Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Popravilo prtljažnih vrat, menjava obrob in pragov Felicia

OdgovorObjavljeno: Ne sep 01, 2013 12:39 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Po 4 mesecih bolnice, sem za veselje in novo izkušnjo obnovil te problematične dele na feliciji.V dveh mesecih mi je to uspelo naredit, ker nisem bil omejen s časom in zaradi zdravstvenih omejitev.Najprej sem imel v planu zamenjati le obrobe, a kasneje se je izkazalo da je bolje če zamenjam še pragova .Pri zadnji havbi sem pa vse, kar je problematično stran odrezal in na novo povaril.Dela je bilo ogromno, tko da dvomim da se bom še kdaj spravu delat kaj takega. Glede na to, da nisem klepar po izobrazbi, se je kar dobro izšlo. Sedaj po 1,5 leta se narejeno kar dobro drži, kljub temu da je bila zima kar dolga. Pobarvano je bilo s pištolo za 20 e pred garažo na odprtem :) (omejen sem s prostorom)
Enpar napakic sem naredu, ene zaradi neznanja, ene zaradi lenobe. Sem pa vse sam napravu. Delo mi je bilo večino časa v užitek.Spodaj bom nalimal nekaj slikic, če mi sploh uspe :)
In če vas kaj zanima, rade volje odgovorim. LP Robi

Najprej sem se posvetil havbi, ko sem vse stran odžagal, je zgledlo skor nemogoče, ma potem počasi se da use naredit.
Slika

Slika

Slika

Slika

Ko sem ves pleh privaril, sem zgornji del poravnal s kitom z vlakni. Vmes kjer pridejo črne letvice nisem kompliciral ker pride itak skrito.
Slika

Slika

Pobarvana s špric kitom.jst sem jo kar v celoti
Slika

Slika

Ko sem s tem končal, sem se lotil obrob, in kasneje pri demontaži opazil da so pragovi prou u k. in sm še tisto zamenjau. Pri tem delu moraš imet kar dosti potrpljenja, da odžagaš čim bolj točno, da ni kasneje problemov pri varjenju.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
To je to
Slika

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 01, 2013 12:53 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Odlično izvedeno, bravo :svaka: :respect:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 01, 2013 2:32 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
uh kok rad gledam take fotke :)

bravo, mislim da je super narejeno, še posebej če pomislimo da to ni v profesionalnih pogojih.

zanima me kako si rešil tam okol tanka? kaj si naredil s spodnjim robom?

a si pragove spodaj točkovno pošvasal?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 01, 2013 7:00 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
hvala. pragove sem na zgornjem robu po dolžini navrtal in privaril, spodaj pa prav tako.Se pa nikjer ne vidi, zgoraj je tesnilo vrat, spodaj boby car premaz, al ku se reče. Kar je bilo okrog tanka rjavo je šlo proč, potrebno je bilo nov pleh navarit,ter mal kita z vlakni.Notranji blatnik je bil tudi precej gnil, kar je bilo slabega je šlo proč.Ko sem nov blatnik navaril je blo 2,3 cm lufra med notranjim blatnikom in zunanjim.To sem izkoristu da sem lahko bolje zaščitil blatnik z notranje strani (vosek sem notr našpricu- se mi je zdela najboljša rešitev).Potem sem to špranjo zapolnu z purpeno, ma lih tolk da sem lahko potem z zunanje strani pokital z kitom. potem pa čez bodycar premaz.Največji problem se je pojavil kako zaščitit notranji del kjer se je varilo, zaradi nedostopnosti.Tko da sem notr spravi (v blatnika in pragove) kar dobro flaško voska, z pištolo in cevjo, ki ima na koncu nastavek da razprši snov v vse smeri.Zaenkrat stoji skupi :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 5:31 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Tole je pa blo enga dela. :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 7:59 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Vse pohvale za projekt! Sprednji blatniki so bili pa vredu? Zdaj ti priporočam samo še notranje koloteke.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 10:23 am
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Čehovc je napisal/-a:
Vse pohvale za projekt! Sprednji blatniki so bili pa vredu? Zdaj ti priporočam samo še notranje koloteke.


Hvala. Blatniki so ok,so bli že enparkrat menjani zarad alkohola, poledice, srna, gasa itd. :)
Ki naj nardim? ne štekam. notr pod blatniki sm tudi dau premaz, če si mislu to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 10:37 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Ne,ne. Plastični koloteki, katere dobiš v Herculesu. Preverjeno pašejo v nulo. Tudi čez zavesice, tako sprednje kot zadnje.

http://www.herkules.si/index.php?search ... ia+kolotek


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 5:40 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Tile plastični koloteki pa izgledajo zelo uporabno :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 6:31 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Pri felicijah je to must have!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 04, 2013 4:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Ki vjm nism neki navdušen nad tem da bi kupu, sej boljše je ne da ne, še ene 2 leti bo že zdržalo, sej je dobr premaz.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če sep 05, 2013 5:09 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Odkar sem jih jaz prvič namontiral na prejšnjo Felicio, to priporočam ostalim. Predvsem sprednji blatniki se obdržijo dlje, ker ne pride sol gor pod nosilec (na zgornji strani blatnika, kjer se odpira pokrov motorja). In pa ostale šare ne dobiš za zavesice, kjer si lahko ponavadi kar z izvijačem ven kopal šaro.


P.S. Sem ti malo uredil naslov teme, da bodo tudi ostali uporabniki kaj našli preko iskalnika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če sep 05, 2013 9:21 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Glede plastičnih kolotekov se moram strinjati s Čehovcem. Pri naši Feliciji se je tudi zelo poznalo, ko se je stvar polomila (na desni strani spredaj) - katere znamke je bil kolotek se tudi približno ne spomnim in je potem začel blatnik hitreje rjaveti. Kako se pa obnese zgoraj navedeni premaz, pa ne morem komentirati, ker nimam izkušenj z njim.
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 11, 2013 12:31 pm
Češki fan!Prispevkov: 39Pridružen: Sr nov 21, 2012 11:27 am
Ja, se strinjam z zgoraj navedenim. spomladi bom verjetno moral popravit tam okoli kjer je fiksiran sprednji amortizer, ker je nekam sumljivo gnilo (da ne pride en dan amortizer skozi havbo). Tko da bom takrat verjetno to montiral. Če se slučajno ne odločim, da se zapeljem do Junga in jo pustim tam, potem pa peš do Škode Inn. Ker ko imam avto parkiran nekje v tišini, se prou sliši kako kliče po novi :) haha, lep pozdrav vsem


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
14 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu