Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  slab sprejem radijskih postaj - okvara ojačevalca

OdgovorObjavljeno: Ne okt 13, 2013 4:24 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Vodič, kako si lahko sami popravimo anteno, če nam radio ne lovi več postaj oz. je sprejem zelo slab.

Radio mi je nehal loviti radijske postaje in sicer tako, da zvečer ko sem ugasnil avto je delalo, zjutraj je bilo samo hreščanje.V videu sem prikazal, kako se pogleda kako močan signal sprejema radio, levo spodaj prikazuje kakšna kvaliteta zvoka je.Pri meni piše "Q:poor" in tudi moč signala je skoraj na nuli.Ko se priklopil anteno na koaxialni kabel mimo ojačevalca, se vidi, da se izboljša sprejem za polovico.

Kvaliteta videa je zelo slaba, malo se vidi, ko se spreminja moč signala na sredini. :blush: Kako pridemo do tega menija sem že enkrat pisal - gumb MENU tiščimo več kot 10 sekund.
http://www.youtube.com/watch?v=ENHW69wo ... e=youtu.be

Najprej odstranimo plastični pokrov na stropu pri prtljažnih vratih - so samo zatiči
Slika
Slika

isto se naredi ob straneh
Slika

ko sem odmaknil strešno oblogo, sem našel airbag sistem za zadnja vrata - zanimivo. :hmm: :o
Slika

ven potegnemo konektor antene in ga odklopimo, zgornji obroček se premakne v levo in konektor gre narazen.
Slika

ohišje antene je privito z matico za navadni ključ 22, matico odvijemo in ohišje potegnemo ven iz strehe.
Slika
Slika

pod ohišjem sta dva vijaka (puščici), katera se odvije in takrat lahko pridemo do ojačevalca v ohišju.
Slika

ojačevalec...
Slika

zadeve se ne da popravit, enostavna rešitev je, da se vezje odstrani in se poveže koaxialni kabel z anteno -potrebno je malo lotanja.Vezje je pritrjeno z dvema kovicama, ki se ju prevrta z 4mm svedrom in vezje gre z lahkoto dol.
Slika

zalotana žica iz kabla na anteno.
Slika

na koncu vse skupaj sestavimo nazaj, še prej očistimo mesto, kjer pride antena na streho, lahko se uporabi tudi malenkost silikona, da nebi prišla voda v kabino.Sprejem bi sedaj moral biti za polovico boljši, možne so manjše motnje v sprejemu za kakšnim hribom.Za ta denar je to zame čisto dovolj. :twistedevil:

have fun... :buny:


isto delo me je čakalo na Fabiji (štiri leta star avto :crazi: ), tole je njen ojačevalec, kaj je belega na levi strani je od oksidacije, zaradi vode.
Slika

vezje od levo: Octavija in desno: Fabia, razlika je samo malenkostna - upor.
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 13, 2013 10:10 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Odlično napisano, kot vedno :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 14, 2013 6:47 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Horn3t, hvala.

Pa še update:po pol leta tečnarjenja žene, da ne more poslušat radia v avtu, imam končno mir. :buny: Tako da to priporočam, če opazite, da radio ne lovi več postaj.Najlažje je vzet multimeter, odvit anteno iz ohišja in premerit, če pride čez ojačevalec 12V.

Aja, zakaj sem to naredil in ne kupil nove antene?Nova original stane čez 70eur, tole me ni koštalo nič,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 14, 2013 7:07 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Tole je pa ravno ob pravem času. Prejšnji teden sem opazil zgoraj opisane simptome, kar na lepem samo brenčanje. Se mi je zdelo da mora biti nekaj enostavnega. No sedaj točno vem kaj moram razdirat.
Hvala lepa


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 21, 2013 7:42 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
uauuu super, tole morm probat!
men že več kot eno leto radio lovi samo kadar se mu zahoče - sredi mesta zdaj super lovi, naslednji trenutek naenkrat skoraj nič in vse hrešči...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 21, 2013 8:06 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Najprej probaj izmerit, če pride 12v do antene, da ne boš zastonj razdiral. Če ni na tem delu teh voltov, pol je ojačevalec hin. ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2015 11:30 am
Češki fan!Prispevkov: 56Pridružen: Če jun 27, 2013 10:38 am
super, hvala ti za tole, bi te pa samo dopolnil,

ce si tule mislil rdec in svetlo moder valcek na vrhu:

obe sta VisokoFrekvencni dusilki, v vecini primerov namenjeni, da VF ne pride v napajalni enosmerni del.
Obe imata vrednost induktivnosti 1 mili Henrij (rjava-crna-rdeca, srebrna pa je 10% tolranca).
Ce je res tako, potem bi moral na obeh straneh te dusilke nameriti napetost napajanja: cca 14V.
Vcasih vlaga prezre samo kako povezavo in se da se popravit,
sicer pa kot si to lepo opisal.
bfranc je napisal/-a:
vezje od levo: Octavija in desno: Fabia, razlika je samo malenkostna - upor.
Slika


Srecno in veselo praznujte


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu