Avtor Sporočilo

<  Sam svoj mojster  ~  tretja zavorna luč O2

OdgovorObjavljeno: Če jun 09, 2011 1:40 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
A koga zanima, kako sem odprl in popravil to luč? :twistedevil: :buny:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 09, 2011 10:14 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Seveda...!! :P

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2011 9:28 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Evo tomyn18, glej pa se čudi, kaj mi je uspelo :D :twistedevil:


Da mi je crknila luč je bilo krivo to, da je bila cev, ki je nataknjena na šobo za pranje zadnjega stekla, bila na pol sneta, in voda je veselo zalivala diode, da se nebi pregrele.

1. Najprej sem z malim izvijačem dal narazen ohišje luči, treba je delat previdno, drugače se zna hitro odlomit kaj, kar ni treba.

Slika

2.To se skriva v notranjosti, kakor se vidi, se ledice le ne dajo kar tako prespajkat, če nimaš profesionalnega orodja.

Slika
Slika

3.Poskusi, da bi oživil ledice niso uspeli, ker vsakič so mi gorele druge parkrat so mi samo brlele, krivec je bil požrt od vode baker, zato tudi ni bilo pravega stika.Ko sem jih ponovno prelotal - pogrel lote, so dokončno odpovedale.

Slika


4. Ker se mi je doma valjala od cliota nova zadnja zavorna luč, je svoje naredil kladivo in klešče.Na kratko, rabil sem donatorja :twistedevil: .

Nimaš kaj, Renault se je potrudil in je vgradil večje diode, če je potrebno lotat.

Slika

5.Moral sem samo vstavit, od cliota diode v ohišje od octavije, mene je presenetlo, ker se da to brez rezanja, samo vstaviš, moral sem samo prilotat dve 5 cm žici, ker se priklop za konektor ne pokriva z Škodinim ohišjem.Priklop za konektor se vidi na tretji in četrti sliki.

Slika

6.Evo jo, že dela.

Slika

Ohišje sem nazaj zalepil z lepilom katerega vstaviš v el.pištolco (res ne vem kako se reče temu, kdor ve naj napiše).Čez sem sel še z silikonom.Naj še povem, da sekundno lepilo ne lepi tega - vsaj meni ni.
Drugače je na luči vse isto kot je original, je pa res da če nimaš živcev je bolje to kupit na servisu, daš tistih 40 eur (al kolko je že) ter sam zamenjaš.Meni je vzelo to 2 uri časa, pa še prišparal sem.Še nasvet,poglejte kako je cev nataknjena na šobo, kje pride voda v notranjost se vidi na drugi in tretji sliki na levi strani.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2011 9:38 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Super...!! Hvala ti...!!
Jutri, ce bom imel kaj casa, si bom sel spajkalno postajo sposodit v firmo, kjer sem vcasi delal in sva kolega z bivsim sefov, tako da glede spajkalnika in spajkanja ne pricakujem problemov, saj sem vajen spajkanja SMD uporov... :P

A mi lahko se zaupas, kako si dobil dol 3. zavorno luc. Nisem se kaj dosti gledal okoli tega, pa bi mi zelo pomagal, ce bi na kratko se postopek snemanja luci napisal. Po mojem se ne le sname dol, a ne??

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2011 9:50 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Lahko ti odgovorim za karavan, kar pa ti najbrž nimaš.Pri karavanki je samo potrebno zgornjo plastiko močno potegnit k sebi, nobenega nepotrebnega razdiranja, ta plastika je dovolj prožna da se toliko odmakne da se lahko odšraufa luč, katero drži samo ena plastična matica za ključ št.13.To je vsa umetnost.Navoji se vidijo na prvi sliki.

Ja, pa imaš rezervo, če ti poči šipca oz. ti jo imaš najbrž za šipo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2011 10:01 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Imam Octavio II Combi, tako da si mi zelo pomagal. Najlespa hvala...!! :cool:
Navoj sem videl na zgornjih slikah, vendar sem vseeno rajsi vprasal, kot da bi jutri izumljal toplo vodo...drugaci pa je sipca na zarnici ze malo pocena in verjetno je prislo kaj vode noter, posledicno pa sta dve LEDici pregoreli. Bomo vidli, kaj bo jutri iz tega prislo ven, v najslabsem primeru, pa bom pac v ponedeljek narocil novo 3. zavorno luc... :rolleyes:

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 12, 2011 10:29 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Danes sem malo pogledal mojo 3. zavorno luc in verjetno bom kar novo kupil, saj je ta cisto polomljena, cisto desni vijak je odlomljen, zgornja plastika je bila zgleda ze dajana narazen, ker sploh ni bila vec zlepljena s spodnjo, pri sobi za spricanje je pocena...ne vem, kaj je prejsnji lastnik delal z njo... :blink:

@bfranc, a imas mogoce se mogoce doma original tiskano vezje od zavorne luci, ali si ga vrgel ze stran? Me zanima samo dimenzija uporov (vem da na njih pise 621, kar pomeni, da so 620ohm, me pa zanima njihova fizicna velikost) in pa dimenzija LEDic, ker danes nisem imel nobenega sublerja pri roki, da bi jih pomeril, zdaj pa je stvar ze zlepljena nazaj na avtu. Bom pa narocil uporcke in LEDice, da popravim to vezje in ga imam potem za rezervo. :)

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 13, 2011 9:41 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Glih tako si opisal svojo, kot bi imel mojo v rokah.Zgoraj je bila tud pri meni odlepljena, pomoje sonce pa mraz to naredita, pri šobi z notranje je pa tud bila počena.
Imaš ZS, pa me poklič pa ti zmerim.Samo men na uporih piše 431.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 03, 2013 9:05 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Pe mar 30, 2012 8:34 pm
jaz pa imam octavio karavan letnik 2009 pa mi javlja naj preverim zavorne luči zdaj sem zamenjal obe dve žarnici (so bile obe črni vendar so še delale) z novimi vendar še naprej javlja da naj preverim zavorne luči!
edino kaj sem ugotovil da mi na tretji ZV ne sveti ena dioda pa me zanima če je možno da mi javlja to napako :hmm:

če ima kateri kakšni info :vino:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne mar 03, 2013 9:52 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Tretja zavora luč nima veze z napako.Poglej na tester kaj res napiše ali pa stikalo nad pedalom bremz.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 24, 2017 9:00 am
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 65Pridružen: So nov 13, 2010 3:55 pm
Zdravo,

malce bi obnovil temo. Tudi meni tretja luč ne dela OK, in sicer enkrat dela, drugič ne. Kadar dela, dela v celoti, kar pomeni, da je verjetno kriv kontakt cele luči.

Ker pa nisem mojster, me zanima, kako se ta luč vzame ven, brez da bi jo uničil (kar je mogoče luč čisto OK). Bfranc je sicer pisal, da se jo samo potegne ven, samo mi to glede na vijak in dve zaskočna zatiča ni jasno, kako to gre. Drugi pa pišejo, da moraš obvezno sneti oblogo, katere pa spet ne vem, kako bi se je lotil.

Vse, ki ste se s tem že ukvarjali prosim za čim bolj obširne nasvete.

Avto je Octavia 2011 karavan (facelift).

Upam, da ne bo potrebno na servis, da mi bodo spucali kontakte za 100 EUR dela, pa zaračunali še luš za 60 EUR sproti.

Hvala


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
11 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron