Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Puščanje vode v notranjost - Felicia

OdgovorObjavljeno: So okt 03, 2009 1:40 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
O tem se je že veliko govorilo in pisalo tako, da je večina že ugotovila kje pri feliciah pušča voda ampak upam, da bodo komu tale navodila vseeno prišla prav.
Da bi tole spisal sem se spomnil bolj proti koncu zato nimam slik med samim delom, no sej se da vse razložit...

KJE PUŠČA?

Torej najprej razčistimo kje pušča, ker vsak mehanik najprej ustreli, da so zamašeni kanali za odvod vode. V bistvu pa voda teče not preko tesnila prednje vetrobranske šipe. Najbolj vidno v samih "kotih" kjer se zgleda guma ne stisne dovolj k šipi :hmm:

V mojem primeru je voda puščala not tam kjer so puščice:
Slika

Ob kakem hudem nalivu se mi je na sovoznikovem tepihu nabralo ogromno vode, še večja težava je, da voda zaliva varovalke. Zaradi tega mi je spraznilo en akumulator, ker je voda delala stik. Gledal sem na vseh koncih in krajih kaj bi lahko blo...Odtočni kanali čisti, tesnilo pri vratih dobro in tko naprej...Pa sem vzel izvijač in probal odmaknit tesnilo prednje šipe...Pričakalo mi je presenečenje v obliki starega silikona... Zgleda je prejšnji lastnik zadevo že kital. Silikon pa v kakem letu ekstremnih razmer(voda, sonce, sneg, sol) ne drži več kot bi moral.

KAKO ZATESNITI?

Bom opisal postopek, ki sem ga uporabil sam.
Potrebujemo:
Slika
-2x Raven izvijač
-Čisto krpo, cunjo(se opravičujem k je ni na sliki hehe)
-Alfa nož(po potrebi)
-Pištolo za silikon
-Čistilni bencin
-Tesnilno maso za avtomobil

Tole sem jaz uporabil:
Slika
Ena tuba stane približno 7 € in sem jo naročil pri lokalnem majstru.
Lahko uprabite tudi silikon, pač sem hotel narediti malo bolj trajno zadevo.

POSTOPEK

Najprej je potrebno očistiti prostor pod gumo kamor bomo nanašali tesnilno maso saj bomo le tako poskrbeli za dober oprijem mase.

Krpo malo namočimo s čistilnim bencinom in jo nataknemo na en izvijač.
Drugi izvijač potisnemo pod gumo prednje šipe in jo rahlo odmaknemo, zdaj lahko izvijač s krpo potisnemo not in odstranimo drugi izvijač s katerim smo si pomagali. Ko imamo izvijač s krpo enkrat pod gumo ga povlečemo čez celo površino kjer nam pušča, da dobro počistimo. Verjetno bo potrebno kar večkrat potegnit čez. Pri meni je bilo toliko svinjarije pod gumo, da ni čudno od kod vsa voda :blink:

Ko menimo, da je guma očiščena vzamemo maso in spet uporabimo en izvijač, da malo odmaknemo gumo. Tubo z nastavkom potisnemo not in filamo maso ter hkrati vlečemo pod gumo. Če teče masa izpod gume po šipi se ne sekirat. Pa ne se dotikat te packarije, k gre zelo težko z rok...

Ok maso smo nanesli, sedaj pa počakamo, da se posuši. To lahko traja...Jaz sem kar pustil zadevo počivat čez noč.

Zjutraj je zgledalo takole:
Slika
Ko se masa posuši postane dobesedno guma. Odvečno maso preprosto odtrgamo stran v enem kosu...Lahko si pomagamo z alfa nožem za začetek.
Evo guma :P :
Slika
To je to. Počakamo naliv, da vidimo kaj smo dosegli :): V primeru, da še vedno pušča nanesemo maso še po drugi strani po enakem postopku...Tudi za druge šipe se lahko isto naredi...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 03, 2009 6:27 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
bravo!
ta tesnilna masa je res dobra zadeva - ubistvu se nikoli v popolnosti ne posuši, zato se tako dobro oprime stekla in gume.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 03, 2009 8:37 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
To arminator!

Najlepše opisan postopek do sedaj (škoda unih fotk umes da ni)!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 12, 2009 6:44 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Naj samo povem, da ta masa ni pomagala nič. Pozneje sem jo nafilal še po spodnji strani, kjer je speljan odtočni kanal ampak voda še vedno teče not- Prav točno, namesto po odtočnem kanalu gre v kabino.
Danes so bli celi žuri zarad tega in se je ponovila zgodba s prazno baterijo zraven je pa še alternator crknu tko da je zdj gor en drug...Varovalke do vratu v vodi, tako, da smo dali kar komplet drugo "omarco".

Naroču sem novo tesnilo za prednje vetrobransko steklo in naslednji vikend se menja do takrat pa bo avto pač pokrit s ponjavo.

To bi blo to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 12, 2009 7:04 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Aja...to si tastaro dal nazaj notri? Nova bo tesnila tko kot mora, boš videl!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 12, 2009 7:50 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
tesnilna masa je čisto uredu, napako si naredil, ker jo nisi dal povsod okoli stekla.
tako si dopustil vodi da je prišla v gumo drugje in stekla pod tesnilno maso, ki si jo nanesel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 12, 2009 8:06 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Včeraj sem imel vse podrto tko da lahko s 100% gotovostjo povem...

Pušča samo v desnem kotu in to tam kjer je speljan odtočni kanal...No tist kos gume, ki skrbi za odvod vode se ne prilega prav in tko voda namesto po kanalu teče pod tesnilom v kabino...Torej ni težava tam kjer sem najprej tesnil ampak je pri odtoku s strehe.
Problem je pa tak, da je to vse na tko mikroskopskem nivoju in precej nedostopno...Sej zafilal sem kolikor sem upal ampak, če pretiravaš zabasaš kanal in narediš še slabše...Uglavnem ni tko preprosto kot na prvi pogled zgleda...Sej zdj bo komplet novo tesnilo okol in okol pa upam, da bo...Ker tega plavanja mam že dovolj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 12, 2009 9:21 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
-dej novo gumo + tesnilno maso povsod okoli pa bo ziher uredu.

-ne rabiš tistega odtočnega kanala - zafilaj vse s tesnilno maso

-še en problem je, ki ga je treba upoštevat; če je bila šipa kdaj menjana, najverjetneje ni original - neoriginalna je pa lahko malo drugačne oblike in drugače sede v odprtino v karoseriji, kar pa lahko pomeni, da bo puščalo kljub novi tesnilni gumi....zato se da še tesnilna masa, ki pa zagotovi tesnenje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 13, 2009 3:50 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Nisem tako prepričan o tem, da ne rabiš odtočnega kanala...Potem se ti voda nabira in prej kot slej nekje steče v kabino.

Bomo videli no, hvala za nasvete.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 13, 2009 8:43 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
ne more se nabrat, saj sploh ne more noter med gumo.

(upam da misliva isto)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 13, 2009 9:50 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
A se da mogoče kje kak "blueprint" od felicie dobit, ti točno pokažem o čem govorim...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 13, 2009 10:11 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
mogoče lahko pokažeš na fotografiji..


ampk zadeva je res simpl:
tesnilno maso daj vse okoli med šipo in gumo + med gumo in karoserijo.
Tako ti ziher ne bo več puščalo, ne glede na odtočne kanale.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 14, 2009 12:24 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1493Kraj: Okolica Krškega......Pridružen: Po maj 16, 2005 9:02 pm
Zadeva je boljša če se zamenja celotna nova guma! Vem pri sebi ko so mi menjali pritljažna vrata da tudi masa ni pomagala le nova guma!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 14, 2009 7:13 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
@davie maš prav, zafilat bi moral kar celoten kanal okoli in okoli šipe...Sem jaz malo narobe preštudiral tole...

Sicer se pa vseeno celotna guma menja v petek, ker sem že naroču in se zmenil za to nardit.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 14, 2009 7:46 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
jaz bi na tvojem mestu obvezno dal še tesnilno maso poleg nove gume


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 16, 2009 7:24 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Nova guma je bila danes nameščena.

Puščalo je pa točno tam kjer sem flikal...Pleh je bil na tistem mestu ves rjav in ga je blo potrebno dobro spucat pa popravt... Za sigurno je še zafilano z maso tako kot si priporočil davie. Zdj pa mora bit!

Guma je koštala približno 22 €, delo avtoličarja pa 40 €.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 22, 2009 3:29 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1139Pridružen: Ne avg 05, 2007 12:09 pm
Danes sem se vozil skozi naliv in potem je avto še stal kake 3 ure na močnem dežju... Niti kapljice vode v avtu! Končno. :cool:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
29 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu