Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Menjava obrob blatnika (Felicia)

OdgovorObjavljeno: To avg 27, 2013 7:08 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
Končno sem se spravil tut to delat... uglavnem morm rečt da je velik dela.
Postopek gre približno kot si sledijo slike:

Najprej pripravit robove; treba se je odločit kje boš rezal na avtu in temu primerno najprej odrezati robove. Jaz sem še dodatno z notranje strani robove pobarval s šprickitom in lakom, saj se mi zdi da je tista črna dost tanka...
Nato zarišemo po avtu kje bomo rezali in odrežemo. Spodnji rob je tovarniško točkovno varjen pa je potrebno švase izbrusiti in pazljivo odstraniti tako da notranji rob ostane:
Slika

zanimivo koliko je rje notri...
Slika
Slika

to rjo je potrebno očistiti, zbrusiti in odrezati dele ki so preveč rjasti da bi ostali:
Slika
Slika

režemo in brusimo toliko časa da rob paše na avto. Treba je usklajevati tudi linije z vrati - vsake toliko vrata zapreti in preveriti. Ne bi bilo slabo da se celo montira odbijač in luči in tist pleh pod lučmi, da vidimo kako se linije skladajo. Lahko se namreč zgodi da avto na koncu postane širši kot je bil in odbijač več ne paše ?! to se je men skoraj zgodilo...ufff
Slika

ko sem to uskladil sem notranji rob premazal kar z IBITOLOM - doma nam ga je mal ostalo pa sm kar to uporabil kot zaščito - mimogrede, res super stvar za zaščito proti rji :)
Slika
Slika

tole je blo pa presenečenje...
Slika

rešil sm tko da sm malo očistil z izvijačem in nato premazal z ibitolom:
Slika

robove sem varil samo po zgornjem robu. Spodaj sem zalepil s posebnim silikonom proizvajalca 3M
Slika

švase je treba obrusiti, zravnati s plehom
Slika
Slika

pomembno je ujeti linije z vrati, že ko varimo moramo sproti prilagajati, da je potem čimmanj kitanja. Men recimo ni najbolš ratal...ampak je solidno
Slika

najprej treba zapolniti luknje s kitom z vlakni
Slika

ko sem sigurno ene 5krat kital-brusil-...itd pride KONČNO na vrsto barvanje. Pred slojem srebrne gre seveda šprickit
Slika

in nazadnje lak
Slika
Slika

tole je zelo na grobo opisano saj je veliko stvari za opisat. Tuki je še en link z you-tube-a ki mi je pomagal:
http://www.youtube.com/watch?v=qUehclZVeIs

lp ;)

p.s.: nisem še slikal končni rezultat ko je avto sestavljen, ko bom obesim sliko sem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 27, 2013 9:05 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super izvedeno, z veseljem spremljam takšne zadeve! Kapo dol in vse spoštovanje :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 28, 2013 3:38 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Opa, super ti je uspelo!

Koliko te je pa stroškovno prišlo vse skupaj?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 28, 2013 4:13 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Lepo. ?huh?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 28, 2013 6:59 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
strošek težko povem ker sem nekaj materijala (kot npr barve in slicno) ze mel doma in sm izkoristu...

lahko ocenim na cca 150eur in skoraj en teden mojga dela.
Ampak verjetno sm še premal napisu..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 29, 2013 8:53 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Uf vsa čast za tole :svaka: Varil si z MIG/MAG?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 29, 2013 2:52 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
edino kar nism lastnoročno delu je varjenje... tko da ti ubistvu ne znam na to odgovort točno. Vem da je blo s CO2

pa še ni najboljš delu aparat, nisva uspela zvarit tko kt sm si jz zamislu - hotu sm da bi blo tko kt v tistem videu z youtub-a k sm ga prlimu


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 29, 2013 3:01 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
http://tigaem.com/sealants/99-3m-polyur ... -gray.html

tole je 3M tesnilo ki sem ga uporabil za lepljenje spodnjega dela robov.
Razmišlju sm tko da glih na spodnjem robu je največ možnosti da se pojavi rja - zakaj bi tam švasal če ni treba


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 29, 2013 3:19 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Sej avtokleparji varijo samo točkovno in pol kit čez.Tole kar je v videu, je stric tvegal, da mu pleh zvije, zato je tud hladil z zrakom.

Drgač pa, kapo dol za tole. :svaka:


P.S. vidim, da maš tud ti zlizane gume kot jaz :): :murja:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 29, 2013 9:56 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 294Kraj: vrhnikaPridružen: Ne maj 20, 2007 4:33 pm
Vedno se vari celotno zarezo! Zato, ker ti potem rjavi med luknjo, ki jo nisi zavazil!
Pa tudi kit ti bo prej ali slej razpokal in nisi naredil nič razn tega, da te čaka ponovno
brušenje in kitanje - štrihanje!
Pa večina hladi z mokro gobo ne pa z zrakom!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 30, 2013 6:32 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Do zdaj sem videl, da so tako delal, pripikal in kit čez, še ene par takih posnetkov je na youtubu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 30, 2013 7:25 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
sam menim da je najbolj pravilno tako kot je v videu naredu - zavariti v celoti. Ampak za to je potreben zelo kvaliteten švas aparat in veliko časa in potrpljenja.

Zato sem tut sam uspel samo pripikat. Obvezno pa mora biti kit z VLAKNI ko kitaš čez.

Ju3 nameravam še z notranje strani vse premazat z ibitolom in verjamem da rja ne bo mogla blizu :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 30, 2013 10:30 pm
ČlanČlanPrispevkov: 422Pridružen: Ne avg 12, 2007 8:34 pm
jaz sem mojega golfa podobno pomladil, le da sem najprej točkovno zavaril na pravo mero, potem pa kjer je bilo možno med zvari še dodatno varil. po dveh letih rje še ni videti. :P
vidim pa da ti barvanje veliko bolj obvladaš kot jas :blush:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 22, 2015 12:23 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr jul 27, 2011 8:39 pm
Lep pozdrav!

Če se Davie strinja bi nadaljeval njegovo temo.
Od njega sem kupil Felico in ker jo bom še malo dodelal bi to rad tudi objavil na forumu.
Ko je prišla domov je prvo dobila novo obutev, menjavo olja in filtrov, ter zamenjavo jermena.
Po kakšnem tednu mi je odpovedalo tipalo temperature in sem zamenjal tudi njega.
Nato sem še obnovil zadnje čeljusti( zamenjal gumice).
Čaka me še zamenjava zajl za ročno zavoro, uredite števca ter zamenjava prirobnice za vodo in levega kolesnega ležaja nato se bo taprav projetk šele začel :D :D :D

Matija


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 22, 2015 12:29 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
heejj pozdravljen!

seveda se strinjam, bom z veseljem spremljal ;) če potrebuješ kakšen nasvet kr vprašej.

madonca, si dost stvari naštel :) za pol tega nism niti vedu - ležaj, prirobnica, jermen? a zobati jermen?
dolgujem ti še fotke, ti pošljem ko utegnem!

srečno vožnjo in lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 28, 2015 2:44 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr jul 27, 2011 8:39 pm
Zdravo:D

Ja ene par stvari se je še pojavl.
Ležaj pa prirobnca že doma čakata na zamenjavo.
Aja pa še notr morm ene lučke zamenat za osvetlitev kontrol ventilatorja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 30, 2015 12:07 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr jul 27, 2011 8:39 pm
Ojla!

Da nebom sam pisal bom dal še malo slikic gor :D
http://snery.shrani.si/?Nerazporejeno


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
19 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu