Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Vgradnja tempomata - Octavia 1,9TDI 81kW 2002

OdgovorObjavljeno: Po jun 21, 2010 8:49 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
hrabi .. dej magari kr mene kontaktiraj ko najdeš .. jih jst na nš server obesm ;)

thx


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jul 02, 2010 1:48 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Sr jun 30, 2010 10:05 am
tudi jaz si želim ,da se slike vrnejo...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 13, 2011 5:19 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 28Pridružen: To avg 31, 2010 6:54 pm
Pozdrav. Včeraj sva se s prijateljem lotila vgradnje tempomata v O1 - 2003 (TDI) in zadeva je bila uspešno izpeljana do konca. Malce straha okrog airbaga (po nepotrebnem), nekaj težav z odstranitvijo brisalcev, ter potreben obisk v Merkur, po pravi ključ za odviti volan, in po 3h urah ginekološkega dela, sva zadevi uspešno prišla do dna. Danes sem se oglasil pri "osebnem" serviserju, ki je pobožal še elektroniko, in že se vozim z nogo na armaturki :D Hvala za opis (kjub temu, da ni slik), ter uporabne linke, ki so bili dodani tekom te teme.

P.S.

Sem pa lotal, spojke, ki so bile zraven sem zavrgel.

Lep pozdrav,

Jan P.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 23, 2014 7:04 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 9Pridružen: Sr jan 15, 2014 9:57 pm
Pozdravljeni, tudi meni je uspelo uspešno namestiti tempomat (Octavia I tour 1.9 tdi 74kW letnik 2007).
Predvidevam da sem porabil dobre 4 ure. Najprej sem namestil ročko (12 zvezni ključ za odstranitev volana VW sem si sposodil pri mehaniku) in potegnil kabel.
Nato sem z VAGCOMom aktiviral tempomat, naslednji dan pa zadevo zvezal.
Za odstranitev brisalcev sem si sposodil upciger, ne vrjamem da bi jih kako drugače dobil narazen.
Težave pa sem imel tudi z odstranjevanjem zaščitne plastike, ki pokriva mehanizem brisalcev, ker nisem vedel kako je pritrjena. Plastika je pritrjana v utor pod steklom in se je precej upirala demontaži, tako da je bila potrebna konkretna sila. Potegne se jo od stekla stran (pravokotno na steklo).
Sledilo je odstranjevanje mehanizma brisalcev (3 vijaki in konektor). Nato pa odklop 10 pinskega konektorja (ostali lahko ostanejo priklopljeni).

Za original ročko in kabel sem na ebayu odštel 79€, ostalo pa je bil porabljen čas.
+ žičko sem prilotal direktno na kabelčevel varovalke št.5
Glede na vloženo delo bi rekel da vgradnja na servisu za 130-150€ ni pretirana cena (če ta cena vsebuje tudi ročko).

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 09, 2016 9:42 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Ne apr 03, 2016 7:19 am
Zdravo vsem, pohvale avtorju za dobra navodila!

Morda kdo ve kako dobiti podatke, če je avto kompatibilen s temi ročkami za tempomat iz ebaya? Imam namreč Octavio combi 4x4 1,9 tdi, 74kW, letnik 2000 in bi rad preveril preden kupim.

Na servisu so mi rekli 150-200€ za vgradnjo, kar mi je preveč, sploh glede na to, da rad šraufam.

Hvala, Matej


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
22 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron