Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Zamenjava radia Bolero za navigacijo Columbus (Octavia 2 FL)

OdgovorObjavljeno: To avg 16, 2011 2:23 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Po vgradnji BT GSM je sledila zamenjava radija Bolero za navigacijo Columbus. Upam, da bodo komu koristile moje izkušnje te zamenjeve (podkrepljene s slikami).

Zadnja enota za Octavio nosi kataloško številko "3T0 035 680 A" (prenovljena enota z LED zaslonom). Pri škodi so obdržali oznako verzije "A" v nasprotju z oznako revizij pri VW, kjer je zadnja enota "C" (oz. čisto frišna revizija je že "D").

Potrebni deli:
- enota Columbus (za Facelift O2 - "3T0 035 680" ali novejša "3T0 035 680 A", za predhodno O2 - "1Z0 035 680")
- GPS antena
- okrasna plastika ob klimi in navigaciji "imitacija aluminija" - part number "1Z0 858 069 BK 2AU"

Potrebno orodje:
- "plastični nož" za privzdigovanje plastičnih delov
- torx izvijač

Postopek:

1. Najprej je potrebno odstraniti okrasno plastiko okrog klime in radija. To najlažje storimo tako, da odpremo predalček/pepelnik pod klimo in na označenem delu z občutkom potegnemo plastiko proti sebi, da skoči ven iz svoje lege. Nato (zopet z občutkom) z rahlo silo odstranimo celotno obrobo.
Slika


2. Nadaljujemo z odstranitvijo srednje ventilacije s predalčkom. Ta sklop je pritrjen na treh označenih mestih. Najlažje ga prevzdignemo s tankim kosom plastike, ki ga vrinemo na označenih delih med armaturo in ventilacijskim sklopom. Potrebno je zopet malo sile, da skoči predalček iz svojega ležišča. Nato samo še odklopimo gumb za vse štiri smerokaze.
Slika


3. Naslednji korak je odstranitev prednje maske radia Bolero saj se pod njo skrivajo štirje torx vijaki. Zopet se to naredi s potegom/privzdigovanjem (zopet z občutkom) prednje plastike proti sebi. Označena so mesta, kjer je ta plastika pritrjena.
Slika


4. Sedaj imamo dostop do štirih torx vijakov, ki jih odvijemo...
Slika


5. ... in vzamemo Bolero iz ležišča.
Slika


6. Na zadnji strani izklopimo radio anteno...
Slika


7. ... in komunikacijske/zvočnik kable. Za odstranitev le-teh je potrebno samo premakniti ročko do konca v smeri proti kablom in konektor sam izkoči iz ležiča.
Slika


8. Pogled na praznino v konzoli.
Slika


9. Na zadnji strani priklopimo nazaj na ista mesta anteno in kable ter dodatno še GPS anteno (moder konektor). Antena je magnetna in jo lahko z magnetom pritrdimo na sredinski (kovinski) prečni nosilec pod armaturo. Columbus pritrdimo z istimi štirimi torx vijaki.
Sprobal sem "en krog" cca. 10km vožnje z anteno na armaturi in pod njo ter opazil, da ni bistvene razlike v sprejemu signala.
Slika


Ker je radio Bolero levo in desno širši od Columbusa ob vrnitvi iste maske ostane po cca. 1 cm na vsaki strani praznine (pogled na torx vijake). Zato je potrebna tudi menjava okrasne maske, ki je pregrešno draga (nekaj čez 50€).
Slika

Po nadgradnji programske opreme se enota predstavlja kot revizija "B".
Slika


Zadnjič spremenil Svizec, dne To avg 16, 2011 4:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To avg 16, 2011 2:24 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
...


Zadnjič spremenil Svizec, dne Po avg 22, 2011 8:03 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če avg 18, 2011 11:10 am
Češki fan!Prispevkov: 26Pridružen: Po avg 01, 2011 2:41 pm
Kaj naj rečem -- super in še enkrat super reportaža vgradnje!!

naj ti le dobro služi..

LP,
rok


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 22, 2011 8:04 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Končano skupaj z zamenjavo 4 krakega usnjenega volana brez tipk za 3-kraki multifunkcijski usnjeni volan. :buny:

Slika


Še dobra stran "ženske strani" Columbusa... Kar koli ji rečeš naredi in ne ugovarja nazaj... Občasno kaj ravno ne zastopi najbolje a se še takrat opraviči, vseeno pa zna enkratno brati mapo. :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po avg 22, 2011 11:04 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Hej, kako je z menjavo volana? Kje kupil, koliko je prišlo, in kako je z menjavo elektoronike zadaj (blo potrebno menjat samo volan ali še kaj drugega)?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če avg 25, 2011 11:58 am
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Fantastično.

Za volan tudi mene zanima kje in po kakšni ceni si ga nabavil?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 25, 2011 11:09 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Glede volana so odgovori v sosednji temi.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To sep 27, 2011 12:40 pm
Škoda majstrPrispevkov: 107Pridružen: To apr 15, 2008 6:19 am
Že nekaj časa opazujem to in podobne teme.
Vse lepo in prav, lepo predstavljeno samo ne vem, kje kupujete te stvari kot so npr. okrasne maske.

Vse variante mask za octavio (stari radio, stara ali nova klima, navigacija, bolero itd...itd..) stane 8€
na pooblaščenem servisu.

Sem ravno tako zamenjal radio za navigacijo columbus in sem presenečen nad podano ceno nad 50€.
Plačal sem 8€ in vsi tipi so enake cene.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 03, 2012 10:26 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Sedaj šele videl zadnji post.

Tudi ko sem klical na servis, sem dobil odgovor da je to cca. 10€. Ob preverjanju part numberja so tudi na servisu debelo pogledali za ceno.

Namreč za O2 pred facelift je cena te okrasne plastike res zanemarljivo majhna. Za FL pa ob montaži nisem nikjer našel manjše cene.

Imaš mogoče kakšen link kjer dobiš okrasno plastiko za FL za 8€? Me zelo zanima :).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 05, 2012 10:45 am
Škoda majstrPrispevkov: 107Pridružen: To apr 15, 2008 6:19 am
Ne nimam linka, ker je to na pooblaščenem Škoda servisu/prodaji in bi moglo biti povsod (na vseh pooblaščencih) isto ali vsaj približno isto. Ni bilo tudi 10€ ne - ampak 8€ katerakoli varianta.
Modeli so v ETKI tako, da nimam linka.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 23, 2012 10:13 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 406Kraj: KranjPridružen: So maj 05, 2007 8:42 pm
hm na servisu gledajo samo preko št šasije kaj ima avto noter vgrajeno drugega ne znajo

navadna blenkda za navade radijo pride tam nekje 8 € , samo da je srebrna oz izgled aluminija pride 53€
blenkda pride cca 53e za navigacijo in nikakor drugače


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po mar 26, 2012 6:14 am
Škoda majstrPrispevkov: 107Pridružen: To apr 15, 2008 6:19 am
Kakor hočete jaz sem kupil za 8€ (pa ne samo en kos) vi pa dajte 53€.
Sem pa napisal že prej za vse tipe je enako. Sem jih že dosti zamenjal in vgradil.

Komenitral ne bom več, ker je brezveze, če kdo kaj rabi me lahko kontaktira.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 26, 2012 8:27 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Sam je bil verjetno starejši model bolera notri prej ... ker če pogledaš prvi svizčev post je zelo očitno kaj sta imela v mislih (tista reža okoli colombusa). Se vid da ni ista blenda pri colombusu in bolerotu ..


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2012 1:45 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Si kar tole temo sposojam ..

Komu kej jasno tale slika spodaj? Navigacija na boleru? Je to kakšna finta za indijski trg?

Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2012 10:05 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Bolero ima tudi video vhod čeprav se tega ne oglašuje in uradno ne prodaja TV tuner z Bolerom. Mogoče je kakšen "hack" manjše navigacijske naprave katera ima TV-out? Tudi sam prvič vidim kaj takega vendar od zunaj izgleda kot pristen Bolero.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2012 10:22 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Aha! Ja sej grafika res deluje kot Sygic mobile navigator. Hm, sam kaj ti to pomaga če ga moraš kontrolirati še vedno preko telefona ali druge naprave .. :\


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To nov 13, 2012 7:12 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Samo kot zanimivost, 9 od 10 vag navigacij na ebayu je ukradenih. Vir:autobild


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 3
51 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron