Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Vgradnja stikala AUTO v O2 l. 2011

OdgovorObjavljeno: Ne jul 21, 2013 7:57 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
Pozdravljeni,

zanima me če je možnost vgradnje stikala za luči z funkcijo AUTO glede na to da ima avto senzor za dež?
Kakor mi je znano naj bi bil senzor za svetlobo v armaturi in ne v senzorju za dež.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 21, 2013 8:11 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Senzorja sta v istem ohišju pri ogledalu.Tisto na armaturi je senzor za climatronic.Kako je z vgradnjo stikala nebi vedel, pomoje se da oz. mislim da sem enkrat bral, da je treba brikat dva pina na tem stikalu, glih zarad senzorja svetlobe in da računalnik ve, da imaš AUTO funkcijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 21, 2013 8:13 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
To vem ja da je tam senzor za climatronic. Mislil sem prav v števcih. Kakor vem naj bi bil tam.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 21, 2013 8:22 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Dežni senzor al pa senzor svetlobe je eno in isto.V števcih ne rabiš tega senzorja, ker to mora zaznati direktno sončno svetlobo in pri števcih jih ne more.

Tole si lahko prebereš, kolkor sem bral naprej, menjaš samo stikalo, zvežeš dodatne žice na CECM in prekodiraš z testerjem.


The Light Assist Switch has an additional position, position 2, which is the tunnel position.

This position relates to Black 10 Pin Connector T10b Pin 2 a Purple wire which is in the 10 pin plug on the rear of the Light Switch and is only fitted to cars which have Light Assist.

I can see you are all getting the idea now :p

This wire should connect to to the Black 16 Pin Connector T16a Pin 14 which is position E on the electrical system control unit which is located under the drivers side knee panel.

I know from speaking to Ray that if he enables the Light Assist in the controller he also gets a fault code - 01800 - Light Switch (E1) 008 - Implausible Signal - Intermittent. This to me means that the electrical system control unit is expecting to see 12v from the Light Assist Switch.

The wire complete with the terminal for the 16 Pin Connector is 000 979 009 or 000 979 026 and the one for the 10 pin connector is 000 979 009. I don't know which size wire it is in the 16 pin connecetor so I would recommend ordering both until we know.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 04, 2013 10:45 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Sem kar malico skrajšal in se lotil tegale... zadeva je zmontirana, preizkušena v tunelu, funkcionira bp. Čas montaže: manj kot 10 minut ;)
Še pozicijo senzorja mal popravim, da ne bo tako viden, ter dobim original stikalo od Škode, pa bo. Tole ne paše popolnoma, pa še rdečo osvetlitev ima.

Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 04, 2013 11:00 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Ledice ti delajo na auto funkciji?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 04, 2013 11:17 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Ja, tudi svetilnost se zmanjša, ko prižge luči.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 04, 2013 11:42 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pol ni bil stran vržen denar.

Sem se pa sam z nečim podobnim ukvarjal za Fabio. Kupil sem svetlobni senzor, naredil vezje da sem napetost iz 12V zmanjšal na 3V in pol bi moral spet iz 3V dat na 12v pa vmes rele in tuki mi je vse dol padlo.In pol vidiš da neki tacga obstaja.Je pa res, da bi me celo vezje koštalo manj kot 5 eur z senzorjem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 07, 2013 12:09 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Poročilo po nekaj dneh : senzor sem potisnil pod črno pikasto obrobo vetrobranskega stekla, da do njega pride manj svetlobe. Tako prej reagira, ker so nekateri naši tuneli zelo dobro osvetljeni, pa še viden sploh ni več.
Deluje pa v dveh fazah. Pri močno osvetljenem tunelu oz. zmanjšani svetlobi zunaj (npr. včeraj zvečer mrak + oblačno pri nas) stikalo vklopi osvetlitev armature, prižge zadnje luči in zmanjša moč sprednjih ledic. Ko je svetlobe še nekoliko manj, vklopi še zasenčene luči spredaj.
Jaz sem zadovoljen :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 07, 2013 12:11 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Tole je pa slišati zelo uporabno :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 11, 2013 11:50 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr sep 18, 2013 4:48 pm
Pohvalno od "dask" da se je lotu take zelo uporabne stvari. Tut sam sedaj razmišljam o podobni stvari. Bi te pa prosu samo tolk, če lahko mal več opišeš kaj vse je bilo potrebno za ta poseg. Jasno mi je za stikalo, zanima me tudi kakšen senzor si uporabu, kam si ga vezal, ter kje se ga nabavi (ebay...).
Mogoče kako fotko še priložiš.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 11, 2013 12:47 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Saj ni nobena znanost, ker vse skupaj dobiš kot "Plug&Play". Stikalo, senzor in kabel pride v kompletu, vse kar ti ostane je menjava stikala in da potegneš kabel na armaturo. 10 minut dela.
Kupil sem pa tole:
http://www.bold-sport.com/store/index.p ... uct_id=166

Zaenkrat sem zadovoljen, zadeva funkcionira. Nekaj težav ima le ob mraku, takrat bi lahko prej prižgal luči.
Jaz sem to vgradil predvsem zaradi tunelov na avtocesti, tam funkcionira b.p.

Glede postopka vgradnje - je tudi na zgornjem linku, poglej pod "Plug&Play".


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
12 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu