Avtor Sporočilo

<  Splošno  ~  Superb - ACC

OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 4:17 pm
Češki fan!Prispevkov: 14Pridružen: Pe sep 23, 2016 9:25 am
Pozdravljeni

Imam novega superba od januarja z opremo Style. Ta vikend smo šli na dopust in avto je delal fenomenalno, do trenutka ko smo se nekje ustavili da smo kupili vino za napot. Avto je šel v start-stop situacijo in ko sem ga prižgal sem dobil opozorilo da mi ne delujejo asistenčne pomoči. Avto se ni zaletel ali kar koli še recimo 15min prej je ACC delal na relaciji LJ-Črni kal.

Sedaj avto je bil na servisu in so mi začeli težit če sem butnil avto kam, ali se zaletel na parkirišču, se naslanjal oziroma se je kdo naslanjal - meni osebno nič jasno saj je to se naredilo tako rekoč med delovanjem. Ko ga je priklopil na rač. je napisalo da je radar premaknjen :hmm: :hmm: :hmm: premaknjen od česa??? Zdaj kao bojo izvajali optiko avta in če ta odstopa od nastavitev katere bi morale biti moram jaz plačati kao 300€ kalibracijo tega senzorja, drugače pa ne. Ampak kaj bo optika pokazala če nismo nikamor zadeli z avtom, avto ima komaj 7k prevoženih, čuvan... Razen če je avtopralnica toliko močna da premakne senzor, ampak po pranju je še delal, ali se je pa muha zaletela not :P ;#

Ali kdo kaj ve iz tega kako gre postopek in za kaj se kle sploh gre?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To maj 09, 2017 6:22 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Ste avto pustili samega, ko ste kupovali vino?
Čisto možno je, da je nekdo butnil spredaj v masko in jo premaknil (radar imaš pod črnim sredinskim delom). Poglej natančno, če so kakšni risi in zlomljena plastika (kasko).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr maj 10, 2017 9:20 am
Češki fan!Prispevkov: 14Pridružen: Pe sep 23, 2016 9:25 am
Ne ne, stal sem zraven avta. In ne nič ni polomljeno zato me je sploh čudi kako ti lahko nekdo reče oziroma te prepričuje da je avto zaleten. Avto je na kasko seveda ker je v lizing pogodbi. Nič bomo videli kaj bojo rekli jutri ko gre na servis, če bo treba plačat pol pa naj kar imajo ta radar :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 11, 2017 7:48 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Če ni nobenih sledi poškodb (temeljito preveri), potem vztrajaj, da je to tehnična napaka, ki gre pod garancijo.
Pač rekalibracija radarja in zadeva rešena.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če maj 11, 2017 10:29 am
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Če se lahko vmešam - o kakšnem radarju je tukaj govora?

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če maj 11, 2017 10:39 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Radar za radarski tempomat.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če maj 11, 2017 10:45 am
Češki fan!Prispevkov: 55Kraj: LjubljanaPridružen: Sr jul 20, 2016 6:11 pm
Hvala!

LP


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe maj 12, 2017 7:32 am
Češki fan!Prispevkov: 14Pridružen: Pe sep 23, 2016 9:25 am
Upejmo da bo. Zdaj mi na servisu niso mogli pomagat, moram nujno k Španu al pa Porsche verovškova. Upam priznajo pač napako s strani Škode. Najhuje je ko vsak misli da lažeš čeprav nisi nič kriv in da bi za to plačal 300e je mal huda. Poročam danes grem dalje da vidimo kaj bojo povedali :( Vsakmu se zgodi nimaš kaj :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 12, 2017 9:57 pm
Češki fan!Prispevkov: 14Pridružen: Pe sep 23, 2016 9:25 am
Evo porihtal in dela :) in tudi z mojim vstrajanjem da nisem nič naredil (butnil avta) dosegel da je šlo pod garancijo :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So maj 13, 2017 5:10 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Odlično.
Koliko časa je trajala rekalibracija?
Sicer pa še nekaj: ni mi jasno, kako lahko rečejo, da je od karambola, če je tisto kar vidiš le pokrovček (po mojih informacijah), radar je pa spodaj. Torej bi morale biti sledi karambola (počene plastike) jasno vidne, da bi to prišlo do radarja.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So maj 13, 2017 7:15 am
Češki fan!Prispevkov: 14Pridružen: Pe sep 23, 2016 9:25 am
mtl je napisal/-a:
Odlično.
Koliko časa je trajala rekalibracija?
Sicer pa še nekaj: ni mi jasno, kako lahko rečejo, da je od karambola, če je tisto kar vidiš le pokrovček (po mojih informacijah), radar je pa spodaj. Torej bi morale biti sledi karambola (počene plastike) jasno vidne, da bi to prišlo do radarja.


Zdaj ne vem točno, ampak avto je bil naročen ob 12ih ob 13:15 je bil fertik, lahko da je šel par minut prej v obdelavo.

Ja pa vrjameš ali ne so gledal tm pri pokrovčku pa pa ni praske ker je ne more bit, pa so še vedno to tumbal :) Oziroma da sm se naslonu ali se pa je en naslonu name.
In ja če bi butnil avto bi se to kuj opazili sploh če si nek serviser, oziroma servisni svetovalec... Ampak pustmo vsak ima svoj dan :). Kot sm pa že reku vrjetno je izhajal da sm mulc.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
11 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu