Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Puščanje vode v notranjost - Felicia

OdgovorObjavljeno: Ne mar 09, 2014 11:13 am
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Glede na to, da imam podoben problem si bom sposodil kar to temo.

Ob vsakem deževju se mi na voznikovi strani nabere voda na tleh (podloga se je šele sedaj ko je malo bolj toplo pričela sušiti). Če po deževju pričnem z stiskanje tiste pene pod volanom, lahko natočim tudi pol litra vode.

Eno mesto puščanja je približno 10-15cm od robu vetrobranskega stekla, drugo pa nekje na sredini.
Pred časom je bila zadeva sicer že zakitana in je zdržalo približno eno leto, tako da bo potrebna boljša rešitev.

Moj namen sedaj je da celotno šipo odstranim in zamenjam gumijasto tesnilo, vendar tu se je pojavil problem.
Na kakšen način je najlažje odstraniti šipo brez da se mi poči?

LP.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 09, 2014 7:56 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
ufff, čimprej zamenjati tesnilo, ker če ne ti bo prihajalo do kratkih stikov v "elektro omarici".

Malo bolj domač postopek je tak:

-pred steklom odtraniš črno plastiko:
Slika

-najprej odstaniš notranje plastike na sprednjih stebričkih pri steklu
-priporočam tudi odstranitev senčnikov, saj je potem delo enkrat lažje
-nato z širokim izvijačem ali podobnim orodjem začneš "privzdigovati" tesnilo, tako da zadaj počasi zatikaš manjše ploščice (glej spodnjo sliko). Paziti moraš, da res počasi delaš in ne greš na silo!
Slika

-ko imaš ploščice saj na dveh straneh stekla zataknjene, jih "porineš" zadaj za zavihek karoserije:
Slika

-kasneje si lahko pomagaš tudi od zunaj(ampak ne prehitro):
Slika

Ko odstraniš celotno steklo, sčisti površino naleganja tesnila (na steklu in tudi na karoseriji), prav tako saniraj rjo. Tesnilo naj bo prej na sobni temperaturi, ker če ga imaš kje na hladnem ga je potem težko namestiti okrog stekla. Tesnilo nato namestiš okrog stekla. Ko imaš vse pripravljeno navij vrv ali žico okrog in okrog tesnila (moraš malo poriniti navznoter, da ti ne ostane na površju kanala) in na koncu prekrižaj konca vrvi ali žice:
Slika

Nato vstaviš najprej spodnji del stekla (skupaj z tesnilom) v karoserijo in začneš od spodaj vleči narazen vrv ali žico. Paziti moraš da ko žico napenjaš okrog in okrog tesnila, da končaš na spodnji strani stekla! Fino je da to delata v dvoje, da ti od zunaj drug malo pritiska na tesnilo,medtem ko vlečeš žico:
Slika

To je le en od postopkov, ziher obstaja še kakšen. Upam da sem kaj pomagal.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 10, 2014 9:58 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Uff, ti se pa ne hecaš. Če se kdaj srečava sem ti dolžan pivo ali dva.

Super si to razložil, tako da bo v veliko pomoč. Res lepa ti hvala.
Tiste ploščice, ki jih imaš, so domače izdelave ali kaj namenskega? Iz slike mi deluje nekako 1mm debelo jeklo.

Je pa zanimivo, da je desna stran kabine (kjer so varovalke) popolnoma suha in pušča le meni pod noge.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po mar 10, 2014 10:13 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Glede puščanja imaš potem mičkan srečo, saj je v 90% primerih puščanje prisotno prav nad omarico. Zato začnejo potem tudi luči,stikala itd odpovedovati.

V službi so mi narezali krajše končke odpadne nerjaveče pločevine. Imam jih tako iz 1mm in tudi iz 1,2mm, vendar se 1mm malo preveč ukrivijo, tako da priporočam vsaj 1,2mm.

Načeloma pridejo prav tudi široki izvijači. Lahko bolj poredkoma jih vsatvljaš notri, samo paziti moraš da ti gre guma lepo izpod pločevine. Jaz nisem šparal, ker ziher je ziher ;)

P.S: Če si kje blizu Logatca doma ti jih lahko tudi posodim.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 13, 2014 7:17 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Hvala.
Če se prav spomnem mi v garači leži polno takšnih koncev (razen če jih nisem že vrgel), če ne te bom pa prosil za sposodit. Iz Idrije nimam daleč do Logatca.

Sicer se bom lotil šele čez kak mesec popravljat, ker trenutno je garaža polna in avto ne gre niti do polovice noter.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 13, 2014 9:12 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Sem včeraj še en način poskusil. Če je tesnilo zanič lahko poskusiš tudi tako, da odrežeš znotraj in zunaj del tesnila (če ni kaj dodatno bilo kitano). Upam da so dodvolj razločne slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tako ne rabiš nobenega orodja in matranja-samo dober alfa nož. Moraš pa paziti, da ne potegneš po steklu, da se ti kasneje ne ukruši.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 14, 2014 10:45 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Za samo vstavljanje stekla v okvir karoserije pa svetujem, da gumo in okvir na karoseriji našpricaš z maxibrillom. Ta svinjarija je za to delo super uporabna, olajša ti vstavljanje in tudi guma lepše in lažje sede v okvir. Saj veš, suha guma se težko premika po površini.

Ko končaš pa enostavno malo očistiš steklo in gumo, v potniškem prostoru.

Včasih so kleparji to mazali s strojno mastjo in tisto je res sama svinjarija.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 15, 2014 2:31 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
To s tem tesnilom je neka tovarniška napaka, ker sčasoma začne spet vse puščat...Tudi, če daš novo original tesnilo in šipo...Ask me how i know.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 15, 2014 4:35 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Če mene vprašaš manjka na sredini en odtočni kanal. Ker tukaj sta samo pri straneh, ampak je sredina nižja od stranic in se voda ustavlja na sredini.
Drugi vzrok pa je najbrž tudi ta: Pri večini Felicijah pušča voda na sovoznikovi strani, nad elektro omarico, okrog 20-30cm od robu. Če malo logično pogledamo, se ravno tam brisalec zmeraj spušča do tesnila. Prav tako vodo potiska navzdol k tesnilu. Po menjavi tesnila sem sam brisalec premaknil za en zob malo bolj navzgor. Bomo vidli če bo kaj boljše.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 15, 2014 7:30 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 83Pridružen: So dec 28, 2013 5:20 pm
Glede na to, da bom zamenjal celotno tesnilo bo še najenostavnejša rešitev da bom odrezal gumo.
Hvala vsem za pomoč in nasvete.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 27, 2014 11:44 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Kot vse kaže je lepljenje stekla uspelo. Je pa treba uporabit MS lepilo ali pa prou namensko lepilo za stekla, navaden silikon ful preslabo tesni za take stvari.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če mar 27, 2014 11:54 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
In navaden silikon, kislinski ali brezkislinski, se nikoli in nikdar ne uporablja v povezavi s pločevino. Je tako agresiven, sploh kislinski, da razje kovino. Tudi INOX AISI.304 kvalitete mu podleže.

Se dobijo namenske aplikacije za lepljenje stekla. Poglej za Sika ali Dinitrol.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
29 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron