Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Octavia občasno težje vžge

OdgovorObjavljeno: Po feb 12, 2024 2:34 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Po feb 12, 2024 10:14 am
Pozdravljeni,
Pol leta sem lastnik Škode octavie III 1.6 TDI 4x4. Z avtom sem zelo zadovoljen, vendar ima eno težavo, ki je v tem trenutku samo moteča, ni pa še, da bi imel resne težave s tem. Kaj pa je ozadje pa še trenutno nihče ne ve. Upam, da ne kaj resnega. Torej avto v določenih trenutkih nekoliko težje vžge, to pomeni 3-4 s verglanja. Zadevo pa je zelo težko zaznati mehanikom, saj se pojavi v točno določenih pogojih. Koliko sem sam uspel naštudirati, se to pojavi kadar je avto ugasnjen na delovni temperaturi in nato stoji kakšne 45 min do 1 ure. Vroč in hladen užge normalno (čeprav se mi je to zgodilo že pri hladnem ampak zelo redko). Avto vergla normalno, včasih med verglanjem poviša vrtljaje, zato menim, da je akumulator ok. Tudi start-stop deluje. Avtoelektričar mi izmeril z nekim uporom in je rekel da je ok, ni pa dal na namenski tester. Pri vseh mehanikih do sedaj računalnik ni pokazal napake. Imel sem ga na pooblaščenem na Ptuju, kjer so mirno rekli senzor tlaka goriva in potem bi naj (tukaj je poudarek) bilo ok. Ok menjamo, plačam 120€, in z avtom nič bolje. Potem sem ga imel pri enem mehaniku, katerega precej hvalijo. Gospod je pregledal vse živo kaj bi bilo možno, preko računalnika spremljal razne vrednosti senzorjev ter šob in vse BP. Na pamet, mi pa ni hotel menjavati vse po vrsti in nabijati stroškov. Potem sem peljal avto na porsche Maribor, priklopili na račinalnik, ki seveda ni pokazal nič, naredili posodobitev na računalniku, kjer BI NAJ bilo potem ok in seveda ni. Dalje nimajo idej, kje se naj lotijo. Ali preveč kompliciram s tem, ker nena vsakič idealno užge? Je imel kdo podoben problem? Berem, da je lahko senzor položaja odmične, senzor temperature hladilne (ampak računalnik je te senzorje kazal ok in tudi vrednosti so bile takšne kot morajo biti).


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
1 prispevek
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu