Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Vgradnja samozatemnitvenega ogledala v Superb 3t

OdgovorObjavljeno: So dec 05, 2015 6:36 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: Po apr 27, 2015 8:53 pm
Zahtevnost: 1;
Čas: 15 minut, jaz 3 ure...
Kaj vse rabim? Torx, navaden izvijač, žice, konektorje...;

Najprej zbidamo ogledalo. V glavnem ogledalo treba nabaviti... :buny:

Slika

Ko pride paket domov ga takoj raztrgamo ter pogledamo če je not modul volana, če ni potem se lotimo pač montaže ogledala... :stupid:

Prvo se sproba na adapterju DC 12v če deluje...Aja slučajno vam povem kako gre wiring diagram tako da vam ne bo treba nič iskati kako se vse skupaj zveže. V glavnem na pin 1 damo plus 12v na pin 2 pa maso oz. GND. Če vam zagori zelena lučka in če s prižganim blitzem na telefonu posvetimo naprej v desni senzorček se mora ogledalo zatemniti. Če ne se vrže stran...

Pinout:
Pin1; Plus 12v;
Pin2; Masa, GND;
Pin3; Zvežemo v CECM (da se ogledalo ne zatemni ko damo v rikverc);
Pin4; Zatemnitev za stransko ogledalo (pustimo);
Pin5; Isto kot zgoraj samo za drugo stran (pustimo);
Pin6; Zvežemo v modri konektor na luč stropa da se nam ogledalo ne temni ko prižgemo notranje luči;

Slika

Po tem koraku smo veseli kot radio in se lotimo prave montaže. Dol vržemo stropno luč in iztaknemo konektor.

Slika

Dol pajsnemo plastike nosilca ogledala tako da porinemo v režo med plastiki majhen izvijač in vse skupaj dol pade. Potem pa pajsnemo dol staro ogledalo.

Slika

Vstavimo konektor v novo ogledalo, ogledalo damo na nosilec, si priredimo TIG žico za švasati, jo porinemo skozi luknjo od stropne lučke, kable zavežemo in vse skupaj potegnemo skozi. Lejte. Ker nisem mislil dajati 15 EUR za konektor sem uporabil od računalnika konektorje za HDD lučko ter reset tipko. Kdor hoče lahko kupi original konektor :stupid:

Slika
Slika

Ko imamo žice skozi povežemo plus kabel s pina 1 na ogledalu v moder konektor v pin 1 (ta debela žica). S pina 6 zvežemo v modri konektor na pin 6 (meni ne deluje tako da...vseeno se mi temni ko imam prižgane stropne luči). Potem s pina 3 v ogledalu zvežemo v CECM. Pravijo da na C konektor v pin 47. Jaz sem potegnil kabel dol ampak ga nisem priklopil. Priklopil ga bom ko bom vezal tipke in highline modul volana...

Slika

A sem kaj pozabil se boste vprašali? Jaaaaa seveda...GND oz. masa...Jaz sem rešil na najelegantnejši način kaj je možno...Rabimo samo eno podložko in kabel namotamo okoli šraufa kateri je nad stropno lučko ter zategnemo matico nazaj pa je masa fuuuul....

Slika

V defaultu rabimo samo priklopiti na ogledalu pin 1 za plus in pin 2 za minus. Ogledalo bo delalo. Prijetno je to da se ogledalo prižge z lučmi. Če imamo auto stikalo za luči potem se bo ogledalo temnilo samo ponoči. To je luksuz :svaka:
Če bi bila sila da ne boste videli nič nazaj potem se itak lahko izklopi ogledalo na tipko in to je to. Po mojem da bom potegnil tisto žico ven katera gre na CECM, vrgel stan konektor za pin 3 in 6 ter imel samo priklopljeno plus in minus. Potem sem še nekaj dregnil licht senzor pa ga je vrglo v inplausible signal, zbrisal napako z vcds, odklopil, priklopil konektor, ujela me je noč ter z reflekorjem skakal okoli če deluje. Pa deluje....

Še primerjava:
Slika

P.S. Kupi kdo moje staro ogledalo? :rolleyes:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 05, 2015 8:48 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super vodič, hvala za objavo! :svaka: :svaka: :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 06, 2015 9:19 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Zelo dobro napisano. :svaka:

Drugače pa s tem ogledalom pridobiš še senzor za dež in senzor za svetlovo (auto dnevne luči). Si uporabil tudi ti dve novi funkcionalnosti?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po dec 07, 2015 4:30 am
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: Po apr 27, 2015 8:53 pm
Nope. Tu pridobis samo auto ogledalo. Za rain in licht senzor bi moral komplet vse dol z vetrobrana spraskati, prilepiti nov nosilec, zvezati senzor, zamenjati stikalo luci...ni šans da bi to delal, raje menjam avto. Moj škodilak je ze mel senzor not, tako da to je bil mod med kosilom ko se mi je rigalo pa nisem mogel pocivati... :stupid:

Edit// to sploh ni treba programirati ker je ogledalo samostojen del...cena moda je cca 50eur z rabljenim ogledalom


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po dec 07, 2015 6:21 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Pardon, nieem dobro pogledal, da je samo sprednji del, brez zadnje baze s senzorjema.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu