Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  Keyless Entry System LD-009-13P

OdgovorObjavljeno: So jan 07, 2017 7:46 pm
Češki fan!Prispevkov: 29Pridružen: Po sep 08, 2014 5:37 pm
Za primer Škoda Octavia Mk1 Letnik 2000 torej VAN. V primeru poceni paketa za daljinsko upravljanje, v mojem primeru je to Keyless entry system LD-009-13P. Ker so priložena navodila zelo skopa, bom poskušal razložiti moj primer, torej recimo da VW uporablja »Negative trigger« torej se uporabi prvo shemo. Torej z rdečo označeno bomo pri VW/Skoda uporabili »Negative trigger« zato ker kot sem izmeril je dajalo negativni pulz in ne pozitivni in še nekaj 2 rumeni žici so INPUT (vhod) 2 beli žici so OUTPUT (izhod) torej zadeva je preprosta če hočemo uporabiti »positive trigger« potem moramo dati obe rumeni in rdeča ki pride na stalni tok +12V skupaj da dobimo ven »positive trigger« se pravi da imamo potem + pozitivne pulze. Enako naredimo če naš avto uporablja »Negative trigger« se pravi sistem z – negativnimi pulzi tako kot je naš sistem torej.

Torej naš primer je tak
1. Rdeča, gre najbolje nekam na varovalko torej PRED varovalko + na eno ki ima stalen tok, ker itak imamo na tej žici tudi svojo lastno 15A varovalko tako da je brez težav priklopljeno PRED varovalko - (kar pomeni da če vzamemo varovalko ven na katero je žica priklopljena bo v tej žici še vedno tok +12V) Ta lastna varovalka je razvidna tudi na sliki.
POZOR: Vedno kadar imate glavni vir ponavadi pozitivni vir +12V priklopljen in če nima lastne varovalke VEDNO priklopite ZA VAROVALKO kar pomeni, da ko vzamete varovalko ven sistem "kontrolni modul" v našem primeru ne sme imeti toka +12V. NA TO MORATE BITI VEDNO POZORNI!!!

2. Black & Yellow & Yellow/black (Črna, rumena in rumena/črna) gredo na ozemljitev torej » - «

3. White & White/black (Bela in bela/črna) gresta na vaš prilop za LOCK/UNLOCK v našem primeru za Škoda Octavia ki že ima centralno bomo našli modul s številko 1J0 959 799 Q ponavadi se skriva na šoferski strani tik pod volanom iztaknite priklop in preglejte na modulu Št. Pinov ki so oštevilčeni tako boste lažje razbrali kam gre katera žica tako kot na slikah ki so priložene za naš primer.
PS: Če slučajno zamešate ti dve beli žici in dela ravno obratno glede na gumb ki ga pritisnete, brez panike ti dve žici med sabo samo zamenjate glejte le da je dobro izolirano lahko uporabite tudi tanjšo vezico da izolirani del bolje spojite in fiksirate da se kasneje ne razmaja.

4. Pink (Roza) žico sicer ne potrebujemo kakor kdo to je za oddajanje nekakšnega zvoka recimo vezano na zvočnik od alarma ali avtomobilsko trobljo torej ta del izpustimo.

5. Green (Zelena) žica je izhod za zapiranje Stekel. »Negative power window output« Tega zaenkrat tudi ne potrebujemo je pa možno se s tem igrati tudi kasneje.

6. 2x Brown (2x Rjavi žici) Ti 2 žici sem poskusil priklopiti direktno na varovalke od Smernikov "Light Indicator" vendar to ni delovalo zato sem ti 2 žici priklopil direktno na stikalo vendar na izhode od stikala kateri gredo od STIKALA NAPREJ do lučk, ker če priklopiš pred stikalom zadeva ne deluje "ZARADI SAMEGA STIKALA" torej ena oddaja signal za levo stran druga za desno stran zato sem rjavi žici priklopil za vsako stran posebej da delujejo vsi 4 smerokazi. vse razloženo je vidno tudi na samih slikah.

7. Orange (oranžna) bomo samo zložili in bo neuporabljeno.

8. Orange/Black (Oranžna/Črna) bomo prav tako samo zložili in bo neuporabljeno.

9. Red/Black (Rdeča/črna) za odklep prtljažnika »Trunk release« tudi to lahko tokrat izpustimo.
Torej to je vse kar je bilo v mojem primeru in upam da sem vam zadovoljivo razložil ves potek in kam kaj gre. Priložene so vse slike katere imam, vseh trenutno nimam ker sem že večino vgradil morda posodobim še kaj kasneje.
Jaz sem kupil na Ebay-u upam da bo link še delal: http://www.ebay.de/itm/151667119069 sicer vpišite v iskalnik »Remote Central Locking Kit for VW TRANSPORTER T4 T5 + HAA keys WINDOW ROLL-UP

No to bi bilo upam da vse. Tole zgoraj je razlaga kako sem naredil jaz, spodaj pa imate še slike z nekaj razlage na samih slikah in kako izgledajo priklopi... Sam sem iz starih klučev odstranil mislim da se mu reče Transponder, no v glavnem "čip" brez katerega avto ne dela. Najlažje gre ven z ACETON-OM in palčko za ušesa in sploh ni treba ravno veliko rezati, čas si je treba vzeti in gre kmalu ven, seveda glejte da ta čip v prazen ključ obrntete v isto smer kot je bil v starem ključu. Nato sem vzel pištolo za vroče lepljenje in v bistvu rabiš samo 2 kaplji, toliko da na hitro na 2 koncih tega čipa malo zaliješ da ne pade ven. To je vse, avto bo vžigal in odklepal vrata, seveda pa je ta ključ HAA kot moj stari in sem ga dal izrezati v Qlandia NM, v Krpan-u pa itak delajo vse. Jaz sem dal samo izrezati ključ kar je stalo 8€ po komadu, ker Transponder "čip" sem prestavil iz starih ključev tako da tudi kodiranje opdade. Upam da koga ne moti ker sem ponekod pisal v Angleških izrazih. to sem se odločil zapisati ker upam da bo komu kaj pomagalo pri svojem projektu in se bo soočal s problemom kot sem se jaz in ko sem iskal informacije za dotični primer jih skorajda ali nič ne najdeš so podobni sistemi amapak nikjer istega do potankosti zato je sedaj ta primer tukaj in vse kar je napisano deluje, Hvala.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Pin 2 = LOCK ; Pin 4 = UNLOCK
Slika
Slika
Slika
http://www.fvwa.sitefactory.fi/data/6408.jpg <<--- Click here for biggest picture.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Zadnjič spremenil robertolino, dne Po jan 09, 2017 6:34 pm, skupaj popravljeno 5 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 09, 2017 6:07 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Odlično, še takih "manualov" :pir:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 09, 2017 6:15 pm
Češki fan!Prispevkov: 29Pridružen: Po sep 08, 2014 5:37 pm
Čehovc je napisal/-a:
Odlično, še takih "manualov" :pir:

Hvala, če bo kaj v prihodnje kak projekt vsekakor, internet mi da veliko pomoči zakaj nebi vrnil še jaz kaj, sem razmišljal. ;)


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu