Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Nova Octavia 1.6tdi dsg

OdgovorObjavljeno: Ne jun 10, 2018 8:16 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Po okt 23, 2017 8:44 pm
Živjo, prosil bi za vaše mnenje o oktavii 1.6tdi DSG, zanimajo me vaše iskušnje z tema kombinacijema če je sam motor dovolj močan da se uskladi z dsgjem ali je boljša izbira ročni menjalnik??.... vozilo bi kupil novo, sicer vem da boste priporočal 2.0 samo ga neuzamem zaradi stroškov registracije (ker na kasku se to kar pozna) in dosledno mogoče malo pri porabi in pri samem vzdrzevanju... Sam motor 1.6tdi mi je za mojo voznjo dovolj močan ker nisem pri norcih doma, vozim se 80%sam, ostalo pa z partnerico. Ćez leto ali dve bo pa mogoče še en majhen član prišel... za druzinske izlete pa nerabim ferarija... Tako da nagibam se k DSG.ju ker pa sem skeptičen, če se motor in dsg lepo uskladita, zato vam tudi pišem če ima kdo iskušnje? Ker v faking celo SLO nimajo oktavije z to kombinacije da bi jo vzel na test.... Zanima me pa tudi če vem kdo kake informacije, če res pride nova octavia 4 v letu 2019? Ker v salonih so zelo skrivnostni, na internetu se pa neku šušlja :N: če bi se mogoče splačalo počakati do naslednjega leta na "nov" model? :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 11, 2018 9:50 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Pol leta sem imel 1.6 TDI+DSG. Po mojih izkušnjah je z 1.6 tdi motorjem veliko boljši DSG kot ročni. DSG ima 7 prestav in s kratkimi prestavami čudovito kompenzira švoh mlinček, ujameta se fenomenalno. 5 stopenjski ročni je pa trpljenje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 11, 2018 1:08 pm
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: Pe maj 29, 2015 10:42 am
Kolikor berem, drži, da pride octavia IV v letu 2019, ponavadi je predstavitev proti koncu leta, začetek prodaje pa v začetku 2020. Bolj točnih info še ni. Prodajalcem je pa seveda bolj všeč, če ljudje tega ne vedo, ker je to precej slabo za prodajo aktualnega modela.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 20, 2018 3:07 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Sedemstopenjski DSG s suho sklopko ni ravno biser zanesljivost oz. je celo obratno.
Kar se pa tiče novega modela: z ustrezno korekcijo cene se lahko komot drži dobro prodajo starega modela :).


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron