Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Zatesnitev vrat (znana napaka) - Fabia I

OdgovorObjavljeno: Če feb 19, 2009 8:01 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
V sliki in besedi sem pripravil povzetek kako rešiti zamakanje vode skozi tesnilo na vratih. Pacient pa seveda Fabia I.

Najprej odstranimo sprednji del ročaja (označeno z modro) in nato zadnji (večji) del ročaja (označen z zeleno) pomaknemo naprej, da se stakne iz zatičev
Slika

Odstranjevanje sprednjega dela ročaja prvič
Slika

Odstranjevanje sprednjega dela ročaja drugič (v mojem primeru je bilo potrebno odključiti priključek stikala za električni pomik stekel)
Slika

Odvijemo oba vijaka v ročaju
Slika

Odstranimo zvočnik pri ročki za odpiranje vrat (najbolje ga je nekoliko zbezat ven iz ležišča z izvijačem na zadnji ali sprednji strani in ga do konca odstraniti z rokami)
Slika

Odvijemo vijak, ki se skriva za zvočnikom
Slika

Na spodnji strani odmaknemo oblogo
Slika

in z izvijačem iztaknemo ven prvi zatič. Nato primemo z rokama oblogo na spodnjem delu in z občutkom vlečemo oblogo proti sebi, da odstranimo zatiče iz ležišča
Slika

Ko so vsi zatiči odpeti oblogo primemo na zgornjem delu za plastiko pod steklom ter z občutkom potegnemo oz vlečemo navzgor. Tu je potrebno malo vztrajnosti.

Ko je obloga staknjena jo odmaknemo od vrat in na zgornjem delu odklopimo jeklenico za odpiranje vrat iz notranjosti. Primemo zaščito jeklenice in jo potegnemo nazaj, da jo odmaknemo iz ležišča ter gledano na sliko zasukamo v levo, da iztaknemo zatič iz ležišča
Slika

V mojem primeru sem moral odviti 3 vijake in odlopiti konektor, da sem odstranil motorček za pomik stekel in nato še 8 vijakov, da sem kasneje lahko odstranil pokrov iz vrat
Slika

Tukaj se vidi dokaz, da je teklo skozi tesnilo v avto
Slika

Skozi luknjo je potrebno odstraniti plastična "konusa", ki držita steklo na vodilu
Slika

Konusa, ki ju je treba odstraniti. V tem koraku v notranjost vrat potisnemo tudi gumo, ki tesni med pokrovom in jeklenico za odpiranje vrat
Slika

Jaz sem si pomagal s koničastimi kleščami in "čačkalico" :D (glej na koncu -> zadeva z oranžnim ročajem)
Slika

Oba konusa (manjši gre v večjega)
Slika

Na strebričku med prednjimi in zadnjimi vrati odpnemo zaščitni tunel in odklopimo vse priključke
Slika

Zaščito kablov...
Slika

...takole odpnemo, da lažje potegnemo kable (tako dobimo več maneverskega prostora z pokrovom vrat)
Slika

Tale stvar je delala ogromno težav, ko sem skušal pokrov sneti iz vrat. Sodeč po sliki v vratih se je odlomila
Slika

Nadloga iz drugega kota
Slika

Mesto kjer se je odlomilo v vratih pri kljuki
Slika

Bele čepe na sliki odstranimo iz lešišča, da lahko pokrov namestimo za lačje čiščenje
Slika

V mojem primeru sem spodnjo polovico tesnila odstranil in očistil kanal v pokrovu
Slika

Namažemo s silikonom (razumljivo nekislinski silikon, če ne želimo kasneje kakšne korozije kovine)
Slika

Namestimo pokrov nazaj na vrata. Najlažje to storimo tako, da (glede na sliko) najprej vstavimo v vrata plastiko, ki se nahaja na zgornji levi strani pokrova in na koncu na vrata prislonimo spodnji del pokrova. Pri tem je potrebno na svoje mesto namestiti tudi bele čepe, ki držijo kable (vidni 3 slike višje), jeklenico za odpiranje vrat (gumo, ki tesni med pokrovom in jeklenico je potreba potisniti na vidno stran pokrova!) in kovinsko palico za zaklep vrat
Slika

Obrišemo odvečen silikon in pregledamo, da ni rež ali lukenj skozi katere bi lahko zatekala voda
Slika

Nastavimo steklo na vodilo za pomik in zarinemo konusa na svoje mesto. Jaz sem najprej mali konuc malenkost zarinil v večjega in oba skupaj vstavil na svoje mesto ter pritisnil na manjši konus in sta oba skočila na svoje mesto
Slika

Ko vsi delajo kot je treba :D
Slika

Na koncu potegnemo nazaj skozi gumijasto zaščito kable s konektorji in jih priključimo
Slika

Na svoje mesto namestimo še zaščito, da ne prišlo do kakih samodejnih dejanj ob stiku z vodo
Slika

Na koncu še namestimo na svoje mesto jeklenico za odpiranje vrat, ročaj in zvočnik ter oblogo pritrdimo na svoje mesto. Ko skušate zapeti tapeto na vrhu vrat (ob steklu) na svoje mesto raje zaprite vrata in jo potiskajte na svoje mesto ob odprtem oknu, ker drugače tvegate povešenje vrat.

Še orodje, ki sem ga potreboval pri tem posegu
Slika

Slika

Slika

Pa je avto spet suh in vesel :buny:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 19, 2009 10:06 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
:nl:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 30, 2009 12:53 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 210Pridružen: So jul 22, 2006 6:00 pm
dejc pomgaj mi pri eni stvari!
kje se je točno nabirala voda pri tebi?
danes ko močno dežuje se je pri meni nabralo ogromno vode, še nikoli toliko, ponavadi je bilo samo par kapljic..
sem dodal sliko!

Slika

se je še komu to zgodil?to me je danes spravilo povsem v obup!!
:hmm: :blush:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 30, 2009 9:49 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
U žurka :buny: Prednja vrata. Tudi mene čakajo. Drugače pa ja takole v kanalu med plastiko in tesnilom je bila voda. Jaz sem sicer ugotovil po mokrem tepihu pri zadnjih vratih.

Je pa to 101% ta težava, ker se je pri nama pojavila sedaj tudi pri prednjih levih vratih. Bo pač treba sanirat.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 09, 2009 6:16 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 345Kraj: brezovicaPridružen: Sr mar 12, 2008 5:35 pm
je tole kr fain narest jzt se bom lotil pomoje kar takole je manj dela in komplikacij pa še manj stvari se lahko polomi :D
no pa klele link
http://www.fabia-vrs.com/technical-info ... er-repair/


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 09, 2009 6:25 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Poznam ta tutorial. Tko je blo men jasno zakaj je avto mokr notri. Nisem pa bil navdušen, ker tista pena ostane. Slab priokus, da bi nekaj gnilo znotraj vrat.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 03, 2012 10:38 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Sr jan 06, 2010 4:43 pm
Čebela je napisal/-a:
je tole kr fain narest jzt se bom lotil pomoje kar takole je manj dela in komplikacij pa še manj stvari se lahko polomi :D
no pa klele link
http://www.fabia-vrs.com/technical-info ... er-repair/


jaz sem svojo popravil po tem tutorialu. sicer sem malo bol improviziral ampak zaenkrat deluje (beri: zaenkrat ni vedno več vode v avtu). trenutno se v tem vremenu trudim sploh presušiti notranjost. sem pa s sesalcem, ki lahko tudi vodno čisti, potegnil ven več kot 2l vode iz sprednjega sovoznikovega tepiha in tistega za njim. res velik problem pri fabiah.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 08, 2012 4:26 pm
Češki fan!Prispevkov: 32Pridružen: To maj 15, 2012 4:42 pm
Lep opis :respect:

Imam en drug problem prvi svoji Fabiji Combi. Danes zjutraj opazil da mi pušča na prtljažnih vratih posledica rolo prtlažnika ima dva "fleka" zdaj ko se je posušilo.

Zanima me če je že kdo imel tak problem in kaj je za naredit?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 08, 2012 4:32 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Če sprašuješ kje pušča preveri pri anteni. Tesnilo lahko preperi in pride voda skozi. Če pa sprašuješ kako očistiti rolo pa najbolje, da obiščeš kak servis kjer opravljajo globinsko in kemično čiščenje vozil, da ti očistijo rolo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 09, 2012 5:39 pm
Češki fan!Prispevkov: 32Pridružen: To maj 15, 2012 4:42 pm
Danes malo bolje pogledal zadevo.
In ugotovil sledeče. da pri anteni ne pušča je tesnilo OK in če bi puščalo pri anteni bi vrjetno bila mokra stropna obloka kar pa ni.
Sem pa ugotovil oz. sumim da bi lahko bila kriva zadnja okna. Je možno da ko so lepili foljo na okna da so poškodovali tesnilo ali morda celo vzelo zadnjo okno ven in niso vredu zatesnili ter posledično teče tukaj. Kako fojlirajo zadnja okna jih vzamejo ven ali nalepijo do tesnila?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 10, 2012 6:59 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 429Kraj: BohinjPridružen: To mar 22, 2011 8:13 am
Pri meni na Octavii ni nič odstranjeval, folijo samo nekoliko večjo odreže in jo potisne dol po šipi v vrata. Po širini je odrezana točno, mogoče kak milimeter gre not v tesnilo, zgoraj pa itak odpre šipo, da se mu izide. Šipe ni vzel ven nikjer, tudi razstavljal ni nič.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 10, 2012 4:08 pm
Češki fan!Prispevkov: 32Pridružen: To maj 15, 2012 4:42 pm
hmmm hvala za pomoč

sem zdaj sčistil plastiko in rolo in da vidim kaj bo ko bo spet dlje časa deževalo


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 20, 2012 12:19 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: To nov 20, 2012 12:02 pm
Super tema :svaka:

Sem se tudi sam lotil dela, ampak tudi po drugi metodi (brez odstranjevanja železne tapete) .... že tako je dost hebarije s tem :) Zankrat dihta bomo pa vidli kako bo na dolgi rok ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 31, 2013 3:53 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Po jan 28, 2013 7:03 pm
Moja mama ima Fabio 2001 in tudi njej puščaju zadnja vrata. :twistedevil:
Zanima me če kje bi dobil kakšna navodila kako jih zatesniti. :hmm: Slike v postu od drejca mi ne delajo zato prosim za pomoč.

Hvala. :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 31, 2013 4:16 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 31, 2013 5:27 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Po jan 28, 2013 7:03 pm
sir Videc

Mi napiše strani ni mogoče najti. :cry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 31, 2013 7:32 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Ups, nisem niti pogledal...evo iz tu so bile slike če se prav spomnem
http://www.briskoda.net/forums/topic/21 ... k__st__570


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
21 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu