Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Barvanje platišč

OdgovorObjavljeno: Po apr 21, 2014 10:04 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 17Kraj: LjubljanaPridružen: So jan 21, 2012 12:18 am
Ker so bila platišča na mojem superbu že kar kokretno poškodovana (nekaj od robnikov, večino pa od umazanije, ki je bila pod lakom) in ker se cene barvanj platišč gibljejo okol 250 evrov, sem se odločil, da jih bom obnovil kar sam.

Stvari ki sem jih potreboval (vse sem kupil v Bauhausu) :

2x barva v spreju metallic srebrna, cena: 15e
Slika


2x prozoren lak v spreju, cena: 15e
Slika


kit z alu prahom, cena: 3,5e
Slika


primarni sprej za kovino, cena: 4,5 e

nekaj listov brus papirja granulacije 240, 320, 400, 600, cena: 50 centov na kos

nitro razredčilo, cena: 1,5 e

in pa seveda par ur prostega časa :D ... Vseskupaj me je prišel materijal 45 evrov.




Platišča sem temeljito očistil in ocenil škodo:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Nato sem se lotil brusenja, začel z papirjem granulacije 240 in končal z 600 (približno 1 uro brusenja na platišče) :


Slika

Slika

Slika



Potem sem, kar je bilo potrebno, pokital in pobrusil da je bilo gladko:

Slika

Slika

Slika

Slika





Ko se je kit dodobra posušil sem platišča še enkrat dobro opral in zbrisal z nitro razredčilom, potem je sledilo barvanje. 1 sloj primarne barve, 4 lahki sloji barve in 5 prozornega laka. Končen rezultat:

Slika

Slika

Slika

Slika




Seveda platišča niso pobarvana popolno, se najdejo tu in tam kakšne napake, vendar sem zadovoljen z rezultatom, še posebej če pomislim da nisem noben mojster barvanja :D Mislim da je to poceni in enostavna varijanta, ki se je lahko vsak loti in pride do lepih rezultatov.

LP Blaž


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 22, 2014 11:40 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Poročaj, kolk časa ti bo zdržal lak od prahu od ploščic.Bi še jaz pobarval notranjo stran feltn...sem jih lansko leto spucal z solno kislino, pa je spet vse isto rjavo kot prej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 23, 2014 8:40 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
bfranc je napisal/-a:
Poročaj, kolk časa ti bo zdržal lak od prahu od ploščic. ...


To tudi mene zanima! :)
Drugače pa, očisti nased vijaka na platišču, ker drugače se odvijajo vijaki zaradi barve. In kot drugo, obrusi tudi mesto na platišču, kjer se platišče nasede na pesto. Vsak višek barve se potem odraža kot tresenje med vožnjo. :)
Primer očiščenih nasedov vijaka in naseda na pesto kolesa.
Slika Slika



@bfranc: Priporočam sloj poliester laka! Sam imam pobarvana platišča s poliester barvo in lakom pa so po šesti sezoni še kot nova. In tudi s čiščenjem je šala mala. :)
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 23, 2014 9:18 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Damijan, sej ne vem, če se mi da še enkrat to pacat... :blush:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 23, 2014 7:48 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Damijan, mislim da tole brušenje mičkan pretirano. Vsa platišča so barvana, treslaji nastanejo prej ali slej z udarci. Tako se ti po moje še prej "prilepi" na pesto oz zavorni boben (že tako se prerado). Iz strojniškega vidika pa ti dam čisto prav.

V dirkanju imajo/smo imeli vsi barvana platišča in se vijaki niso odvijačili, tako da to ne bi smel biti problem. Prej pride problem, ko nekateri nanesejo preveč kita na praske in udrtine.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 23, 2014 7:56 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Glede čiščenja barve govorim iz lastnih izkušenj, ker je barva mehka. Nič dosti drugače ni pri prašnem lakiranju. In originalno barvana platišča so še po barvanju dodatno obdelana, kar sem jaz napisal.

Sicer pa, vsak po svoje... :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So maj 03, 2014 6:01 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Fajn narejeno.
Se priporočam za informacijo čez kakšno leto kako obstojna je ta zadeva.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron