15 min neki traja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 20, 2018 6:10 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Ne avg 19, 2018 9:12 pm
backo je napisal/-a:
Pozdravljeni!

Sem novna forumu in imam Skodo Octavilo 2.0 letnik 2014 kakih 8 mescev in imam en cuden problem. Namrec prejsnji mesec se mi je zgodilo, da mi je prvic narasla temperatura za hladilno tekocino prek 90° in nato padla po cca 1 km nadaljne voznje. Je pa stvar taka, da je bil nato 1 mesec mir, pred tednom dni pa spet ista zgodba. Grem k enemu mehaniku, rece senzor hladilne tekocine, menjam, ista zgodba dalje. Grem k drugemu mehaniku, rece termostat, menjam, stvar se slabse, ker mi je mehanik potem pozabo odzracit sistem in je avto mi skor zakuhal dvakrat, je ze vrela voda v posodi. No nato grem pa k mehaniku, ki pa se spozna malo, pa rece da je vodna crpalka zanic. Jaz to zadevo menjam, naredim veliki servis in je blo mir kake 3 dni, po recimo 600 prevozenih km. Zaj pa me zanima vase mnenje, kaj je dejansko lahko pokvarjeno?

Da se pojasnim to narascanje temperature, pride normalno do 90°, nato pa v nekem trenutku naraste nad 90 in do kakih 110, 120°, potem spustim malo gas in po nekaj 100 metrih temperqtura pade na 90 in je nato mir. Ventilator se normalno vklaplja (pac deluje normalno) in tudi ko naraste temperatura je voda dejansko hladna, ce grem direkt po tem gledat v posodo. Sem gledal po forumu in nisem zasledil, da bi kdo imel taksen problem. Prosim za pomoc, hvala.


Pozdravljeni, tudi sam imam enak problem in sicer se mi je to prvic zgodilo vceraj na AC pri hitrosti 110-120kmh. Kar naenkrat pogledam kazalec skoraj na 130° nato pa spust temperature nazaj na 90° in tako je tudi ostalo brez nihanja. Ker ste imeli isti problem me zanima kaksna je bila resitev. Gre pa za octavio 2.0tdi 2014, hvala.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 23, 2018 9:10 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Ne sep 21, 2014 7:52 pm
To so prvi znaki, za vodno pumpo. Fabriški defekt.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So sep 08, 2018 4:56 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jul 16, 2018 6:18 am
V osnovi je vodna crpalka kriva ja, vsaj v vecini primerov.

No pri meni je sedaj mehanik se enkrat menjal vodno crpalko, vendar je se kr enak problem, tak da bom pocasi obupal ze :( Je pa mehanik pregledal tudi vso elektroniko in kablovje, pa ni nobene napake, prav tako racunalnik sploh ne javi nobene napake za narascanje temperature... Verjetno boma se menjala termostat enkrat, pol pa ce ne bo vredu, pa res ne vem vec..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 16, 2018 6:41 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Jaz bi še spremljal temperaturo na OBDju. Kitajc za 5 eur in Torque program za Android bo dovolj.
Sicer je sansa, da je s kazalcem kaj narobe majhna, amal vseeno. Pa tam bos tudi lepo videl, kako temperatura dejansko narasca, saj kazalec vsaj do 110 stopinj vseeno kaze pribito na 90.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To okt 23, 2018 7:53 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po jul 16, 2018 6:18 am
Zadeva je bila resena. :buny:
Kriv je bil termostat, prejsni mehanik mi je vgradil napacen termostat (94 °), dejansko pa je bil zaj vgrajen 118° termostat in zadeva je resena.
Je pa v osnovi bila kriva vodna crpalka, ampak ker je bil napacen termostat not, je zadeva dalje nihala...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2019 7:16 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Če feb 21, 2019 6:29 pm
Živjo, imam Octavio 2.0 tdi 2014 (70000km ) in se mi je že lansko leto proti koncu leta začela pregrevat. Najprej samo občasno nato pa čedalje pogosteje. Ko sem naredil svojo raziskavo problema sem ugotovil da je definitivno napaka v vpodni pumpi. Govoril sem s kolegom ki dela na porsche in je rekel da kar veliko avtov dobi ta sindrom.
Tudi če bereš tuje avto forume 90% ljudi za to napako krivi vodno pumpo. Redko kdo omenja menjavo termostata ali senzorja. velika večina omenja napako vodne pumpe. Prav tako se menja lahko samo pumpa posebej. Drugih stvari kot npr. jermen .... ni potrebno menjati.
Včeraj smo zamenjali pumpo. Cena orig. pumpe 125€ - kupljena na skoda pooblascenem servisu. Delo - odvisno od servisa. Je pa kar veliko dela - moj serviser je potreboval za komplet menjavo 3,5 ure.
Javim kasneje če se bo napaka ponavljala. Upam da ne :)
lp,M


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 08, 2019 2:38 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Po maj 02, 2016 2:30 pm
To je bedarija, da menjaš vodno črpalko, zobati jermen pa daš nazaj gor z 70 kkm. Jermen košta cca. 20€ in če je nekdo tako smotan, da nazaj montira stari jermen, potem mu ni pomoči...

Je pa zelo neprofesionalno od mehanika, da ni priporočal oziroma kar zahteval novi zobati jermen ob menjavi vodne črpalke. :bam:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu