Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Zamenjava radia Bolero za navigacijo Columbus (Octavia 2 FL)

OdgovorObjavljeno: Sr apr 17, 2013 6:48 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super, čestitke! Je bilo veliko dela s kodiranjem?
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2013 9:33 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 87Pridružen: Če sep 16, 2010 12:03 pm
Dokler sm use ugotovil je trajalo kaksno uro...ce bi moral sedaj se enkrat vse ponoviti...bi trajalo max 5 minut :-)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 26, 2013 9:31 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Ko smo že pri Colombusu; ali komu lovi v sloveniji TMC? Radio SI se hvali da imajo TMC ferkvenco, ampak jaz še nisem imel te časti da bi mi stvar delala v sloveniji. V tujini vedno deluje super. Imat drugi enako izkušnjo?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe apr 26, 2013 10:01 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Tole sem jest že enkrat pisal za tmc, pomoje ta stvar dela tud v Sloveniji, ker men naredi obvoz, če je delo na cesti - sprobano na AC LJ-CE, dvakrat ista pot, iste nastavitve, razlika je bila samo delo na cesti pred Celjem.

Me je pa zadnjič presenetilo, ker ne vem odkod se mi je mapa posodobila, vem ker zdaj imam v navigaciji krožno križišče prej sem imel navadno križišče, so pa krožno naredili kakšne pol leta nazaj, novo mapo pa sem nalagal dve leti nazaj.Tole je men še uganka. :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 26, 2013 12:08 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Jah ker vem da na našem Navigonu ki ga imamo v avtodomu, je TMC delal tudi v sloveniji BP, sedaj pa že nekaj časa ne .. Tudi pri colombusu mi najde le avstrijske TMC ferkvence, tudi če iščem ročno ..


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne apr 28, 2013 6:50 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Ne apr 28, 2013 6:10 pm
Tudi sam imam Columbusa in mi TMC v Sloveniji ne dela. Lovi pa mi TMC iz avstrijskih postaj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 28, 2013 7:29 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Sem za foro pisal na radio si, očitno škoda/vag nima podpisane pogodbe z slovenijo za ferkvence al nekaj takšnega. Svašta ..


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To apr 30, 2013 6:12 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
HA, pol pa ne smejo tega oglaševat pri nas.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 30, 2013 6:19 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
se strinjam, tega potem ne bi smeli oglaševati. In kje piše, da to ne deluje na VAG-ovih avtomobilih? Mislim, to je malo čudno, glede na to, da je kar precej avtomobilov iz tega koncerna pri nas...
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr maj 01, 2013 7:19 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Mish ,kaj bi probal vpisat eno kodo za TMC, če sploh lahko to narediš?Radio SI pa nima nič z TMCjem ampak je samo posodil frekvenco za TMC.Proizvajalec navigacije mora podpisat pogodbo z Madžari(Traffic Navom), in edini kateri je to storil je samo Garmin.Je pa spet treba imeti lokacijske mape, katere se dobi samo z plačilom naročnine in kolkor sem našel je to 35eur - enkratno plačilo.

Tuki je vse lepo razloženo:

http://www.zurnal24.si/tmc-od-jeseni-le ... lanek-2134


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 28, 2013 9:54 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Če jun 27, 2013 10:37 pm
Zdravo,

odločam se za zamanjavo avtoradija Swing za Columbusa. Zanima me kakšne ste imeli celotne stroške in kje ste jo kupili?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 01, 2013 5:39 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 87Pridružen: Če sep 16, 2010 12:03 pm
Columbusa sem kupil na Avto.net(preveri ce vse deluje pa nej ti da kodo, ker je dost nategunov). Rabil bos se plastiko okoli radia in GPS anteno. Mene je antena prisla 30 eu...plastike pa nisem rabil. To dobis na uradcu. Verjetno bos moral se skodirat radio z Vag-comom ce te kej zanima kr pis pvt.
LP.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 07, 2013 8:16 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr sep 18, 2013 4:48 pm
Pozdravljeni
Še moja izkušnja. Imam O2 FL. Kupil sem Columbusa, priklopil po navodilih svizca in to je to. Dela, brez dodatnega kodiranja al pa bilo kej druzga. Sledila je še nadgradnja map in video in motion po navodilih iz foruma. Hvala vsem forumašem za komentarje.
Samo pri okrasni plastiki okoli navigacije sem se mal zafrknu. Sem naroču aluminij barvo, cena 66 eur na pooblaščencu. Prnsem dam, pa lej ga vraga. Ni prave barve. Pa še enkrat nazaj v servis, po "srebrno". Seveda mi je aluminij barva ostala doma in je tako strošek narastu na 130 eur.
Če kdo potrebuje okrasno plastiko za navigacijo, z avtomatsko climo, aluminij barve, naj me kontaktira. Bo ugodno.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 23, 2015 10:43 am
Češki fan!Prispevkov: 11Pridružen: Po okt 05, 2015 8:40 pm
Tudi sam sem imel "akcijo" zamenjava Bolera za Columbus...

Po kar nekaj truda/problemov v zvezi z VCDS-jem mi je uspelo zadevo urediti.

Sedaj pa imam prošnjo za Svizca: lepo prosim, če mi pošlješ sliko kam naj pritrdim GPS anteno - saj mi le ta zelo slabo vleče - kovinskega prečnega droga vsaj zaenkrat ne vidim ko vzamem radijo ven... Sedaj imam anteno nad radijem za srebrno okrasno letvico pri sredinskih šobah za gretje...

Trenutna jakost signala je med 3do6 od 11 satelitov... in zelo dolgo potrebuje za prepoznavo...

Če mi lahko prosim pošlje nekdo sliko na email kam naj jo pritrdim...teh pripetih slik Svizca na forumu mi na nobenem brskalniku ne odpre...

suki07@gmail.com

Hvala
lp vsem!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 31, 2016 2:14 am
Češki fan!Prispevkov: 55Pridružen: Pe jun 12, 2009 11:52 am
Ve kdo za kakšno ugodno varianto Columbusa?

Edino tole sem našel najbolj ugodno...
http://www.ebay.com/itm/Genuine-Skoda-R ... Sw34FVHCG2

cca. 470 eur.

Lp,
G


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 26, 2017 12:51 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 47Kraj: LjubljanaPridružen: So jan 01, 2011 11:40 am
Bom kar to temo izkoristil za vprašanje :

Ali pri Superb u 3T5 2010 , pri zamenjavi avtoradia Bolero za Columbus potrebno menjati masko okoli radia?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 26, 2017 4:12 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Da. Pri vseh O2 in Superbu 2 so isti Boleroti in Columbusi. Maski od Bolerota in Columbusa nista kompatibilni.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 3 od 3
51 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu